Přejít na obsah

umřel dálkový centrál


Doporučené příspěvky

Ahojte.

Včera jsem šteloval lanka zadní kliky (dveře se otevřely až po úplném vytažení kliky) tak, že jsem našteloval lanko, šroubovákem zamáčkl zámek, zamkl dálkou, odemkl dálkou a vyzkoušel kliku.

Začala mi totiž pravá zadní klika po odemčení vozu zabírat až na druhé zatáhnutí - nechápu proč, ale tak to bylo.

No a po pár pokusech mi přestalo dálkové zamykání fungovat. Klíček bliká, baterka v něm má cca 3,05V, ale auto nereaguje. Zkoušel jsem i druhý klíček (obojí origo Škoda) a taky nic.

Centrál nereaguje ani na fyzické otočení klíčku v zámku, ale jestli to fungovalo před tím, jsem nikdy nezkoušel.

Jediné co funguje je ovládání tlačítkem zamykání v řidič. dveřích.

Zajímavé je, že poté, co dálka zdechla, tak LZ dveře při otvírání (po odemčení centrálem  tlačítkem u řidiče) se otevřou na první polohu zámku a víc ne. Musím je zatlačit rukou a pak už je jde otevřít normálně (do dalšího zamknutí).

PZ dveře fungují pořád až na druhé zatáhnutí.

Co to je za záhadu?

Ještě dodám, že el. okna fungovaly vždy nějakou dobu po vypnutí zapalování. Teď se hnou jen při zapnutém zapalování.

 

Odkaz ke komentáři

Záhada vyřešena.

Začnu zámky dveří. Protože mi klika zabírala až na konci zdvihu, tak jsem lanko stále víc napínal. Hodně napnuté začalo dělat výše uvedené problémy.

Dnes jsem se pokoušel to dál štelovat a myslel jsem, že lanko potřebuje napnout ještě víc, tak jsem je vypodložil, protože v klice už to bylo nadoraz. Výsledek?

Po zabouchnutí dveří se zámek zasekl a dveře nešly otevřít ani zevnitř ani zvenčí. Povytáhl jsem vnější kliku a tenkým šroubováčkem vyhákl lanko a dveře pak zevnitř otevřel.

Po nastavení lanka zhruba na střed sice zámky zacvaklé šroubovákem klikou neotevřu, ale klasicky zabouchnuté otevřít jdou. Přeci jen tahání za kliku je podstatně větší silou než odjišťování jemným pohybem kliky.

A centrál?

Odpojil jsem cca na 10 minut baterku, pak připojil a dálkáč okamžitě začal fungovat.

 

Věřím, že tento příspěvek v budoucnu někomu pomůže. Považuji za svou povinnost sem výsledek napsat, protože mě může vždy "urvat" když zakladatel jakéhokoliv vlákna nenapíše jak problém vyřešil a tím vždy akorát naštve všechny, kteří mnohdy dlouhé vlákno přečtou, ale bez kýženého výsledku.

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

sice ti nikdo neporadil, ale je dobře, že jsi na to přišel sám a že se s náma i podělíš jak jsi problém vyřešil :palec: . O tom napínání lanka u kliky je to tu už někde popsané, že se nesmí moc napínat, max. ho připnout v půlce kliky. Kdyby se ještě víc zkracoval chod kliky, tak se pak může stát to, co se stalo tobě, že dveře nepůjdou otevřít z žádné strany.

Někdy odpojení baterky pomůže, přeci jen je to elektronika, která někdy začne blbnout a je potřeba ji resetovat :cool:

Odkaz ke komentáři

Tak centrál mi včera opět umřel. Sice jsem ho odpojením baterie opět oživil, ale přijde mi to divné, že v tak krátké době taková závada.

Má někdo nápad, čím by to mohlo být?

Včera jsem odemkl centrálem, ujel několik km a po zaparkování opět mrtvo. Nepouštěl jsem ani rádio, snad jsem dokonce ani neotvíral okno, takže nějaké přetížení v síti nebo něco podobného nebylo.

Jinak jsem po restartu zkoušel funkčnost klíčku se slabší baterkou - i při 2,7V zamykání funguje minimálně na 10m.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...