Přejít na obsah

Náhrada autorádia za columbus


Doporučené příspěvky

Ahoj, pořídili jsme si domů nové auto, OII 2007, je v ní neoriginální rádio místo Columbusu, který tam před tím byl.

 

Jedná se přesně o toto rádio od tohoto prodávajícího:

https://elektro.bazos.cz/inzerat/69712396/Autoradio-Navigace-pro-vozy-Skoda-VW-Seat-v-Cestine.php

 

Našel jsem si podobnou na Aliexpresu:

https://www.aliexpress.com/item/Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Skoda-Octavia-Fabia-Rapid-With-Wifi-3G-USB/32406334700.html?spm=2114.10010108.1000013.6.OH5IE7&scm=1007.13339.33317.0&pvid=bf9d8cfc-ff9b-4cf0-a875-2232a02584b8&tpp=1

 

A podle toho co jsem už našel, tak v menu továrního nastavení má jít měnit podsvit tlačítek, což ale když přepínám, nic se neděje a následně má jít přepnout i barevné provedení systému tak aby bylo zelené

 

post-21366-0-75684700-1485713754_thumb.jpg

 

ale stále máme ve škodovce barvy VW

 

post-21366-0-81539600-1485713760_thumb.jpg

 

Máte někdo toto rádio, nebo ví jak se toto nastaví? Prodejce to bohužel není schopný sdělit. Díky

 

 

Odkaz ke komentáři

Existuje více verzí těchto rádií, některé mají odlišně potisklá tlačítka, tak se dají rozeznat, jiná se liší pouze SW nebo HW. Pro nastavení u mého jsou 2 kódy: 8888 a 3711, kterýma se zpřístupní nastavení, nicméně změnit to "červené" VW téma na zelené nejde ani u mého, a to mám nejnovější verzi, kde se dá vybírat asi ze 7 barev podsvitu tlačítek v nastavení, starší verze měli zezadu kabel, který se buď přichytil k rádiu, nebo zůstal volně, a podle toho měl buď zelené, nebo červené podsvícení tlačítek.

Odkaz ke komentáři

Existuje více verzí těchto rádií, některé mají odlišně potisklá tlačítka, tak se dají rozeznat, jiná se liší pouze SW nebo HW. Pro nastavení u mého jsou 2 kódy: 8888 a 3711, kterýma se zpřístupní nastavení, nicméně změnit to "červené" VW téma na zelené nejde ani u mého, a to mám nejnovější verzi, kde se dá vybírat asi ze 7 barev podsvitu tlačítek v nastavení, starší verze měli zezadu kabel, který se buď přichytil k rádiu, nebo zůstal volně, a podle toho měl buď zelené, nebo červené podsvícení tlačítek.

 

koukal jsem na rádio ze zadu a je tam hnědý kablík, který funguje přesně jak píšeš, buď zelené, nebo červené podsvícení tlačítek, ale zároveň mám položku v menu, které mi barvu umožňuje měnit. Prodejce v inzerátu uvádí že lze vybírat ze 7 barev podsvitu.

 

Stejné kódy mám i já, na teo VW téma se ptám jen proto, že jsem našel fotku se zeleném SKODA :)

 

Komunikuje Vám rádio s maxidotem? Mě vůbec, jen při startu problikne MFD a pak nic, nefunguje ani menu maxidotu. Vzadu za rádiem je rozpojený červený kabel, který když spojím, změní se jen jedno, po vytažení klíčku se rádio nevypne.

Odkaz ke komentáři

Jestli máš zezadu ten káblík, tak máš tu starší verzi, která má jen 2 druhy podsvitu. Až novější vybírá podsvit přes nastavení, a zezadu právě není ten kabel.

 

Ohledně toho VW tématu nevím, je otázka jestli to není photoshop, protože čínu jsem zatím viděl skutečnou jen s červeným tématem.

 

Nemám maxidot, takže neporadím, ale přes Canbus konektor vše funguje (klima, parkovaky, udaje z auta-tachometr, tlak v pneu, prostě všechny ty blbůstky)

Odkaz ke komentáři

pokud rádio podporuje CAN BUS f-ce, tak by jsi měl mít CAN BUS krabičku mezi rádiem a autem .... potom bude komunikovat s autem ...

Hele krabičku nemá, ale věci z canu to čte, kilometry, rychlost, palivo, napájení baterie, parkovaky to zobrazí, ale vůči maxidotu nic, no uvidím, ale díky, ještě mě napadlo přehrát firmware za tu novou verzi, ale uvidím

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak ještě bych se Vás zeptal jestli máte kódovanou gateway vč. rádia i navigace? Před touto navi byl v autě columbus, nachází se zde i originální hf sada, ale když jsem koukal na vaga, vyjíží chybi

-------------------------------------------------------------------------------
Address 19: CAN Gateway        Labels: 1K0-907-530-V2.clb
   Part No SW: 1K0 907 530 K    HW: 1K0 907 951 
   Component: J533__Gateway   H04 0021  
   Revision:   H04 02    Serial number: 280207F1000397
   Coding: 7D3F07C807002302
   Shop #: WSC 21652 260 84479
   VCID: 2F6A8B93BE0EEB59C75-807A

2 Faults Found:
01300 - Control Module for Navigation with CD-Rom (J401) 
            004 - No Signal/Communication - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100100
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 110
                    Reset counter: 98
                    Mileage: 280079 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2000.00.00
                    Time: 15:36:55

01304 - Radio 
            004 - No Signal/Communication - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100100
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 115
                    Reset counter: 98
                    Mileage: 280079 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2000.00.00
                    Time: 15:35:31
-------------------------------------------------------------------------------
Address 37: Navigation
Cannot be reached
-------------------------------------------------------------------------------
Address 56: Radio
Cannot be reached
-------------------------------------------------------------------------------
Address 77: Telephone        Labels: 5P0-862-335.lbl
   Part No SW: 1Z0 035 729 B    HW: 1Z0 035 729 B
   Component: FSE_2P7x        H31 0050  
   Revision: 00000001    Serial number: 00000005000314
   Coding: 0000466
   Shop #: WSC 73430 790 00000
   VCID: 377AB3F3465E23999F5-8062

1 Fault Found:
01304 - Radio 
            004 - No Signal/Communication
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100100
                    Fault Priority: 5
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 9
                    Mileage: 280079 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2000.00.00
                    Time: 15:33:12


Je tedy možný aby maxidot blbnul kvůlí rádiu? Nefunguje menu, ale navigace si věci z auta načítá - parkováky, kilometry, nádrž atd ... Nemám teď možnost diagnostiky, ale právě si říkám jestli nebude zakopaný pes v tomhle?

Odkaz ke komentáři

mě taky háže chybu rádia, prostě to spolu nekomunikuje jak má, ale to neřeším, rádio hraje, co chci mi ukazuje.

Ale zpět k tématu, pokud máš v menu volbu barvy a nefunguje to, tak bude chyba v rádiu, ta barva se mění nezávisle na tom, jestli se to rádio baví s autem nebo ne, je to pouze věc rgb čipu v tom osvětlováku, když to nejde, tak je buď SW chyba, nebo HW na straně toho rgb čipu.

Odkaz ke komentáři

Hmm jasný, no po pravdě jsem z toho už zmatený, mám vzadu kabel, který když odpojím o kostry rádio svítí červeně, ale v menu zároveň volbu barvy ... ale to vem čert, rádio hraje, naviguje, palubní pc na něm funguje co mě teď ještě trápí je ten maxidot, to že neukazuje data z rádia mě mrzí, ale to nevyřeším, ale to menu maxidotu ... při podržení kolébky na páčce by měl maxidot skočit do menu, ale neudělá nic, tak hledám jestli to nemůže způsobovat tahle čínská věc ... jestli nakonec nebude lepší tohle zahodit a sehnat si RNS510

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zdravím. Už to asi nebude aktuální ale možná se to někomu bude hodit.

Mám přesně toto rádio a musím říct že je perfektní.

Komplet v češtině,navigace taky přesná,celkově velmi povedené rádio,navíc v autě vypadá perfektně!!

Je pravda že Maxidot ani MF volant nemám takže jak funguje tohle,nevím.

V základu se dá nastavit zelené podsvícení tlačítek ale červené téma VW na displeji zůstane.

Nic méně z ulozto.cz se stáhne aktualizace která hodí rádio kompletně do zelené barvy.

Jednoduše se vyjme karta kde jsou mapy,hodí se do PC nebo mobilu a rozbalí se v ní stáhnutá složka.

Poté se karta vrátí zpět do rádia a je hotovo.

Někde mám podrobný návod i link na stažení té aktualizace kterou mi poslal prodejce tak kdyby někdo chtěl,můžu mu poslat.

 

post-45536-0-60538500-1506863708_thumb.jpg

post-45536-0-40264300-1506863741_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...