Přejít na obsah

DPF čištění


Doporučené příspěvky

Tak a kdyby se stalo že auto se zaplní na 70g a ja tuto hodnotu vynuluji tak se nic nestane?Vždyt se ten filtr plní tím nespaleným popílkem a když bude plnej a oxicat bude v pořádku proč teda tady ostatní tvrdí že vyčištění nepomuže tomu moc nerozumím.Když ta keramika bude zacpana nespáleným polílkem a ja ji nechám vyčistit od toho polílku tak když oxicat bude funkční a smaže se hodnota zaplnění tak musí přeci dále fungovat nebo ne?

Odkaz ke komentáři

Dyť to máte postupně v těch SSP popsaný ... co se spaluje v DPF jsou saze, tedy uhlík, který nezoxidoval/neshořel v oxidačním katalizátoru. Tyto částice se tedy formou regenerace DPF (několik režimů) spalují v DPF a má to být bezezbytková přeměna na CO2 plus NO2. To, co ucpává DPF má být popílek z motorového oleje, který se chová jinak než saze/uhlík a ten spálit nelze, proto ty komůrky v DPF postupně ucpe. Ostatní diskuse je už jen o reálných zkušenostech a mnoha názorech ... Takže teoreticky vyčištění DPF od popílku je cesta, jde o to, jestli a jak je to vůbec reálné ... To samý vynucený regenerace, pokud nezaberou, jiná možnost nebude.

Odkaz ke komentáři

Tak jinak, mám DPF na 1.9 PD. Vyčistil jsem ho sám mokrou cestou (sprej přímo do DPF), vynuloval jsem zanesení na 0 a jezdím bez problémů dál ... Tím nedělám sobě reklamu ani nějakému přípravku (do předu avizuji, že ti to nebudu dělat :-)) aby nebylo pochyb, že jde o "reklamní sdělení" ... měl jsem zaneseno na 62, vyčistil jsem, endoskopickou kamerou pak bylo VIDITELNĚ vidět, že je tam "čisto". Vynulováno a jezdím dál ... cena ??? Asi 1500 Kč za sprej. To je všechno milí přátelé. Kdyby se náhodou ten filtr poXral úplně ... koupím novej. To je všechno, zatím v klidu jezdím a neřeším ...

Odkaz ke komentáři

Jen že u DPF filtru v PD motorech, je problém že regenerace prostě nikdy pořádně nefungovali a proto pomůže jejich čištění. Tohle se prostě už CR motoru netýká a když auto je v nouzáku kvůli DPF filtru tak je čištění vyhazování peněz oknem. Ano u PD čištění pomáhá, ale tam tu funguje jinak.

Odkaz ke komentáři

Mám 1,6 TDi CR 2012 najeto 116 000 km. DPF

Jezdím převážně po městě, hlavně do práce. Denně 12 km tam a 12 km zpět domů. ( mohu jet i po dálnici ) Mám se bát, že v nejbližší době budu s autem někde vyset? (Auto mám týden)

A jak se provádí ta regenerace, jak tady píšete? Díky.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

Regenerace se provadí sama nezavisle na vuli řidiče.Hodnota zaplnění se da zjistit pomocí diagnostiky.Regenerace se dokaže udělat i v mestském provozu není to žadny problém a když auto jezdí i mimo město ma nastaveno že regenerace probíhá každých 750km ale zaleží na težimu jízdy.Spouštění regenerace taky hlídají čidla diferenčního tlaku před a za filtrem.Regeneraci poznám jen podle zvýšených otáček 1000/min.Jestli chceš ještě něco vědět napiš.Ale za mě 12 km jedna cesta je na diesela docela málo ale každyho věc k čemu auto používá jenom ten kdo jezdí delší trasy ma i delší výdrž dpf

Odkaz ke komentáři

Regenerace se provadí sama nezavisle na vuli řidiče.Hodnota zaplnění se da zjistit pomocí diagnostiky.Regenerace se dokaže udělat i v mestském provozu není to žadny problém a když auto jezdí i mimo město ma nastaveno že regenerace probíhá každých 750km ale zaleží na težimu jízdy.Spouštění regenerace taky hlídají čidla diferenčního tlaku před a za filtrem.Regeneraci poznám jen podle zvýšených otáček 1000/min.Jestli chceš ještě něco vědět napiš.Ale za mě 12 km jedna cesta je na diesela docela málo ale každyho věc k čemu auto používá jenom ten kdo jezdí delší trasy ma i delší výdrž dpf

Díky moc. To mě zatím stačí. Tak si mě trochu uklidnil. Údajně je to noční můra dieselů s DPF.

Takže bude stačit jednou za čas když mu po dálnici naložím? :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

já osobně si to hlídám pomocí aplikace na mobilu vidím vzdalenost od poslední regenerace v km a vydím jak se vypálil funkční dpf poznáš podle koncovnky vyfuku musí být čista bez sazí

co je to za aplikaci? Mám iOS. Ale přece u nafťáka černý výfuk je normální ne? Diesela mám poprvé,tak nevím. :-)))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

Ne auto s dpf nekouří vubec diesela mam ted taky poprvý a taky se pomalu dozvídám co a jak s dpf ale sem vyučený automechanik tak co jde dělám doma.Pokud máš černý výfuk tak je dpf poškozeno nebo nefunkční a nebo odstraněno.

aha jasně, no musím se tedy mrknout.

Tak to jsme na tom podobně, já taky se učím. :-)))

Jinak teda jakmile budu mít otáčky při zahratem motoru 1000 a víc, jak si počínat?

Dát tomu kartáč na dálnici nebo jak?

Díky moc. ;-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

Když se tady bavíte o černé koncovce vyfuku tak já ji mám viz foto.

Je začernalá,ale na dotek a otření prstem čistá.(nájezd 202 000)

DPF dle měření jak dle vagu tak dle aplikace mám OK hodnoty.

attachicon.gifIMG_20170126_174800.jpg

co je to dle vagu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Dnes jsem zkusil testnout moji oktávku a výfuk čistý. Pouze lehoučce černý film na prstu. Já mám 116 000 km.

Fotku nemám. Jestli si vzpomenu,tak ji pošlu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

Zítra s tím jedu přímo na diagnostiku, tak uvidím.

Řeknu vám všem tady, kdybych tohle fórum si přečetl minulý víkend co jsem auto koupil, nikdy bych do něho nešel!

Srát se tady s pič*****ma a to jsem na autě nenajel ještě ani kilo.

Hlídat si nějakej podělanej DPF aplikacema a ještě do toho financovat prachy.

Co je to za nesmysl? Copak je mojí povinností si něco takového obstarávat a řešit jako běžný uživatel? Auto stálo nové jistě přes půl melcku a já tady budu teď řešit kokotiny!

Né fakt borci sorry, ale tohle je neskutečné!!!!

Fakt mě to přestává bavit. Uvidím zítra, jinak půjde z baráku a koupím si raději 15 let starýho Passata co jsem měl původně v plánu.

Omlouvám se za slovník, ale prdli mě saze.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

takhle vypada moje najeto 195 000km do provozu 12/2012

kurna se mi tam nestahla fotka

<p>post-51431-0-32210900-1488898195_thumb.jpg</p>

njn sis měl zjistit něž si koupil ja do toho šel stejne ted zpřísní zase STK aby ty stary auta vyřadily ale v klidu ja mam zaplnění 52g a najeto 195 000km takže ještě něco vydrží :-)

Odkaz ke komentáři

takhle vypada moje najeto 195 000km do provozu 12/2012

kurna se mi tam nestahla fotka

<p>attachicon.gifIMG_20170307_143808.jpg</p>

njn sis měl zjistit něž si koupil ja do toho šel stejne ted zpřísní zase STK aby ty stary auta vyřadily ale v klidu ja mam zaplnění 52g a najeto 195 000km takže ještě něco vydrží :-)

Ten u Radas vypadá líp a to má víc kiláků

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...