Přejít na obsah

Rachtání při jízdě z kopce na rychlost v ot. 1800 - 2000


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

při jízdě z kopce se zařazenou rychlostí se občas ozve rachtání v rozmezí otáček 1800 - 2000. Jakmile polechtám plyn nebo trošku přibrzdím zvuk zmizí. Někdy je to trhaný rachtání(ozve se se párkrát s přerušením) jindy rachtá celou dobu zrychlování z 1800ot. do 2000ot. Párkrát jsem to zaznamenal i při couvání. Ozývá se to od motoru ale spíš ze spodní části(je těžký to odhadovat vzhledem k projevům pouze při jízdě).

 

Zvuk bych přirovnal k dření plechu o rotující součást. Žádnou další závadu nepozoruju, spotřeba stejná, kouřivost stejná, olej nežere, tahá hezky...

 

Vyjel jsem z druhého servisu s nepořízenou - nezjistili závadu(nebo se na to prostě vysrali).

 

Z 99% jezdím dálky - od 100km do 1000km. Občas město. Teď 280 000km, na 210 000km měněná dvouhmota a rozvody.

 

Netušíte co by to mohlo bejt?

 

Mám 1.9 TDI PD 74KW 4x4 2003

 

Díkes :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o rok později...

podobný pazvuk (rezonování ) jsem řešil na své o1 pořád jsem na to nemohl přijít bylo to od 1800 do 2100  pak jsem přišel na to že se mi lehce povolil přední levý blinkr a rezonoval o blatník ataky mi přišlo jako když to vychází z motoru u mě to bylo slyšet i když jsem pomalu přidával na místě a ubíral 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...