Přejít na obsah

1.8T vs. RS


Bobko

Doporučené příspěvky

Ahojte,

mám bmw e91 320d. Už dlhšiu dobu pozerám po nejakom petrolheadackom aute. Dost dlho som jazdil mercedes W211 E420cdi s upraveným výkonom na takmer 400PS. Teraz ked jazdím moju E91otku (ogiho) mám pocit že je auto slabé. Preto som si povedal, zo skúsenosti, že prvé petrolheadacke auto by som nechcel hrotit hned do nejakeho príliš silného auta (JCW,R32,RS3,M3 apod.) ale skor začat niečim jednoduchším. Pri čom sa trošku otukám s benzínovým autom. Strýko mal octaviu1 1,9 tdi 81kW. Bolo to fajn auto na bežné používanie a toho času mi prirástla k srdcu. Tuším som tu aj zakladal príbeh. Momentálne má O2 2.0tdi 140PS asi aj tej príbeh som tu zakladal niekde :). Ale aby som saa vrátil k povodnému tématu. 

 

Kamarát má pre mna O1 RS celú okrem kasne, predného nárazníka, diskov a prednej kapoty. Ja mám možnost kúpit čiernu 1.8T 2002 sedan s AUTOMATOM. Kedže automat je moja podmienka (prosím nepytvajme tuto zbytočnú tému), tak som si troška prešiel internet a podla všetkého by sa z 1.8T dala vyskladat RSa. 

 

S toho čo som si prečítal by bolo z RSáckeho motora treba prehodit: RJ motora (ECU), turbo, vstreky,zvody+ výfuk a potrubia prívodu a odvodu oleja a vody. 

Mám na vás dve otázky. 

1. Čo okrem vyššie uvedeného by bolo ešte treba prehodit z RSáckeho motora na 1.8T aby s toho bol RSácky motor?

2. Kolko zvládne automat v 1.8T? takto by šiel výkon hore zo 150 na 180PS a ešte som pozeral že by sa dal aj chip na 207PS netuším ale aký automat tm je a kolko znesie. Moj v 20d dá uplne z kludom 163PS na 207PS a dalo by sa aj viac ale netuším ako je to pri týchto automatoch. 

Dakujem moc za všetky info.  

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...