Přejít na obsah

Vibrace ve volantu při brzdění a svižnější jízdě Octavia I RS


Doporučené příspěvky

Zdravim. Mám problém s mojí RS první generace. když brzdím z vyšší rychlosti např. sjezd z dálnice, tak se mi jakoby rozklepe trochu volant a někdy i při prudším brzdění jsou cítit vibrace. Nové jsou čepy, komplet brzdy, tlumiče i s uložením. Kotouče nejsou zvlněné. Poradí mi někdo prosím? :/

Odkaz ke komentáři

Vždy brzdí víc přední je to asi cca 70 : 30 pro přední už vetší velikosti kotouču na předních nápravách tomu napovídají . Kdyby měly zadní kola větší brzdnej účinek tak máš celkem v zatáčkách problém jelikož by ti utíkal zadek ven. Obecně se dá i říct že bez zadních se dá celkem jezdit ale bez předních bych asi nezkoušel , jasně že nejlepší je to mít v pořádku . Ohledně toho klepání ve volantu mam teď stejný problém ale dělá to jen občas brzdy 312/256 tedy RS a připisuji to vůli v řízení .

Odkaz ke komentáři

Tohle auto je na stejné platformě jako Golf, Audi číslo dílu 8N0407181B. Jak se klepou ramena tak to časem ohne kotouče a nakonec vymlátí ložiska. Výrobci si na to nechali udělat expertízu protože jim lidi vraceli kvůli tomu brzdový díly. Ramena jsou stejná, ve Škodovce si mysleli že ty polovičatý silentbloky stačí a nacpali to i na naftu. Problémy to dělá jen pokud jsou vymlácený ostatní silentbloky nebo čepy ramen a řízení prostě jak se stabilizují ramena tak se začnou projevovat ostatní závady :-D

 

Odesláno z mého Lenovo A536 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dikey.. když dáš na dieslaa plné sílentbloky tak se kroutí kotouče ??? Mám 1.9 66kw ciplou na 80kw. Nové tlumiče, cepy,sílentbloky z TT a měl jsem tam zimermany teď trw a obojí vydržely cca 4000km a začli kopat. Teď jsem na to chtěl koupit vrtané bremba už nevím jak nad tím vyzrát. Diiiky

Odkaz ke komentáři

Hele neslysel jsem nikdy ze pri ponych pukoch se krouti kotouce.

 

Je to otom jak brzdis jak jezdis. Pokud je spalis behem prvnich par km tak je to passe a pk uz nic moc nevydrzi.

 

Ja jezdim zimmerman 312 a bez problemu. Pokud mas 280mm brzdy tak ty brzdy velmi rychle prehrejes a je jedno jaky mas kotouc. 280mm neni zadna hitparada.......

Odkaz ke komentáři

Puky tt nejsou moc idealni varianta. Ale aby se kotouce zkroutili se mi moc nezda vetsinou co nekdo dojel tak je spalil brzdenim a nekteri az do fialova.

 

Zajed cca 100 km klidnym brzdenim a bude to ok. Spousta lidi tomu da hned pokourit a je ponich.

 

Davali jsme ted na dobre naledeneho golfa 4 280mm zimmermany nato desky od zimmermann a pohoda ale po delsim brzdeni je to tupe proste male brzdy ( majitel se rozhodnul dat vetsi 288mm) a bude to v klidu ty uz se jen tak nekrouti.

Odkaz ke komentáři

http://autorozvody.cz/clanky/vibrace-prednich-kotoucovych-brzd-vozu-skoda-octavia.html

 

Drobne pojednani o zvlnenych kotoucich Octavie 1

 

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Sorry za zhuštěný text samozřejmě že plné puky TT řeší tento problèm tedy pokud není pozdě viz. článek. Takto vyřešena benzínová Octavia I 1,6 AVU 2000 a BFQ 2004.

 

Odesláno z mého Lenovo A536 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...