Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

zdravim,

tak sa mi objavil problem s klimou. auto MR2012, manualna klima. a teraz k problemu. pocas jazdy s klimou som zaregistroval ze sa mi klapka vnutornej cirkulacie vzduchu sama od seba zatvorila, potom ked som stal na krizovatke na cervenej sa odrazu otvorila potom zase zatvorila. kontrolka pritom nesvieti. ked som chcel klapku zavriet tak nereaguje kontolka sa sice rozsvieti ale neraguje. ked vypnem klimu tak ta klapka normalne funguje, stlacim tlacitko klapka sa zavrie, kontrolka sa rozsvieti a opacne. klima chladi velmi slabucko.

 

bol som aj v servise kde diagnostika neukazala ziadnu chybu v riadiacke klimy, potom ked skusali mozne priciny, tak sa zistilo, ze ked zapnem klimu tak sa neroztoci ventilator za chladicom ale ked stupne teplota motora ventilator sa normalne roztoci. klima kompresor vraj po zapnuti natlaci 15bar ale nechladi.

diagnostikou zistili, ze je zapisana chyba,ale v motorovej jednotke. prikladam vypis tej chyby:

 

VCDS Version: Release 12.12.0 (x64)

Address 01: Engine Labels: None
Control Module Part Number: 03F 906 070 HT HW: 03F 907 309 N
Component and/or Version: SIMOS10.12AH10 2658
Software Coding: 001900D0232400080000
Work Shop Code: WSC 73430 031 00074
ASAM Dataset: EV_ECM12TFS02103F906070HT 004004 (SK35)
VCID: 7BF51167F210BBC6C11-802E
1 Fault Found:

10491 - Position Sensor for Heater Control
P304B 00 [045] - Electrical Malfunction
Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 5
Mileage: 59002 km
Date: 2062.14.18
Time: 19:20:26

Readiness: 0000 0000

 

tuto chybu som hladal po internete ale neviem o nej nic najst. a ani v servise si nevedia rady, vraj na tuto chybu nemaju nejaky diagnosticky software alebo take nieco.

este doplnim ze ked som prisiel zo servisu domov bolo pocut take sycanie z prednej casti od motora. tak som znova navstivil servis, ze vraj to signalizuje malo chladiva. tak pondelok idem na doplnenie a kontrolu ci niekde neunika.

takze sa na vas, odbornikov, obraciam s prosbou o pomoc nakolko o 3tyzne ideme na dovolenku do HR a bez klimy si cestu akosi neviem predstavit.

za konstruktivne navrhy riesenia vopred dakujem...

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...