Přejít na obsah

Dlhodobé skúsenosti O3 benzín


maykyone

Doporučené příspěvky

Čaute, nakoľko som včera založil tento topic na škodahome a nemenovaný blb s právom moderátora mi ho lockol, lebo tam je vraj x predošlých topicov. na túto tému (hlavne že tam nič nie je čo sa týka dlhodobých skúseností aj po 120-140 tis u TSI) tak to skúšam tu. ?

Už dlhšie rozmýšľam nad kúpou O3. Rozpočet mám cca 15-16 tisíc eur. Problém je ale v tom, že sa neviem rozhodnúť ak ide o výber motora. Ponuka je taktiež slabá pokiaľ ide o kombináciu benzín + dsg. To je mojou hlavnou podmienkou. Najviac ma desí počet km u jazdeniek, lebo ak sa nájde nejaký kúsok s dobrou výbavou a kritériami, ktoré mi vyhovujú, nájazd je  cca 140 tis...čítal som veľa topicov ohľadom skúseností, no väčšinou to boli info po 70-80 tis. km....preto by ma zaujímalo ako sú na tom tieto motory aj napríklad po spomínaných 140 tis. km ....na aké prípadné náklady sa pripraviť a podobne...výkonovo by mi stačila v pohode aj 1.4TSI (takisto ma zaujíma, ktorá verzia je spoľahlivejšia, či 103 kw, alebo 110kw?) no pozerám aj 1.8 TSI 132kw....vedel by mi teda niekto poskytnúť nejaké info z dlhodobých skúseností? S tou novou 1.8 tsi to je ako? Staré si totiž dobré meno nespravili...pôvodne som aj pozeral O2 FL a SUPERB 2, no všetko to boli 1.8 tsi, ročníky 2009-2011...problémy s rozvodami a spotreba oleja aj liter na 1000km (bol som pozerať aj osobne, no bola to strata času, fatálne poškodené motory,ktoré si vyžadovali GO)...to ma odradilo natoľko, že som sa rozhodol pre O3, kde boli tieto chyby odstránené (aspoň podľa informácií, ktoré som čerpal na nete)...takisto som sa ale stretol s tým, že si ten olej vo väčšom množstve potiahli aj novšie modely od 2014...preto váham nad výberom a vôbec si nie som istý...to že si auto zožerie nejaký ten olej je v poriadku a chápem, že to záleží aj od štýlu jazdy, dlžky intervalu, ale nechce sa mi kúpiť auto, kde budem dolievať pol litra na 1000 km...auto si plánujem kúpiť na dlhšiu dobu a pokojne si preň pôjdem aj do zahraničia...Ďakujem za akékoľvek rady....

 

PS: ak by niekto vedel o nejakom kúsku na predaj, pokojne ma kontaktujte formou správy, ďakujem...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...