Přejít na obsah

Vibrace ve volantu


Doporučené příspěvky

Čus Škodováci,potýkám se s takovým problémem,když jedu po dálnici 120-130 km,tak my vibruje volant,jak kdybych měl nevyvážená kola.Kola jsou 100% kontrolavány ramena,stabíky atd.vše je O.K.,akorát na pravé tyčce řizení,je vůle v tom kloubu co je pod manžetou.Myslíte,že to může dělat ta tyčka řízení?Ještě jsem se stím nikdy nesetkal aby my dělal volanttakovýhle psí kusy...

Odkaz ke komentáři

Pokud jsi měl před tím křivé kotouče tak je vhodné vyměnit i ložiska. Ale pokud to nedělá při brždění tak zde problém s největší pravděpodobností nebude. Možná taková blbost, ale nemáš podhuštěná kola (jednou se mi to stalo na polu a mělo to úplně stejné příznaky)? Zkus vyměnit ten čep a uvdíš.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Venousek: Pokud na to nemáš hodinky, tak já jsem to dělal poměrně zemědělskou metodou. Odděláš, kolo, brzdový třmen a šroubek držící kotouč. Kotouč dotlačíš pořádně rukou a točíš za poloosu. Jestli máš křivý náboj, tak ti bude kotouč mírně házet. Je to vidět suprově v tom šlicu pro kotouč. Nicméně, po zkušenosti, kdyby byl křivej náboj a házel, tak ti to bude neskutečně kopat při brždění a křivit kotouče.

 

Já jsem při výměně náboje měnil i ložisko, protože mi zůstal vnitřní kroužek ložiska přirezlý na náboji a skládat to dohromady je asi blbost.

 

Moje oktáva taky klepe volantem, tak nějak střídavě a nemůžu na to přijít.

Odkaz ke komentáři

Vůle v řízení by se měla dát odhalit docela jednoduše. Figurant zašlápne brzdu a cuká volantem ze strany do strany. Ty si oběháš všechny pohyblivý části řízení. Metoda ala STK.

Kdby se to ještě měnilo s plynem, tak by mohl být možná vnitřní homokloub s vyššíma vůlema. Felicie tohle dělaly, jestli se nepletu, Octa by se mohla chovat podobně. Nevím jestli o kontrole toho kloubu bude mluvit DP.

Odkaz ke komentáři

Já mám ten samej problém akorát jen při zátěží a táhne doprava a od 100kmph výš to kope do volantu čím rychleji tím víc a levy kolo vnitřní strana a na pravým vnější strana sjeta a místama potrhanej vzorek

 

Odesláno z mého VFD 700 pomocí Tapatalk

Tak problém vyresenej.. Upadly závaží na kole a guma dopadla takhle ,geometrie OK5409c627675a16ca2720e3ddd958d257.jpg

 

Odesláno z mého VFD 700 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Taky mam pododny problem na RS. Kolem 140 mi vibruje volant. Do 120 a nad 160 je to relativne OK.

 

jsou tam nove pneu; cepy rizeni jsou taky nove; geometrie by mela byt OK.

 

Pri razantnim brzdeni mi vibruje volant takze jsou zvlnene kotouce. Snad zvlnene kotouce jsou pricina vibrace volantu pri jizde na dalnici.

 

 

izzy9 zminil ze kdyz jsou vzlnene kotouce tak je dobre vymenit i loziska. No nechce se mi do toho moc vrazet takze pokud loziska budou vypadat OK tak vymenin jenom kotouce a desticky.

 

Poradte mi prosim co se jeste meni kdyz se daji nove kotouce a desticky. Nejake cepy na trmenech atd?

 

Diky

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

ahoj všichni co jim vibruje volant ..

Mě už rostou třetí zuby z vibrací ve volantu a to jen při rychlosti 120km/h  + - 5 Většinou pod plynem .

2x zbytečně převážena kola ve dvou pneu servisech .

Brzdy komplet nové najeto 1500km a to přepečlivě vyčistěné důkladně nasazené na měděnku sprej .

Pneu rok staré conti.prem.5 .

Většinou jezdím rychlostí běžící krávy " ..ale jsme na dovolené a musel jsem na dálnici kde jsem musel překročit životní rychlost kde jsem zaregistroval oné vibrace ve volantu .. Při brždění se to neděje .

Poloosy na nich jsem měnil manžety u vnějších , vnitřní nekontrolovány .

Tento dotaz jsem uváděl i na FB ale rad bylo , ale nic se mi neshoduje s moji skutečností ..

Praví se , že by to mohli být právě vnitřní klouby ..Ale proč ?

Jinak najeto 241tis.km. 1,9 TDI PD 77kw  BJB

Za cokoliv děkuju ..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...