Přejít na obsah

Doplnění signalizace pásu spolujezdce


TomXP

Doporučené příspěvky

Ahoj. Většinou se obecně řeší vypnutí gongu u pásu nezapnutého, já mám potřebu opačnou. Chtěl bych si místo stávající konzole (to, kam se pás zacvakává) u spolujezdce koupit konzoli se spínačem a přidělat signalizaci i tady (jen sedačka vedle řidiče). Je to vůbec nějak technicky možné udělat, aniž bych musel  i při absenci spolujezdce mít zacvaklý pás ?  Některé VW co jsem viděl mají zároveň i nějaký spínač v sedačce ke kontrole, že je sedačka obsazena. Pokud by to nešlo, spokojil bych se i s tím, že bych tam měl jednoduše nacvaklej samostatný protikus.  Vyměnit konzoli asi umím, ale co dál ? Kam to připojit, je nutné to někde kódovat (diagnostiku mám)...atd ?  Díky moc za nějakou radu.

Odkaz ke komentáři

Díky. Napadlo mě, že pokud by se instaloval tlakový spínač, který určitě bude plnit jen funkci klasického spínače - rozpínače, pak by to šlo jednoduše udělat zařazením do série ke spínači v zámku pásu spolujezdce a to vše ještě do série k zámku pásu u řidiče, jsou tam, co jsem zjistil,  jen dva vodiče, takže celý okruh pouze sepnuto/rozepnuto + signalizace na maxidotu. Problém č. 1 je, jak tam umístit tlakový spínač a problém č. 2 kde sehnat zámek pásu spolujezdce se spínačem, už jsem toho propátral dost ale nikde nic. Asi by šlo sehnat ještě jeden na stranu řidiče a držák mechanicky  otočit. Ale to je jen teorie...asi to bude dost netvárnej "kus" železa. Zkusím Rolbaře, dík.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...