Přejít na obsah

Ztráta napětí


Lubic

Doporučené příspěvky

Mám problém s O1 1.9tdi 81kw,r.v.2005.projevuje se to hlavně za jízdy a rozsvícenych světlech...při zapnutí blinkru, spuštění stěračů/ostřikovačů,posunu oken, zapnutí/vypnutí mlhovky nebo přepnutí světel..stava se .to že pohasnou světla a celá přístrojová deska...ale vše funguje normálně.... někdy se stává že přijdu k autu a chci odemknout a Central jen vrkne a popojede jen na 1/2...odemknu tedy mechanicky...zapnu klíček a celá přístrojová deska,displeje a kontrolky jen mžouraji...po otočení klíčku do polohy start auto naskočí a vše zase funguje normálně...toto se opakuje tak 2x za měsíc, baterii jsem pro sichr koupil novou před týdnem, očisti svorky na baterii, těch svorkách nad baterkou,a spoje od baterky do auta k alternatoru, přetáhl a očistil spoje u relatek u pedálu ale problém přetrvává... dobíjení je v pořádku měřeno multimetrem na diagnostiku jsem objednán za 14 dní... nevíte někdo rady nebo nějaký tip na co se podívat? děkuji

Odkaz ke komentáři

Tak dneska když jsem jel do práce jsem nastartoval a hmed to začlo vykazovat popisovanou závadu (pohasínající světla po zapnutí blinkru nebo šlápnutí na brzdu atd...) nelenil jsem a běžím pro multimetr a na baterce měřím napětí 12,45V....zhasnul jsem motor chvíli počkal a zase nastartoval...při druhém startu napětí kolem 14,2 V...a závada se neprojevovala... takže to vypadá na to dobíjení...jen mi vysvetlete jestli to může souviset s tím co se děje po odemknutí auta a po zapnutí zapalování v popisu závady nahoře???? Popřípadě co by to mohlo v tom alternatoru dělat např regulátor napětí???nebo jestli jo vyměnit na jiný nebo fungl nový?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Když můžeš takto občas závadu nasimulovat, máš vyhráno.

Kdybys nenapsal, že jsi měnil baterku, řekl bych, že je vadná (občas se v ní přerušuje můstek).

Postupuj při závadě (když mžourají kontrolky) takto:

mínusový konec multimetru  připoj přímo na mínus baterky a pro obě následující měření je tam nechej a pak:

1, změřit napětí přímo na plus baterky -musíš naměřit více než 12V, jinak je baterka KO

2. změřit napětí na kostře - a to jak někde na karosérii, tak na bloku motoru. To napětí musí být blízké nule, ale možná se dočkáš překvapení.

Pak napiš, cos naměřil,

Odkaz ke komentáři

Zatím se závada projevila jednou,ale měl jsem to u autoelektrikare...ten nikde nic nenašel komfortka je v pořádku, kostry atd taky,dostal jsem pod palubku vytažený 2 žárovky a když se závada projeví tak sledovat která zhasne... prý by mžourani kontrolek mohla dělat napálena spínací skříňka.tak uvidíme

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...