Přejít na obsah

Automatické svícení


Doporučené příspěvky

Zdravím, poradí mi někdo jak nejjednodušeji zrušit u O1 Rs r.v. 2005 model 2006 ( je to už Tour ) automatické rozsvěcování světel ? je to originální zapojení z továrny, podle výpisu výbavy dle VIN čísla. Jsou tam xenony a dostavájí zabrat, při každém startu se rozsvítí a zase zhasnou.

Dá se jen vytáhnout nějaká pojistka nebo relé, nebo zrušit nějaká propojka, aby fungovalo normálně manuální ovládání světel ? Dík za každou radu.

Odkaz ke komentáři

Ja to vyresil prepnutim svetel na verzi USA misto EU. V programu Carista. Funguje to tak, ze kdyz zatahnes rucni brzdu, tak se svetla nerozsviti ani v prvni poloze klicku, ani po nastartovani. A nasledne uz muzes prepnout manualne vypinac svetel do pozadovane polohy. Jde i uplne vypnout automaticke sviceni. Staci program Carista a nejaky bluetooth nebo wifi adapter do OBD zasuvky. Nebo pres kabel s diagnostikou VCDS.

Odkaz ke komentáři

Ja to vyresil prepnutim svetel na verzi USA misto EU. V programu Carista. Funguje to tak, ze kdyz zatahnes rucni brzdu, tak se svetla nerozsviti ani v prvni poloze klicku, ani po nastartovani. A nasledne uz muzes prepnout manualne vypinac svetel do pozadovane polohy. Jde i uplne vypnout automaticke sviceni. Staci program Carista a nejaky bluetooth nebo wifi adapter do OBD zasuvky. Nebo pres kabel s diagnostikou VCDS.

 

Byl jsem na diagnostice a bylo mi řečeno , že to přes diag. nejde vypnout, tak nevím...

Odkaz ke komentáři

Zkoušel jsem hledat to relé, ale žádné s označením BEA 3090001A to z odkazu na cc dílech, jsem v relé boxu nenašel. Porovnával jsem to taky z jinou O1 RS která má klasické manuální zapínání světel, tak jediné relé které tam je navíc u té z aut. zapínáním proti té z manuálem je z označením 393 ( 4B0919471A ) viz foto. a když ho vytáhnu tak nesvítí pouze zadní světla a na maxidotu se střídavě rozsvěcují dva nějaké výstražné symboly. Xenony pořád svítí po zapnutí klíčku. Takže to není ono. A relé č. 192 u manualu je nahrazeno č. 389 u automatu, takže to taky nemůžu vytáhnout bez náhrady. Jinak ty releboxy jsou osazeny stejnými relé.Zapojení automatického svícení je originál z továrny, žádná dodělávka. Dá se to vůbec zrušit vytažením nějakého relé, nebo se musí udělat uprava zapojení ? Tak má někdo jiný nápad ??

post-6271-0-08644200-1503829567_thumb.jpg

post-6271-0-06300600-1503829590_thumb.jpg

post-6271-0-58177400-1503829616_thumb.jpg

post-6271-0-43021400-1503829647_thumb.jpg

post-6271-0-75157500-1503830166_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Pokud je auto vybaveno automatickým svícením z výroby (sjelo s ním z linky) je jinak zapojený ovladač světel, přepínač a parkovačky, odpojení znamená změnu zapojení. Relé o kterém se tu plno členů zmiňuje je až dostavbová sada, tou se auta dovybavovala až v servisu a je daleko lepší, světla se rozsvítí až po nastartování.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...