Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

13 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám Octavii II  1.9TDI PD 77KW bez PDF najeto přibližně 120 tis. Auto jsem zakoupil v roce 2007 jako roční vůz a tudíž jsou Km nestočené. 

Můj problém spočívá ve špatném teplém startu.  Jakmile motor ohřeji, tak nejde nastartovat. Při startu motor naskočí a má nepravidelný chod  (rány,škubání po několika vteřinách chcípne),

toto se děje několikrát po sobě než sešlápnu plyn. Po sešlápnutí plynu a nastartování, motor chytne z výfuku jdou saze(cítím špatně spálenou naftu). Diagnostika nepíše žádnou chybu, předvstřik postavený na 0 ( vyzkoušeno i na -3), seřízené vstřiky na 180 stupňů, nová baterka, startér v pořádku (měřil jsem otáčky), vyměnil jsem čidlo chladící kapaliny, vyčištěný turbo. Daný problém se postupem času zhoršuje, dříve to udělalo jednou za čas dneska už skoro pokaždé. Motor má dobrý studený starty a výkon. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

ne to mě nenapadlo,  kdyby bylo špatné čerpadlo v nádrži tak bude  špatný studený start ne? jinak zkoušel jsem několikrát otočit klíček aby se natáhla nafta a taky to nepomůže 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

naloguj hodnoty vstříků, můžeš mít v háji těsnění a podfukujou a za tepla ti to dělá bordel,. hoď sem hodnoty z kanálu 013 v motoru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 23 hodinami, košin napsal:

naloguj hodnoty vstříků, můžeš mít v háji těsnění a podfukujou a za tepla ti to dělá bordel,. hoď sem hodnoty z kanálu 013 v motoru

děkuji za radu  jakmile bude chvilka času hnedka to změřím a dám to sem. Jestli si vzpomínám dobře tak mám přibližně to samé co tu je na  fotce. Nějaký je v plusu a nějaký v mínusu. Jen otázka mám to měřit za tepla asi že. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

dle mého názoru gumičky jsou OK

IMG_20180523_065029_resized_20180523_070328537.jpg

zjistil jsem, že mam vadný tempomat.  Myslíte že by to mohlo být něco s tím spojené? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 23. 5. 2018 at 7:07, p.kl napsal:

dle mého názoru gumičky jsou OK

IMG_20180523_065029_resized_20180523_070328537.jpg

zjistil jsem, že mam vadný tempomat.  Myslíte že by to mohlo být něco s tím spojené? 

Zjistil jsi čim to je? ty teple starty. Ja to mam podobne , vlastnim octavii kratce .Stejny motor s DSG.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak moje zkusenost.
Pretesneni vstriku hodne pomohlo.
Kazdopadne teply starty jsou horsi stale.
Budu upravovat startovaci mapu.
Dle informaci z netu je to jedina moznost.
Vse ostatni (starter, baterka, cerpadlo) je vzdy jen na chvili ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zameril bych se na starter. Pri studenem motoru to nepoznas, protoze smes se vzniti diky zhavicim svickam,ale kdyz uz je ale motor zahraty, tak motor nezhavy, ale smes se vznecuje diky kompresnimu teplu, ktere vznikne pri startovani. Pokud je starter v horsim stavu, tak nema dostatecnou silu a nevyrobi potrebny kompresni tlak a tudis motor nenaskoci. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.