Přejít na obsah

Nezavirajici se popelnik


Hanys

Doporučené příspěvky

Na SH to bolo preberane.

Mas zodraty, alebo zlomeny ten zaistovaci "cuplicek". Ked vyberies popolnik, tak vidis pekne "nohy", ktore su medzi tym vrchom (kryt) a bokmi. Na jednej strane (mam dojem, ze lavej) je medzi nohou a telesom popolnika (tym, v torom je ta noha uchytena) cuplik, ktory beha v malej drahe na boku.

 

Opravit to je prplacka. Musis:

- vysrobovat cely popolnik von

- dat dolu pruzinu, ktora ho otvara

- prevrtat tu nohu tenuckym vrtakom

- namiesto toho cuplika dat maly srobik (M2)

- srobik pilnickom doupravit na spravnu vysku

- a odskusat, ci to funguje...

 

Pozor na tu pruzinu, dobre si zapamataj ako bola, aby si to dokazal zlozit, dalej pozor, aby Ti niekde neodletela (je dost predpruzena).

 

Mozno budes mat jenoduchsie kupit na vrakaci druhy popolnik, novy stoji sialenu sumu...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Popelník jde ven i bez vycvaknutí rámečku kolem rádia/Navi.

Stačí nahoru vycvaknout plast kolem manžety řadičky, pak vyšroubovat ty dva torxy, otevřít víko popelníku a směrem dozadu vytáhnout, pozor na svorkovnici osvětlení.

 

Jinak viz Olisoft, oprava toho čudliku je piplačka, asi bych radši koupil vrakáči nový

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, nebyl by tu někdo, kdo by mi odfotil fotku, kde je umístěná pružinka u popelníku prosím? :) Moc by mi to pomohlo. Pružinka vystřelila a někde se ztratila, takže momentálně ani nevím, jaká ta pružinka má být.

Odkaz ke komentáři

Ja to mam ulomene presne ako na tej fotke....to sa vyriesilo...ale akurat neviem ta pruzinka ako ma byt zaistena....z jednej strany je to jasne..sa to zahakne a druha ta zalomena cast ide do toho koliku, ale neviem ako ju zaistit...proste ked otvorim popolnik, ta pruzinka sa uvolni a vypadne ztade....Alebo ju trebapretocit este raz aby bola riadne predpäta? To uz sa mi zda moc potom...či?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ja to mam ulomene presne ako na tej fotke....to sa vyriesilo...ale akurat neviem ta pruzinka ako ma byt zaistena....z jednej strany je to jasne..sa to zahakne a druha ta zalomena cast ide do toho koliku, ale neviem ako ju zaistit...proste ked otvorim popolnik, ta pruzinka sa uvolni a vypadne ztade....Alebo ju trebapretocit este raz aby bola riadne predpäta? To uz sa mi zda moc potom...či?

Já to mám taky tak prasklý.. Jak jsi to vyřešil? Nebo jsi sehnal nový kus? Lepidlem to nevydrželo..

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Kdyby někdo opravoval popelník, tak tady je moje řešení. 5x nýt 2,4mm a 6mm dlouhý, 0,4 alu plech

 

nařezat, zabrousit. Potom jsem musel upravit pružinu, o půl otočky zkrátit a narovnat tak jak byla původně. Takže to mám možná víc napružené a hlavně se mi spravil špatný pant. Snad to vydrží. Navíc se rovnou místo prakslé žárovičky daly 4x smd ledky :)

post-2774-0-46727600-1366377462_thumb.jpg

post-2774-0-35559700-1366377481_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak mi zase odešlo otevírání popelníku. Mám už asi třetí, mám ho vyztužený plechem, ale prasklo to v tom horním slaboučkém místě nad tím čepem, takže se to chová, jako by tam nebyla žádná pružina. Jiný už kupovat nechci, takže se bude opravovat, ale tak nějak jinak. Tu origo pružiny vyhodím a dám tam nějakou jinou nebo klidně gumičku, někde to tam klidně provrtám a spojím s nějakým dílem někde vzadu, takže bude pružina tahat za ten kloub. Snad jste mě aspoň trochu pochopili jak to myslím. A teď tedy jestli již někdo něco takového nedělal a je to již vymyšlené a podělí se o zkušenosti nebo to snad budu muset vymyslet sám? :wacko:

 

Myslím tak nějak - post-45-0-95422700-1385137780_thumb.jpg

 

Popelníky mám tři, takže tři pokusy.

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím borci. Nevíte kde bych sehnal nový origo popleník do jedničkového RS ? Díky moc za jakékoli info.

 

Sháněj inzeráty na rozprodej celýho RSa :) Samotnej popelník v nabídce nikde neseženeš, já právě teď sehnal od člověka, co rozprodává komplet interier. Měl jsem svrbění i na tapecy, ale tj uz moc peněz :-D popelník mi dal za 200 ;) měl jsem problém přesně jako kluci tady, ale nemám nýtovačku ani čas, tak jsem koupil jiný funkční.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o rok později...

Kluci mám problém. Měním popelnik a mám všechno v pohodě, nic není zlomené nebo tak nějak. Akorát mám problém, ze nevím jak tam drží ta pruzinka. Můžete mi poradit? Normálně to otevírání fungovalo, protože jsem koupil nový, ale rozebíral jsem to a už nevím, jak tam ta pružina. Díky za pomoc 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...