Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

zabiak

Otázky Václava Hlodavce

7 675 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Co se divíš, když každej z podnikajících osvč a s.r.o. je darebák, podvodník a parazit, na takové je potřeba dohlížet a veřejně je kontrolovat :biggrin::biggrin:, ale na druhou stranu, ukrýt se dá, jen k tomu potřebuješ ještě někoho no ... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

To ale známe je, i když se o žádnou zakázku nezajímáš.

Napíšu to takto - zákon o veřejných zakázkách je vlivem různých "protikorupčních nástrojů" tak složitý, že to vypsat správně zakázku je pomalu nadlidský úkol a zabere neuměrné množství času.

Nevím, proč by měl být každý apriory považován dopředu za zloděje - s čímž současný zákon operuje. Podle mě by mnohem účinější bylo, kdyby se podařilo zavřít ty, kteří ty zakázky skutečně zneužívají a to se neděje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pár kliku v obchodnim resjtriku a víš vlastníka skoro každý společnosti. Pokud se nekdo schová za bílého koně, stejně s tím nic neudělá. 

Buď je ten obrázek hodně starý nebo poslední dva body jsou na úrovni marketingu Máry Prchala 😂😂

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A taky ruku v ruce s tou komplikovaností a zodpovědností za veřejné zakázky vznikly firmy, které nabízejí organizaci těchto veřejných zakázek. No a abychom byli konkrétní, tak jedna nejmenovaná instituce na Flemingáči vyplázla za takový servis za jeden rok 12 mil.(info tak někdy z roku 2011-2012). To je číslo, které mi sdělil tehdejší ředitel. Za to by bylo nezanedbatelně přístrojů, chemikálií nebo služeb. A důvod proč si udělali tendr na tyto právní služby? No je to tak složitý, že než se nechat popotahovat za něco, tak se zodpovědnost raději hodí na hrb někomu jinému. Takže v důsledku se tady projebává legálně neskutečnej ranec. Naprosto zbytečně. A takovou pomoc si bere kde kdo, protože se toho bojí a je to už tak komplikované, že od toho dávají ruce pryč. Takže aby se "ohlídaly" stavby typu dálnic a obdobných větších zakázek, tak se tohle aplikovalo na všechno. 

Další důsledek je ten, že nezřídka vytendrují něco, co nechtěli a není výjimkou, že to pak nedělá, co se očekávalo. Takže to pak třeba vůbec nepoužívají, protože je to k hovnu. Ale papírově to podmínky splnilo, cena byla nejnižší. Pak nemohou dělat práci, kterou chtěli, tak raději začnou dělat něco jiného. To si srandu nedělám, tak to je.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, MichalF napsal:

Proc by nemela byt verejne znama vlastnicka struktura firmy, ktera se zajima o zakazku placenou z nasich penez ?

Michale, je to pro mě jednoduchá odpověď ..... z našich daní si platíme a volíme naše zástupce, kteří mají na veřejné zakázky dohlížet a to způsobem, který je daný v zákoně. Tito lidé, nechť mají přístup kam potřebují a kontrolují třeba až do trenek, s tím nemám problém. Oni ale také mají určitou odpovědnost a předpisy jak nakládat s takovými informacemi a mohou být trestáni, pokud by se prokázalo nějaké zneužití apod. Znovu podotýkám, že zákon o veřejných zakázkách stanovuje prověření vlastnické struktury, která musí mít dané parametry. Tím si myslím, že by mělo být zajištěno to co má a navíc je za toto prověření odpovědný určitý konkrétní pracovník. (proto se Babiš z pohledu práva svému Čapímu hnízdu směje a ta úřednice na dotačním je už mimo službu)

Nevidím jediný legitimní důvod, proč by měl nějakej Franta Vomáčka vidět vlastnickou strukturu svých sousedů apod. On to chce vědět jen a pouze z důvodu drbů a prohlášení, typu "no jo, zloděj, nakradl si" .... bohužel realita v CZ, úspěch (v očích spousty lidí = peníze = dům a auto) se neodpouští. On nepůjde prověřovat spletenec holdingů a dceřiných společností, protože ani neví, co to je .... ale v podstatě může ublížit, čím menší město, tím více .... 

Nechť mají do registru přístup složky dotační, komise veřejných zakázek, orgány v trestním řízení a další složky a klidně i novináři, to jsou totiž lidi, které by mělo být možné i postihnout za případné zneužití. Na Frantovi Vopičkovi si nic nevezmeš ....

před 42 minutami, TomasB napsal:

Další důsledek je ten, že nezřídka vytendrují něco, co nechtěli a není výjimkou, že to pak nedělá, co se očekávalo. Takže to pak třeba vůbec nepoužívají, protože je to k hovnu. Ale papírově to podmínky splnilo, cena byla nejnižší. Pak nemohou dělat práci, kterou chtěli, tak raději začnou dělat něco jiného. To si srandu nedělám, tak to je.

Tak tohle je spíš neschopnost zadavatele nebo projektanta projektu ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jardo, tohle se týká přístrojů, tedy toho segmentu, co dělám. A právě ten budoucí uživatel něco napíše do požadavků a právníci mu to proškrtají. Mnohdy je to jen z přehnané opatrnosti. Právníci z toho vyrobí ve finále specifikaci, která pak umožní nabízet i to, co vlastně budoucí uživatel nechce. Je to jak kde. Někde se s tím nepářou a dostanou vždycky co chtějí. Někde zase jsou tak posraní strachem, že celkem pravidelně vysoutěží něco, co jim je pak na hovno. Nebo to lze použít jen částečně. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co je ale zásadní ve svéře, kde se pohybuji, že ti klienti mají nějaké prachy a představu co potřebují. Většinou jsou ty prachy těžce vybojované nebo vydělané a tady to nefunguje, že by byla jakákoliv korupce. Naopak se ty lidi snaží dostat dobrou cenu, protože si pak mohou koupit více přístrojů, více chemikálií, více spotřebáku. Toho není nikdy dost. Obzvláště, když řada pracovišť je podfinancovaná. Nezažil jsem nikdy ani náznak, že by si chtěl někdo mastit na takových zakázkách vlastní kapsu. Ty lidi s tím pak musí pracovat a nikdo si přece nebude sám sobě přidělávat problémy. To není dálnice, kterou tendruje nějakej úředník nebo politik, kterému je jedno kolik to bude stát, hlavně že má do kapsy. On s tím pak nemá problém žádný a ještě na tom vydělá. Ty by jsi taky nechtěl Fábii za cenu Superba, když by jsi tím pak ještě navíc jezdil a ty prachy co by zbyly, tak bys mohl využít ještě na další věci. Jakmile by se to týkalo přímo tebe, tak bys taky chtěl ty omezené prostředky využít rozumně a neměl nutkání si na tom něco přihrát do kapsy. A nebo by jsi chtěl fakt toho Superba, ale neplatil by jsi za něj jako za pětkové BMW.

Máš nějakej budget a musíš vykazovat nějaké výsledky. Tak je jasné, že když bys prachy projebal, tak budeš dávat dohromady výsledky blbě, když nemáš nástroje. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Možná ten příměr nebyl nejlepší. Takže třeba takle. Taky si nekoupíš čtyřkolku(v ceně 150tis) za cenu auta, když potřebuješ jezdit přes celou republiku, ale koupíš si normální odpovídající auto. Protože s tím budeš jezdit sám a nebudeš chtít jezdit v dešti a mrazu na čtyřkolce max. rychlostí 60km/h, s helmou na hlavě. Navíc, když na ten účel není stavěná. A že by jste se pak o ten rozdíl podělili. Sice by jsi z toho něco měl, ale pak by jsi 6 let skučel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jarda: ja to sice chapu jak to myslis, ale holt mam na veci kolem sebe jinej pohled nez Franta Vomacka ;-) takze mne prijde spravne, vedet kdo za tou firmou stoji. A proc ? No lepsi kontrola tech “nami” zvolenych politiku, kde komu, jak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nevím jak to napsat k pochopení,ale nadáváte a brečíte krásně, konec konců jste v hospodě, že?!!

Ale tak proč se do toho nevložíte? Založte si stranu a hurá do toho. Pořád nadávat, brečet a já nevím co, to umíme všichni.

Taky se mi mnohé nelíbí, i u Zemana, ale prostě vyhrál volby? Vyhrál, tak to ctím. O Babišovi se bavit nebudu, prostě vyhrál OK, je tam, to mi tam více vadí socani, asi bych spíše překousl třešničky.

Já prostě v té mašinérii s názvem státní správa pracoval a věřte, není to prdel, i když lidskost, poctivost a snahu jde vložit všude. Já to vzdal vstupem do EU, kdy byrokracie narostla do míry, kdy to podle mě už nešlo

Tohle se mi líbí

dd.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mně se taky nelíbí, že se zveřejňují data jednatelů a společníků a nelíbí se mi ani zveřejňování smluv, protože to je zároveň také poskytování obchodního tajemství konkurenci. Jasně, že se rád sám kouknu do kuchyně konkurence a o to víc se mi nelíbí, že stejně tak můj konkurent muže čumět do mé. Protože vím, že tam jsou informace, které může příště využít ve svůj prospěch. V těch nabídkách jsou mimo ceny, která je v rámci konkurence vždy tabu, také podrobné nabídky s technickým řešením, někdy včetně výkresové dokumentace,... Proč se má někdo dostat třeba i k informacím, jak může to či ono řešit?

Nedávno jsem se koukal do registru na jednoho člověka, kde přesně bydlí, protože jsem měl zájem na tom, to vědět. On sám by mi to naopak říci určitě nechtěl. A stačí pár kliknutí a vím to a vzato obráceně, on se tomu nemůže nijak bránit. Proč má kde jakej jouda možnost zjistit si něčí adresu bydliště, kolik je mu let,... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ne každý má touhu, chuť a ochotu se profesionálně zabývat politikou. Ovšem právo do toho mluvit, ptát se a kritizovat ano. Bez toho ani není politika. Ti co jsou dnes u moci, jsou tam rize z laciného populismu a poškozují zájmy a dobré jméno ČR. Jsou bez bez morálky. Není také možné přehlédnout, jak se účelově odstraňují nepohodlní a nahrazují se těmi, kteří mají zametat trestní kauzy. Nelze přehlédnout zjevný profit ze střetu zájmů. A z tohoto pohledu je velmi dobře, že jsme v EU a NATO.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

"Zeman bojuje za Huawei proti bezpečnostním institucím českého státu v TV Barradov, médiu financovaném čínskou společností CEFC, jejíž předseda je dosud Zemanovým poradcem. CEFC byla v listopadu u amerického soudu usvědčena z rozsáhlé mezinárodní korupce." sinolog M. Hála pro ČTK

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak někde psali, že pražský hrad má peníze za propagaci této značky takže Zeman jen plní smlouvu 😂😱 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

2x noťas 😂 jednou pro mě a jednou pro přítelkyni. 

Nejsem pojišťovák řídím jednu pražskou realitní kancelář zaměřující se na luxusní nemovitosti. Nemám, už dlouho Octavií tak jsem sem přestal chodit a taky jsem byl v tomto ohledu vyhořelý, přestal mě bavit web a vše okolo najednou to nebyla zábava a koníček, ale práce. Taky v mém životě proběhlo spoustu zásadních změn, rozchod po 13letech vztahu, posun v práci a tak jsem se zaměřil na práci .. A taky není už tolik času. 😄

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Heleme, Zabiak.

Vážně činy a postoje hradu stále nejsou vlastizradou(nebo možná velezradou, nejsem si jistý, který termín je správný)? To jako vážně ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dal jsem jen par odstavecku, vic se opravdu cist nedalo. Kravinec. Presne tyhle lidi nikdy nic neudělají,  a pokud si někdo mysli, ze situace je špatná a nezměnitelná a veri, ze cokoliv jedinec udela,tak to status veci nijak neovlivni, tak se opravdu nic nestane. Děsnej pristup a jeste o tom psat na verejny prostor... 

Upraveno uživatelem raym0n

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

• RR Tonery Eshop
  • Potisk triček a mikin

Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

• SÍTODÍLNA
  • Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.