Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

borlan

Vakouvá pumpa - uvolněné hrdlo

27 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Safra, sám nedokážu asi proměřit...a jiný N75 nemám = za zkoušku bych musel dát cca 800,- ...dík za námět, musím to ještě promyslet...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak mohu s radostí toto vlákno uzavřít - včera se problém podařilo konečně lokalizovat a vyřešit.

Shrnutí:

- lehce uvolněné hrdlo pumpy byla falešná stopa na kterou mne navedli v servise při opravě volnoběžky alternátotu (ale jiní dva mechanici později na dálku prohlašovali, že do jisté míry uvolněné hrdlo není nijak zásadní problém) , nicméně jeho zalepení není na závadu, časem by opravdu mohlo přinést problémy a takto mám dopředu pořešeno. Kladem je nyní moje schopnost/zkušenost během cca 10min vyměnit pumpu, záporem zbytečná investice do náhradní jeté pumpy za 1000+200Kč...

- po vyloučení pumpy jsem byl připraven řešit novou hadici k posilovači (za 800,-) nebo podtlakové hadičky (300,-). Naštěstí jsem začal jen tím levnějším...

- při přípravě na výměnu podtlakových hadiček jsem objevil pod převisem u předního skla nenápadně přerušený kabel k ventilu chcípací klapky (asi 3měsíce nefungovala, ale nedostal jsem se k hledání příčiny a bez klapky se jezdit dá), ale hlavně vytrženou/rozpojenou rozbočku hadiček k té klapce (dvě hadičky ze tří na plastové vidličce).

- oprava už byla jednoduchá - nasazení hadiček + napojení přerušeného vodiče a vše maká jak má - žádná žlutá kontrolka motoru, plný výkon, brzdí vždy a naplno, chcípání motoru jak ve vatičce (akorát musím klapku vyčistit, párkrát se teď zasekla zavřená jak zase začala sloužit a nastřádal se v ní bordel).

- mám podezření, že za to v servise při pracech na opravě volnoběžky alternátoru nějak nechtěně trhli (při větší paranoi bych si mohl myslet, že úmyslně narafičili, aby mohli později za pěkný peníz bambulovi opravit) a občasné slabší brzdy přičetli tomu hrdlu pumpy. I když problémy přesně časově navázaly na jejich zásah, smířil jsem se s tím, že nemohu nijak dokázat (při odjezdu domů kontrolka nesvítila, až na parkovišti, a za cca 500m jsem nepoznal ty další projevy).

Jsem nadšenej jak to po takové době zase jede, nabral jsem nějakou zkušenost a tímto mohu z mé strany vlákno uzavřít.

Děkuji všem co se snažili pomoci :palec:

Upraveno uživatelem borlan

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.