Přejít na obsah

Interval regenerací DPF


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Chtěl bych vědět vaše názory. Nikde se nemůžu dopátrat v jakých intervalech by se měl na octavii 3 1,6 tdi cr ,77KW motor CLHA regenerovat dpf filtr tedy během jízdy . Auto má najeto 93000km a regenerace probíhá po 200-250km na trase Bruntál-Ostrava + město,takže žádná dálnice. Nic nesvítí žádné , závady auto jede normálně. Je ten interval normální? Před tímto vozem jsem měl octavii 2 1,6 tdi cr s motorem CAYC a tam regenerace probíhala po 800km na stejné trase. Zajímalo by mně v jakých intervalech probíhá vám jak na 2.0 tdi cr tak na 1,6 tdi cr. Nebo mám očekávat že něco de do kytek. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

novější generace 1.6 TDi nepostižený dieselgate kauzou regenerují běžně mezi 200 a 450K km, stejně jako původní 1.6 TDI po SW úpravě na NOx částice, jejich chod je totiž díky úpravě SW velmi podobný a chovají se po úpravě SW stejně, až na to že novější verze už počítá se větší rekuperací a motoru to tolik nevadí jako v případě starší verze, kde se kvůli tomu velmi rychle zanáší EGR...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Fido: presne tak, je to regeneracia, a pokial zastavis tak motor ma na volnobehu 1000 ot/min a budes pocut aj motor ze znie trochu inak, nechcem hovorit ze standartne ale zvacsa je ten interval regeneracie  250 - 400 km, no pokial jazdim vacsinou dialnice, tak mam interval 500-600km medzi regeneraciami

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...