Přejít na obsah

Záhada lambda sond


Doporučené příspěvky

Zdravim mohl by mi nekdo poradit kde je problem ???

jde o to pripojil jsem se vagem na napeti lambda sond a koukam napeti litalo mezi 0.1 - 0.8 tak jsem lambdy promeril multimetrem a napeti bylo stale takze lambdy ok tak jsem pripojil nejdriv lambdu za katem tak diagnostika ji zacala ukazovat v pohode pripojim tu pred katem a ta taky tak si rikam asi nejakej prechodovej odpor na konektoru tak to chcipnu nastartuji pripojim diagnostiku a zase to same kolisani odpojim lambdu pred katem a druha najednou zacala ukazovat v pohode pripojim ji a zase vse ok.tohle uz mi hlava nebere jedine co me asi napada je ze je ko ridici jednotka jinak si to uz nedovedu vysvetlit.

Co myslíte vy???

Odkaz ke komentáři

ano to vim proto jsem psal jaky rozsah mi ukazoval vagcom bylo to 0,1v az 0.8v a takhle to skakalo zcela nahodile ale po odpojeni a opetovnem pripojeni lambda sondy pred katem mi najednou diagnostika ukazovala napeti relativne v poradku kolisalo nekde mezi 0,6v az 0.7v a na multimetru napeti bylo o neco malo nizsi nez na diagnostice z duvodu odstaveneho vyhrivani lambda sondy nicmene po vypnuti klicku a znovunastartovani se tento jev opakoval a opet pomohlo odpojit lambdu pred katem a znovu pripojit a zase bylo vse ok do dalsiho startu takze lambda sondy jsou v tom nevine

Jen dodám vsechny hodnoty byly na volnobeh

Upraveno uživatelem karelkopp
dodatek
Odkaz ke komentáři

Vždyť to že chodí na VAGu 0.1-0.8 jak jsi psal je naprosto v pořádku. Napětí musí stále oscilovat čím rychleji se mění tím lépe stará sonda chodí stále pomaleji...

Co řešíš za problém že řešíš toto ? Nějaká chyba na diagnostice ? 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

no pri volnobeznych otackach by to melo byt snad rovnomerne no diagnostika mi obcas hazi bohatou smes a stale problemy se studenyma startama vymenil jsem snad uz vsechno a stale se to deje a je jedno jestli zkousim startovat na lpg ci benzin tim tedy mohu vyloucit tlak v palivove soustave a vstrikovace lambdy jsou tam nove cidlo teploty taky vaha vzduchu taky a proste se to deje porad :( uz vazne nevim 

Odkaz ke komentáři

Co nějaký čistič vstřikování do nádrže nezkoušel jsi ? Vif apod. Vstriky u aut na LPG dokáží pěkně potrápit. Já do LPG aut dávál aditiva a pak jsem začal dávat jen vervu 100 a byl klid.

A start na LPG není u většiny systému tak úplně star na lpg, takže vstřiky benzínu nevyloučíš, dá se to otestovat tím že odpojíš čerpadlo a zkusíš nastartovat, ale většina systému má "start do plynu" tzn hned po startu se jede na plyn nikoliv že by to na něj přímo chytlo, to jsem si kdysi taky marně myslel ale bez benzínu to nechytlo :D

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Ahoj ...měl  bych  prosbu  nemáte někdo skušenost  mám Octavii  1  2.0..85kw černý kouř  z výfuku  a spotřeba jako krava uz si nemůžu  poradit 10 litrů  benzínu  max 60 km  si myslím ze to není normální  a než začal  tenhle ten problém tak na 10 litrů  benzínu  po městě 90 km nebyl problém prosím o radu  

Odkaz ke komentáři

Jako první pro přesnost určení problému napíchnout na diagnostiku. Pravděpodobně buď první lambda nebo váha vzduchu. V prvním případě případně koupit lambdu od NGK (NTK) - má nejrychlejší reakci v druhým případě origo Bosch - nejpřesnější měření množství vzduchu ze všech váh ..

Odkaz ke komentáři

Napichnout na disgnostiku a podivat se na:

- kolik ukazuje v diagnostice cidlo teploty motoru 

- kolik ukazuje vaha vzduchu na volnobeh (porovnat s dilenskou priruckou jestli cca sedi)

- podivat se na adaptacni hodnoty pri volnobehu a za jizdy (da se zjistit zda neni netesnost za vahou)

- zkontrolovat lambdu zda cykluje(pozor, pokud je neco z predchoziho spatne, nemusi cyklovat a pritom je v poradku)

 

Jinak predpokladam, ze vzduchovy i palivovy filtr menen v rozumnych intervalech a je pruchodny.

Bacha na to, v dlouhodobem horizontu takto odrovnas Kat (pokud uz neni ko).

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...