Přejít na obsah

pomoc s výberom pružín


arnold424

Doporučené příspěvky

ahojte

prosím vás o pomoc s výberom nových pružín pre moju octaviu 1, ALH 66kw, 2004, combi, nájazd 487500+

na výbavovom štítku v batožinovom priestore mám ohľadom pruženia uvedené 2 kódy:
L09 = Okruh pérování 09
G32 = Tlumení přední

v súčasnosti mám pružiny s farebným označením 2x ružová + 2x fialová, chcem ich vymeniť, lebo stratili tuhosť,
stále sa mi zničia tlmiče (životnosť sady zhruba 12000km), uloženie tlmičov, čapy a auto sa húpe že sa idem v zákrute vykotiť ...

podľa softvéru ETKA sú pre moju octaviu 4 varianty pružín: (H = hrúbka, L = dĺžka, D = priemer spodného vinutia)

1) 1J0 411 105 AD (1x fialová + 1x biela)
PR-G32/L25 a PR-G33/L25
H 12 ... L 350 ... D 140
(TRW JCS160, SACHS 997614)

2) 1J0 411 105 AE (1x fialová + 2x biela)
PR-G32/L29 a PR-G33/L29
H 12 ... L 356 ... D 140
(TRW JCS117, SACHS 997615)

3) 1J0 411 105 C (2x zelená + 2x modrá)
PR-G32/L09 a PR-G33/L09
H 12 ... L 364 ... D 137
(TRW JCS200, SACHS 997813)

4) 1J0 411 105 BK (2x fialová + 2x ružová)
PR-G32/L10 a PR-G33/L10
H 12 ... L 374 ... D 132
(TRW JCS774, SACHS 997820)

prosím vás, je tuhosť pri všetkých pružinách rovnaká alebo nie?
môžem kúpiť aj tie prvé pružiny, ktoré sú najkratšie spomedzi týchto 4 variánt?
máte skúsenosti s pružinami TRW, Sachs, Bilstein, Lesjofors prípadne CSGermany?

vopred díky pekne za pomoc!

Odkaz ke komentáři

ahoj já použil na stejnou motorizaci a provedení kombi nové přední od KYB K-Flex RC1703 a maximální spokojenost ,vyrovnají se podle mne původním pružinám. Auto mi leželo na starých skoro na zemi a nyní výška v pořádku a to i po 2 letech. Původně jsem měl 2xmodrá 2xzelená (značení)

Odkaz ke komentáři

v prvom rade ďakujem za vaše odpovede

jk79: ja mám opačný problém - auto zďaleka neleží na zemi, medzi blatníkom a kolesom mám
s novými tlmičmi 9 cm medzeru a keď sú tlmiče už fuč tak je medzera 4 cm

stále mi umierajú tlmiče, priemerne 12k km je veľmi nízka životnosť na Kayabu, Bilstein či Sachs,
všetko som mal plyno-kvapalinové dvojpláštové tlmiče. uloženie tlmičov je už po cca. 2k km v prdeli,
podobne odchádzajú aj spodné čapy (rajdové) a následne čapy riadenia, riadenie je nepresné atď.
proste dám nové tlmiče, nové uloženie, nové čapy a o 2k km už to mláti, začína sa to húpať.

nikdy som ale nemenil pružiny lebo vraj sa menia až vtedy keď sú zdeformované (auto leží na zemi)
alebo keď prasknú alebo skorodujú. u mňa nenastala ani jedna z týchto troch možností.
zdá sa mi, že pružiny strácajú časom (prácou = pružením) tuhosť, sú mäkkšie a mäkkšie.
auto bude mať pol mega km, to už tie pružiny niečo majú za sebou.

moja teória: ak sú zlé pružiny, potom tlmiče zrejme preberajú čiastočne funkciu pruženia a keďže na to nie sú
určené, tak sa veľmi rýchlo zničia. prečo by potom bola medzera medzi kolesom s novými tlmičmi 2x taká ako
keď sú tlmiče fuč? a keď nefunguje správne pruženie, tak odchádzajú aj ďalšie pridružené prvky na náprave ...

to je moja teória, pridajte sa so svojimi teóriami, viac hláv = viac rozumu, budem veľmi vďačný

Odkaz ke komentáři

Popravdě většinou je problém  ten co jsem popisoval,že auto škrtá o zem,protože jsou pružiny unavené a auto je nízko,což byl můj případ a nové pružiny pomohli.

U tebe je opravdu 9cm nezvyklé.Podle mně tam musíš mít špatné pružiny, Já to měl na Kyb pružinách také výš po výměně ,ale to jsem dával komplet uložení a tlumiče,ale cca za 14 dní si to sedlo a od té doby výška správná. Sedlo to asi o 1cm. Teď mám od země po lem blatníku asi cca 68cm mezi kolem a blatníkem 5cm odhaduji.Dej tam nové pružiny,jinak nevím co poradit,moc možností už není.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

 Změřil jsem to u třech aut moje 68cm v předu i vzadu 1.9 66kw alh,kolega to samé u 96kw,další pd 74kw to samé,všechny po výměně pružin za KYB,mezera mezi kolem a lemem blatníku u 15 kol je 7cm od země 68cm. Jak jsem psal bylo to i výš asi o 1cm než si to sedlo, Výška je takto v pořádku,někdo tu kdysi měřil úplně novou oktavii  a myslím,že to bylo dokonce od země kolem 70cm

WP_20160619_11_17_20_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři

to máš veľmi pekné, tvoje auto vyzerá normálne
ďakujem Ti veľmi pekne že si to kvôli mne premeral

takto to u mňa vyzerá VPREDU

koleso-vpredu.jpg.c2edee89bf9956867061a65363d8ebe7.jpg

takto to u mňa vyzerá VZADU

koleso-vzadu.jpg.176950aabf3505f794cdd5f51738e1b6.jpg

akoby som mal Octaviu 4x4 a paketom pre zlé cesty :-( :-( :-(

nevieš mi povedať ktoré konkrétne tlmiče si dával TRW? sú 2 sady (JGM209T a JGM215T)

mňa zaujali Bilsteiny B4 ale tie športovejšie s označením VNE-4575 (nie klasické B4 VNE-4574)
alebo zvažujem Kayaby 334812 a tie isté pružiny čo máš ty (KYB K-Flex RC1703)

Odkaz ke komentáři

ahoj no mě to takto na foto nepřipadá vysoko. Měřil jsem to u švagra na 1.9 TDI 81kw 2003 najeto 130tis bez výměny pružin (vše originál) a má to ještě výše než já. Zadek má dokonce o 2cm výše,předek stejný jako já,ale to přičítám tomu ,že má už trošku unavené pružiny.Myslím, že na novém to bude cca 8-9 cm mezi kolem a lemem blatníku.Ona ta moje fotka možná klame ale moc rozdíl mezi tebou a mnou není. Kolega tu má i bez výměny pružin a ta má tak méně o 2-3cm protože to leží na předku. Já bych to nechal být a jezdil s tím ono si sedne to horní uložení časem a bude to níže.Dej tam KYB tlumiče ty TWR jsem dával z nouze kvůli financím,ale už bych je tam nedal,ikdyž fungují už 2 roky a stále jsou jako nové.Jinak podívám se na štítek ,už si nepamatuji jaké označení na tlumičích mám.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

ahoj takže se také přidám. Mě praskla zadní pružina a tak jsem objednal KYB zadní a nahodil je. Jenže chyba lávky ,zadek je cca o 2 cm níže než předek. Teď koukám na specifikace pružiny KYB K-Flex RH 6083 a něco je špatně . Pružina má průměr drátu 11,25 349mm a já mám na originálech 11,7 průměr drátu a délku 360mm(ony měli asi více budou unavené). Což odpovídá KYB K-Flex RH5537(těžký provoz). Vůz byl koupen od firmy a byl to montážní vůz,měl vzadu mříž se stolkem rozkládácím,je možné že má KYB někde chybu nebo tam mají být zesílené pružiny??? No na předku mám KYB normal a výška ok,se divím,že dám zadek normal  a výška menší než na předku,trošku úlet od KYB....

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

jk79: máš ťažné zariadenie? akú máš verziu podvozku vzadu na výbavovom štítku?

RH6083 sú pre OCT1 Combi s 1.9 TDI ale so štandardným podvozkom [ľahký zadok]
RH5537 je pre podvozok s ťažným zariadením (heavy duty) atď. [stredne ťažký zadok]
RH6776 je pre OCT1 Combi s 1.9 TDI 4x4 [ťažký zadok]

http://kyb-europe.com/wp-content/uploads/2018/01/KYB-2018-Coil-Springs.pdf

pruziny.png.6a07d4cdf057bb1e86eccc268c4642d6.png

tommy23: áno stav uloženia hrá rolu vo výške vozidla. záleží ako máš vymlátené uloženie
určite to vymeň lebo ti rupne pružina a budeš mať také trable s novými pružinami ako ja :-D

ruzipa: aké máš tlmiče od bilsteinu? pls daj konkrétne číslo

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Citovat

Ahoj, můžete mi poslat odkaz nebo označení toho podvozku? Mám taky octavii combi - 1.8T ,4x4 - ARX   r.v. 2001.

Nebo nějaký eshop kde nakupovat díly za rozumnou cenu/kvalitu. 

Potřebuju vyměnit - výfuk střední díl , brzdy komplet , podvozek (tlumiče , pružiny) se vším co k tomu náleží (prachovky, uložení atd.)

díky za jakékoliv info 

Odkaz ke komentáři

označenie tvojho podvozku nájdeš na podlahe batožinového priestoru na nálepke s výbavou (tzv. výbavový štítok), o podvozku hovoria kódy Lxx a Gxx

diely ber od renomovaných značiek, nie čínu, ale nemusíš ani originál
brzdy napr. ATE, JURID, TEXTAR, BOSCH, z tých lacnejších Zimmermann alebo Ferodo (všetky tieto značky brzdia dobre)
tlmiče a pružiny Bilstein, Kayaba (KYB), pružiny môžeš aj lacnejšie CS Germany alebo Lesjofors ale na tlmičoch sa asi neoplatí šetriť
uloženia a silentbloky ber buď priamo od výrobcov tlmičov a pružín (Bilstein, KYB) alebo Lemforder, Borsehung ...

mne sa značka Borsehung v minulosti veľmi osvedčila. toľko čo vydržali čapy riadenia Borsehung to nevydržalo ešte nič iné

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...