Přejít na obsah

Startér - alternativy


Doporučené příspěvky

Ahoj, 

včera jsem se vrhnul na opravu startéru, respektive jeho promazání, jelikož mi po nastartování auta udělal asi na 2 vteřiny ,,vrrrrrrrrrrrrrrrr". Jezdil jsem tak 3 roky a řekl jsem si, že to promažu.

Startér jsem bez větších problémů sundal, rozebral, ale ejhle, ten propoj drátěný propoj mezi oběmi částmi startéru (je to asi 1 cm jakéhosi zvláštního drátku, je to u 12V konektoru) se mi ,,ulomil". Nicméně ty tři kolečka jsem promazal, startér složil (sundával jsem jen ten kryt a plast, pod kterým jsou ta ozubená kolečka), a oba kusy toho ,,drátku", který se mi ulomil, tak jsem je do sebe zamotal aby to nějak drželo (drátek byl už ale hooodně měkký a částečně zaoxidovaný).

No nic, startér jsem dal na auto, otočím radostně klíčkem a slyším jen jedno cvaknutí a pak nic ... 

Tak jsem zkoušel rozebrat ještě jednou, jestli jsem něco nezapomněl, složil znova a pak už zkoušel mimo auto, tzn. baterku jsem dal do auta, na ni napojil minus, na minus pol zaroven startovaci kabel a propojil s prirubou starteru. Na sroub, kde prijde 12V z baterky jsem dal take 12V z baterie a pak propojil konektor, který spíná startér s baterkou. Pastorek vylezl, ale netočil se. Pak už ani nevylézal, když jsem klepnul kladivem tak zase vylezl po připojení ...

Takže jsem asi smířený s tím, že jsem něco ve startéru posral a nebo už byl u konce životnosti a tím, že jsem ho rozebral, tak se cosi uvolnilo a už je to prostě v pr.....

Budu tedy kupovat nějaký jiný ojetý startér - chci se zeptat, z jakých motorizací mohu startér použít ? Můžu například z 1.6 55kW a podobně ?

Děkuji

Odkaz ke komentáři

Ještě jsem hledal na netu:

Třeba tady na tomto odkaze: https://www.autodily-pema.cz/autodily/skoda/octavia-i/1.8-t-110kw/elektroinstalace/starter-jednotlive-dily/starter

Jsem dal vyhledat startéry pro 110PS Octavia 1. A u kódu motoru AUM (různí výrobci startéru) je u některých startérů například jiný počet zubů (někde 9 a někde 10). Je jedno, jestli dám do auta startér s 10 nebo 9 zuby ? Auto si jakoby ,,poradí" s oběma startéry ?

Děkuji

 

EDIT:

Ještě tady jsem našel tento odkaz: http://starvis.cz/starter-cs1062-audi-seat-skoda-vw-1-4-1-6-1-8-2-0-benzin-0001121006-0986017830-s0027

Dole je psáno, na co vše se dá tento startér použít.

Tzn., že téměř všechny startéry z 1 octávky by měly být stejné a měly pasovat mezi sebou ? Tzn. z té 1.6ky by neměl být problém.

Psal jsem i do autorizovaného servisu, ale nemohli mi to potvrdit. Tak jsem napsal ještě na více servisů, tak uvidíme :)

Kdyby někdo věděl (což myslím, že bude), tak dejte kdyžtak echo.

 

EDIT2:

Tak jsem sehnal starter z 1.8T RSka (dovoz anglie). Starter tam sednul jak prdel na hrnec.

Takže, zjistil jsem odpověď na mou otázku - ano, dá se použít startér z jiné motorizace. Z autorizovaných servisů mi taky odpověděli převážně, že to půjde. Viz citace:

Citovat

Dobrý den,

 
startér demontovaný z vozu Škoda Octavia I. 1.8 skladem nemáme ,ale z Octavia I 2.0 je shodný  s Octavii I 1.8T .
Co se jeho stavu týče, je funkční -  před zakoupením Vám ho odzkouším.
Citovat

Dobrý den, pane xxxx,

po komunikaci Vašeho dotazu se servisními techniky a mechaniky jsme dospěli k závěru, že by to pasovat mohlo. A nemusel by vadit odlišný počet zubů, ale jistější by bylo zachovat stejný počet zubů jaký máte na porouchaném startéru .

Z kódu motoru AGU by měl pasovat i teoreticky ze 1,6 AKL, ale není to stoprocentní.

 

S přáním hezkého dne

 

Citovat
Dobrý den pane xxxxx,
děkujeme za oslovení našeho servisu a projevenou důvěru.
Bohužel dle systému Auto Škoda  ND ,  dle čísla karoserie TMB.. a typu motoru AUM  nelze
100%  potvrdit shodu startéru a vhodnost pro motor jiného označení.
(různé úchyty k motoru, velikost zubů a počet zubů pastorku atd. ? ) 

 

Citovat

Dobrý den, 

počet zubů má zásadní vliv na opotřebení setrvačníku a pastorku startéru. 

Pro VIN TMBBL21U228532349 patří spouštěč motoru:

02A911023LX za 8070,- nebo ekonomy JZW911023DX za 5776,- kč vč. DPH.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...