Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

35 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

tak som to zmeral a zistil som, že váha vzduchu ukazuje takmer rovnaké údaje so zapojeným kartrom do sania aj odpojeným
(buď je moja váha zlá alebo je to množstvo vzduchu prichádzajúce z kartra prakticky zanedbateľné)

neveril som a skúsil som nechať vstup z kartrov do sania nezaslepený korkovou zátkou z vína a nechal tam ísť vzduch a potom už váha ukazovala nižšie hodnoty
ale až od 1500 otáčok. maximálne zaujímavé bolo to, že na voľnobehu z prípojky pre karter do sania vzduch vychádzal von (overil som papierovou vreckovou)

karter4.jpg.3378ae523c80c978ac9693adbdd38edb.jpgkarter5.jpg.058944aff102f4cbd12aebaea68982db.jpgkarter6.jpg.739e81cba57565973bfcf38201c02a6a.jpg

karter7.jpg.a4ed7a96dec83c479ad80ed244a9f844.jpgkarter8.jpg.eec350637d35c558eb7086e107a51f25.jpgkarter9.jpg.e3822b8c37a8631944e01c1c38dd4e9f.jpg

POZOR: nepoužívajte PVC záhradnú hadicu, tá teplotu v motorovom priestore nevydrží a roztopí sa! (+ kvalitný smrad k tomu zdarma)

ja som použil 1/2" viacvrstvovú vypletanú záhradnú hadicu s rozsahom pracovných teplôt -20°C až +80°C čo síce nie je ideálne no zatiaľ drží
a keď nájdem niečo odolnejšie, tak to prehodím. uvažujem nad LDPE vodárenskou rúrou ale tá je pomerne málo ohybná

mám nahraté videá z toho vag merania, tak to skúsim nájsť v mobile, spravím pár screenshotov a hodím to sem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi pro toto reseni, zvolil bych odlucovac oleje. Protoze kapat olej po asfaltu mi neprijde moc ekologicke :-/

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takže aby hodnoty byly správné, tak na hadici od sání musí být zátka a na vedení od kartru hadici vedoucí nejlépe na nějaký ten odlučovač oleje, ať olej nekape na zem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Laky: aby hodnoty z váhy vzduchu neboli príliš nízke tak musíš dieru zaslepiť.
na voľnobehu sú hodnoty OK, ale s rastúcimi otáčkami motora sú hodnoty z váhy horšie a horšie (žiadaná a nameraná hodnota sa vzájomne vzdiaľujú)
ak tú dieru nezaslepíš tak si odtiaľ bude motor cucať vzduch namiesto z filterboxu (absentujúci filter a kratšie potrubie je cesta menšieho odporu)
preto dieru musíš zapchať úplne alebo nejakým spôsobom regulovať množstvo vzduchu ktoré tadiaľ do sania vôjde (ak chceš simulovať vzduch z kartrov)

POZOR: z hadice nekvapká olej. z hadice sa parí (niečo ako mastná para).
nájdi mi nejaký odlučovač ktorý by túto paru vedel odlúčiť a ktorý by som tam vedel nahodiť lebo mne sa to zatiaľ nepodarilo

čo sa týka ekológie tak je to podľa mňa jedno. buď to ide priamo z kartra von do ovzdušia alebo sa to spáli vo valcoch a vylezie von výfukom. čo je lepšie?

to máš ako elektromobily vs nafťáky/benziňáky. čo je lepšie? elektromobily bez emisií a uhoľné/jadrové elektrárne pri každom väčšom meste alebo klasické motory?
100% ekologické by boli elektromobily poháňané výhradne solárnou energiou (etópia). bez batérií, pretože batérie sú kapitola sama o sebe v oblasti odpadov .....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tu sú screenshoty z videa z meraní (sorry za kvalitu)

1. pred demontážou (kartre z motora zapojené normálne do sania):

kartre1.png.c89c47a6624b85fa27be1328582be2bb.png   kartre2.png.513fba5ea46a01f21c1af9f9588a74af.png   kartre3.png.81343cade41e0f0ab902c5fe57228bfd.png

2. po demontáži kartrov zo sania (diera do sania upchatá):

kartre-zapchate1.png.acecc0c6424b6b59a71f056bd98c4346.png   kartre-zapchate2.png.f7b90ab0667b806c0d8d06de645d1ae6.png   kartre-zapchate3.png.d5e7f88e7b4f0a35ac2553c8f21b98fd.png

3. po demontáži kartrov zo sania (diera do sania uvoľnená):

kartre-otvorene1.png.2a241770ecd256b13b626d5a95a2bbf3.png   kartre-otvorene2.png.6043c813f414553dbf3eef8e4939ba25.png   kartre-otvorene3.png.5029788a5b583ed4dc1e5b587d9ef15d.png

4. komentár:

takže ako som písal, hodnoty so zapojenými kartrami do sania a odpojenými + zaslepeným otvorom do sania sú takmer totožné,
hodnota pri 3 tisíc ot. sa dokonca vylepšila. s otvoreným otvorom do sania vzniká pri 3 tis. ot. problém, kedy váha takmer o 90 mg/R menej ako by mala

POZNÁMKA: mám odstavené EGR, preto mi váha na voľnobehu vždy dáva vyššiu hodnotu o 80-100 mg/R.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Super diky za ty hodnoty. Mohl bys mi jen rict co ty hodnoty znaci? 

Prvni zleva kde je napsano engine speed jsou otacky motoru, to je jasne ale ty dva MAF a ty procenta? 

MAF vidim jedno pole specified a actual.. Takze to specified znamena chtena hodnota a ta actual ukazuje realnou hodnotu, ale ceho? Nasavaneho vzduchu v mg/h - to je co? Diky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

MAF sensor = snímač množstva nasávaného vzduchu = "váha vzduchu"

1. blok = otáčky motora
2. blok = očakávaná (žiadaná / tabuľková) hodnota množstva nasávaného vzduchu
3. blok = skutočná hodnota množstva nasávaného vzduchu (nameraná váhou vzduchu)
4. blok = funkčný cyklus EGR, neviem presne, ale zrejme je to percentuálne vyjadrenie rekuperácie výfukových plynov
(ja mám EGR off čiže mne to zrejme ukazuje blbosti, pamätám si že hodnota skákala hore dolu)

ideálny stav je keď sa hodnoty v 2. a 3. bloku zhodujú (logicky). porovnávaním týchto hodnôt v grafe (v časovom priebehu)
možno určiť, či je váha vzduchu dobrá alebo dáva slabý výstup (nízke hodnoty). ak dáva slabý výstup tak auto dobre neťahá.
ale hodnoty boli merané na neutrale. na iných prevodových stupňoch by mali byť hodnoty odlišné (vyššie)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.