Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

16 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

stačí ti obyčejnej prut s 5kou závitem todle je udělaný aby to nešlo vyšroubovat já to vyškub a ubrousil neb mi štvalo že to nejde normálně sundat

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chci se připojit, když sem koupil naší oktu, tak tam nebyl prut na anténě, a rádio vyndal,ale když sem koupil jiné, tak vůbec nemá sílu signálu, anténu sem koupil v autodílech,našrouboval, a stejně nehraje, má někdo nějaký nápad?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Když se koukneš na konektor kterej zapojuješ do rádia, tak je to myslím bledě modrý kabel ( měl by být i popsanej - ant. ). Ten se napojuje na kablík který vede kolem koaxiálu z antény. Je to napájení antenního zesilovače

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Záleží, jaký ročník auto je. Předface (do r.v. 2000) má napájení anténního zesilovače extra káblíkem (modrý), který je přivedený do konektoru rádia na pin č. 5 (pokud se nepletu) a z rádia tam musí být přivedeno napájení. U face (po r.v. 2000), tak by zesilovač měl být napájený po koaxiálu a ty budeš potřebovat tzv. fantomový napáječ. Jsou 2 druhy, buď ISO-DIN https://www.ahifi.cz/4carmedia-antenni-napajec-iso-din.html nebo ISO-ISO https://www.ahifi.cz/4carmedia-antenni-napajec-iso-iso.html

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já měnil autoradio, začalo blbnout a mimo město jen chrčelo. Zapojil jsem nové, dal i nový fantomový napáječ. Nové radio JVC hrálo, mimo město ale taky jen chrčelo. Tak jsem vyřadil fantomový napáječ, dal koax přímo do rádia a signál super. Mám tam vzadu sklopnou anténu, dával jsem novou, ale z Aukra za 300 místo origo za litr. Myslíte že v ní třeba něco chybí a to napájení stav spíše zhoršuje?

Odesláno z mého Huawei mate 10 pro pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Byla to opravdu originalni a nova antena? U originalnich anten postupem casu vlivem vlhkosti zoxidoval tisteny spoj a zesilovac prestal fungovat. Timto se paradoxne zhorsil signal, protoze napajeni stale fungovalo, ale rusilo prijem. Mnohokrát se prijem zlepsil vymenou radia za model bez napajeni pres koax (zlepsilo = horsi nez s novou antenou a orig radiem, lepsi nez origo radio a vyrezla antena).

Zesilovac se da overit tak, ze sundas antenu a rozdelas tu patku, mel by tam byt tisteny spoj.

Tady vice info o opravě (https://www.octaviaclub.cz/clanky/navod-oprava-anteny-octavia-i-combi-612.html)

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No asi jsem koupil anténu bez zesilovače, jak jsem mimo silný signál, tak jen chrčí. Mrknu v týdnu na to a dám vědět.

Odesláno z mého Huawei mate 10 pro pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podle popisu bude antena bez zesilovace a to napajeni to zhorsuje. Anebo mezi antenou a strechou by mela byt takova izolacni ,, podložka" , ktera by mela zabranit styku vnitrku anteny se strechou auta. Pokud to tam nemas, zkus to odizolovat.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud máš anténu bez zesilovače,pořiď si k ní slušný zesilovač a máš na věky pokoj.Napoj ho pod tapec co nejblíže k anténě,nic nebude oxidovat a zesilovač bude sloužit určitě déle,než anteny se zesilovačem zabudovaným v patici antény,kde právě oxidace vlivem vlhkosti,které nezabráníš,zesik popraví.Pokud se tak rozhodneš,opatrně vybírej,protože každý druhý e-shop nabízí za zesik pouhé fantomové napájení.To slouží jenom k napájení zesilovače pokud je napájený po koaxu.

http://www.correct.cz/pages/auto.zesan.php3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.