Přejít na obsah

Hučení uvnitř vozidla


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, potřeboval bych radu ohledně divného hučení uvnitř mého vozidla Škoda Octavia 2, 1.4 TSI, r.v. 2011. Již rok se mi v kabině rozléhá divný hukot, nikdo z dotazovaných mi zatím nedokázal s tímto poradit a to jsem byl ve dvou servisech a rovněž přímo v autorizovaném servise Škodovky. 

Zvuk nelze lokalizovat, ze kterých míst jde, ať si člověk sedne v autě kdekoliv, připadá mu to, že to jde od něj :-).  Není to také vždy, někdy hučí někdy nehučí. Zvuk trochu připomíná jako když najedete na ty bílé čáry s vroubkování na cestě, intenzita je různá, chvílí to hučí víc, chvílí méně, někdy vůbec. Podmínky, kdy to začne hučet jsou následující: rychlost vyšší než 80 km/h, venkovní teplota cca 25°C a více. Pokud je chladněji, tak to nedělá, tzn. 3/4 roku jezdím bez tohoto otravného zvuku. Auto bylo několikrát zvednuto, vše zkontrolováno jestli někde není něco uvolněného, ložiska OK, pneumatiky vyměněny, kola originály 15 palcová. Zkoušel jsem rovněž různě zapínat a vypínat ofuky, klimatizaci, vnitřní okruhy atd., vše marné. Když člověk vyřadí a jeden na tzv. volnoběh, hučí to taky pořád. Za tu dobu jsem si všiml, že když to začne hučet, stačí cca o 1 cm stáhnout okénko a hukot přestane, takže to možná bude mít něco společného i s tlakem. Rovněž jsem si povšiml při loňské cestě do Chorvatska, že pokud člověk vjel do tunelu, opět hukot přestal. Jsem už z toho zoufalý, už se tomu s manželkou jen během našich cest smějeme :-). Předpokládám, že to bude nějaká blbost, ale je to otravné, zvlášť při delších cestách. I kluci servisáci, které jsem nechal autem projet, aby to slyšeli, kroutí hlavou nad tou záhadou :-). Proto mě napadlo ještě napsat zde na toto fórum, jestli se z Vás někdo s tímto problémem nesetkal. Bude vděčný za jakékoliv rady. 

Odkaz ke komentáři

Pokud by byl problém s přetlakem v interiéru, tak jsou s tím spojené obvykle i potíže s dovíráním dveří - musí se totiž tento přetlak překonávat. Pod zadním nárazníkem (teď nevím, jestli je jen vpravo, nebo na obou stranách) je v karoserii klapka odvětrání interiéru, kontroloval ji někdo, jestli není pořád zavřená?

Ještě mě napadá, že tato motorizace má (i za jízdy) velmi specifický zvuk výfuku, ale když píšeš, že se to projevuje jen za určité venkovní teploty, tak to nejspíš nebude ono.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Dobrý den,

potýkam se s uplně tím samým problémem u svého vozidla. (Octavia 2 2004 1.9 TDI BJB)
Mohu se zeptat, jak autor problém vyřešil? Přetlakové klapky v nárazníku jsem kontroloval a jedna byla křuplá a neměla gumovou záclonku, takže vzduch protékal volně ven - vyměnil jsem ji za novou a nepříjemný hučivý až trumpetí zvuk stále neutichá.
Při teplejším počasí je to horší, zvuk v celém autě vychází zpravidla při překročení rychlosti 130km/h.

Budu rád za jakoukoliv radu, už začínam být zoufalý.
Díky,
Filip

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
V 17. 5. 2021 at 21:51, FigaroFigi napsal:

Dobrý den,

potýkam se s uplně tím samým problémem u svého vozidla. (Octavia 2 2004 1.9 TDI BJB)
Mohu se zeptat, jak autor problém vyřešil? Přetlakové klapky v nárazníku jsem kontroloval a jedna byla křuplá a neměla gumovou záclonku, takže vzduch protékal volně ven - vyměnil jsem ji za novou a nepříjemný hučivý až trumpetí zvuk stále neutichá.
Při teplejším počasí je to horší, zvuk v celém autě vychází zpravidla při překročení rychlosti 130km/h.

Budu rád za jakoukoliv radu, už začínam být zoufalý.
Díky,
Filip

Možná to někomu pomůže, při zatlačení na řidičovy dveře hučení / pískání přestává. 
= Tedy stačilo dát mezi dveře a práh kus dřeva a maličko je vpáčit silou u kliky dovnitř - škvíra se zaplnila a auto teď nehučí. A já kvůli tomu měnil zadní dveře... 😅

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...