Přejít na obsah

Po nakódování denního svícení stejně nefunguje


Avanti

Doporučené příspěvky

Zdarec. Všechno jsem tu prošel, ale nic podobnýho jsem tu nenašel tak zakládám nové téma.

 

Podle návodu zde na OC jsem chtěl dneska nakódovat na OII mr 2007 1.6 denní svícení mlhovama. Kódování proběhlo úspěšně, ale i tak se mlhovky po nastartování nerožnou. Nesetkal se s tím už někdo?

 

Následně na to jsem to zkoušel na OII mr 2005 1,9 kde kódování neproběhlo. psalo to něco jako že nebylo přijato, změňte číslo importéra nebo dílny, ale to změnit nejde... (zítra ještě zkusím a vyfotím co přesně to napsalo)

 

Kódování jiných věcí proběhlo úspěšně u obou vozů...

Odkaz ke komentáři

A co tady http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=3380&page=16&do=findComment&comment=1663548

Nemáš to v tom prvním případě na Ameriku, kdy se rozsvítí až po uvolnění ruční brzdy?

 

Asi neumím hledat... :palec:

Ameriku jsem nekódoval, jen mlhovky

 

nemusí ti to podporovat komfortka, u 2005 určitě ne a u 2007 je to s otazníkem .. jde o to, jakou tam máš jednotku.

Myslel sem že je to pro auto před faceliftem, tak je divný že i na 2007 je to z otazníkem...

Vím že conner funkce je dle jednotky, ale tam "chybí políčka", kdežto tady proběhne kódování normálně, jednotka se tváří že je nakódováno a nic...

 

Jinak v příloze je fotka toho, co mě to píše na 2005tce (myslím, že je tam vidět i číslo jednotky, jestli si myslím správně že je to ta číslo uplně nahoře)

 

post-48380-0-79816500-1487007735_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

To sem nevěděl

Kdybych sehnal 30 bytovou jednotku, stačilo by jen "zkopírovat" kódování a přehodit ji, ne někde háček? Nevíš případně číslo jednotky, kterou bych měl shánět?

 

PS: Ta 30 bytová by měla umět i přisvědcování mlhovkama že?

 

Jedná se o OII 2005 1.9TDI

Upraveno uživatelem Avanti
Odkaz ke komentáři

jo, Šulda má pravdu, jak jsme četl 2 témata na různých fórech tak jsem ti odpovídal na corner a ne na denní svícení.

Ještě mně napadlo, že občas když jsem to někomu kódoval tak ten kód neprošel, po opakovaném zadání prošel ... Pro to denní mlhovkama musíš mít nakódováno Ameriku a ještě DRL via Fog Lights ... aby to svítilo mlhovkama. Podle mně nemáš dokódováno to druhé.

 

tady přesný postup

 

Odkaz ke komentáři

že je 30 bytová potřeba na conner, to jsem věděl, ale i přesto děkuji za čísla 30 bytových jednotek, asi se po nějaké poohlédnu

 

Co se denního svícení týče, tak kabel a VCDS jsou origo, žádná čína apod, ale chyba bude podle všeho že musí být nakódována amerika, podle návodu jsem pochopil že stačí nakódovat pouze ty mlhovky. Zkusím to ještě jednou a uvidím co to udělá, ale co je toto: DRL via Fog Lights

 

(video jsem zatím boužel neviděl, nechce se mě načíst, asi ten počítač zahodím hooodně daleko)

 

 

DĚKUJI VŠEM ZA RADY, vyzkouším a dám vědět jak jsem dopadl :palec: :pivo:

Upraveno uživatelem Avanti
Odkaz ke komentáři

Tak jsem se dneska konečně dostal k tomu zkusit to nakódovat. Zkoušel jsem to na své (2005) a povedlo se, jen se mlhovky nerožli až po nastartování, ale hned po zapnutí klíčku (což by asi nevadilo).

 

Další věc je (nevím jestli je to tak dobře nebo ne), ale po přepnutí na obrysovky se nic nestalo, až po přepnutí na potkávačky, což se mě moc nelíbí

 

-Kolik dáváte procent svítivosti?

-Projdu s tímto kódováním STK, nebo radši odkódovat a po STK zase nakódovat?

-Pokud nakóduju denní svícení Scandinavie bude to fungovat tak, že se po přepnutí na parkovačky, rozsvítí parkovačky a mlhovky zhasnou?

 

o víkendu ještě vyzkouším na bratrancové (2007), ale to už asi půjde bez problémů

Odkaz ke komentáři

- jo, mlhovky se rozsvítí hned po zapnutá zapalování

- já když přepnu na obrysovky okamžitě přestanou svítit mlhy

- mám nastaveno 75%, používám LED čipy

- když dáš skandinávii, nemělo by fungovat denní svícení mlhovkama, ale budou ti svítit automaticky potkávačky

- já na STK neměl problém, buď si technik myslel, že je to normální DRL, nebo to prostě neřešil ...

Odkaz ke komentáři

Tak pokud ti to zhasne po přepnutí na obrysovky, tak pak to asi na STK problém nebude. Ještě to o víkendu vyzkouším jednou, jestli sem neudělal něco špatně a zkusím to na té 2007čce a uvidíme

 

Kdyby to fungovalo tak jaktobě, taky bych si to nechal nakódovaný :D

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to dneska zkusil nakódovat jako skandinávii místo severní ameriky a výsledek je takový:

 

- po zapnutí klíčku se rozsvítí obrysová světla, mlhová světla a kontroka od potkávacích, budíky a pod jsou zhasnuty jako při vypnutých světlech

 

- po přepnutí na obrysovky mlhovky zhasnou a interiér se rozsvítí tak jak má

 

- po přepnutí na potkávací světla též jak má

 

Děkuji všem za rady, moc mě pomohly

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mam nakodovane denni sviceni mlhovkama (amerika + %) vse funguje jak ma i se svet. senzorem.

Nedavno jsem pri vecernim zajizdeni do garaze vypnul xenony a nechal zapnute parkovacky (byla zatazena rucni brzda), vse ok, po odbrzdeni se ale parkovacky vypnuly a rozsvitilo se jen denni v mlhovkach.

Proto jsem se chtel zeptat, jak vyresit tuto vec....na parkovacky chci svitit parkovackama at je nebo neni zatazena rucni brzda.

Pomuze nekdo?

Rv. 2005 pred fl dlouhe kodovani mam

Odkaz ke komentáři

Přesně takhle mě to (ne)svítilo, když sem to nakodoval s amerikou (ručku sem nezkoušel), po nakodování na skandinavii + mlhovky funguje následovně:

zapnuté zapalování - světla vypnuta: svítí přední mlhovky + parkovačky + kontrolka potkávaček, interiér nesvítí

- zapnuty obrysovky: svítí pouze obrysovky + interiér

- zapnuty potkávačky: svítí obrysovy + potkávačky + interiér

 

 

Odkaz ke komentáři

Já sem tenkrát ručku tímto kodováním nezkoul, nenapadlo mě, že by to mohlo fungovat takto, ale nelíbilo se mě že svítí ty mlhovky i místo obrysovek tak jsem to zase odkodoval a nakodovola ze skandinavii. zkoušel sem to kvůli batrancovi, já si to před stk zase odkoduju a pak už na to asi ...

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...