Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

6 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Ahoj,

prosím o radu zkušené, kdo používá startovací stanice a vaše zkušenosti.

Potřebuji nastartovat 1.9 tdi 81 kW. Baterii mám Exide Excell 80 Ah, 700A.

Předpokládám že 700A je startovací proud. Musí mít i ten booster / stanice špičkový proud více jak těch 700A, nebo by to utáhla i stanice s menším startovacím proudem / proudem ve špičce?

Padlo mi do oka toto:

https://www.autokelly.cz/Product/DO-CFT24464/12288481

... ale nevím jestli by to zvládla. Myslíte že ano?

Jaké používáte vy? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ne,že bych mněl velké zkušenosti,ale dnes mi něco podobného přišlo z AliExpressu.

https://www.aliexpress.com/item/New-Auto-power-bank-14800mAh-car-jump-starter-12v-emergency-portable-car-battery-charger-booster-Multi/32707305661.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.IVd3KW

Vybíral jsem booster se startovacím proudem co nejvyšším,protože mám taky 1,9 TDi a ta startovací proud potřebuje vyšší.Kupoval jsem od prodejce,který nabízí prodej ze skladů v Evropě.Tedy žádné DPH,žádná celnice,objednal jsem 8.2. a dnes mi bylo doručeno UPS.

Ta z Tvého odkazu má startovací proud pouhých 200A a podle mně si nafta ani neškrtne.

No a teď k těm jednodenním poznatkům.Booster přišel nabitý na 80%,nenabíjel jsem a zkusil připojit.Vzhledem k tomu,že baterie je nabitá a v dobrém stavu,booster se ani nepřepl do starovacího režimu.Baterii jsem tedy odpojil a připojil boostr,vyhodnotil nízké napětí v síti a do startovacího režimu se přepl.Zkusil jsem nastartovat a podařilo se,ale žádný točky to nebyly.Booster jsem dal tedy nabíjet a po nabití na 100% jsem zkoušel znova,asi po hodině.To už byl start jako na baterii.Po chvilce druhý a opět OK,potom ještě třetí a tam už byl znát úbytek,nicméně nastartovalo to.Vzhledem k tomu,že to má pracovat jako podpůrný zdroj,kdy v baterii ještě něco je a ne jako jediný jak jsem to zkoušel já,tak si myslím,že by to mohlo fungovat,jen je třeba občas zkontrolovat stav boosteru a udržovat ho mezi 80-100 % nabití.Vzhledem k tomu,že to má vydžet v provozuschopném stavu cca 6 měsíců,nemusel by to být problém.Navíc nabití z 0 na 100% má trvat 4-5 hodin.Já jsem to dobíjel z 80% na 100% asi hodinu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes jsem testoval booster trochu víc.Do auta jsem dal baterii 44Ah startovací proud 210A.Podotýkám baterie téměř před smrtí,již před lety nedala ani 1,6 ku v létě.Mám ji jenom na různé zkoušky,když potřebuji 12V.

Tím jsem navodil stav vybité baterie.Připojil jsem booster nabitý na 100% a dal 3 starty po sobě.Motor před tím nastartovaný nebyl.Na konci druhého videa je vidět,že sama baterie,když jsem booster odpojil motorem ani neotočí.

Vzhledem k tomu,že booster není samostatný zdroj,ale podpůrný a asi se počítá s tím,že baterie nebude úplně po smrti,myslím,že by to mohlo fungovat i v mrazu.

Upraveno uživatelem mikl

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.