Přejít na obsah

Válivý hluk z prednej nápravy pri rozbiehaní s vytočeným volantom


vladko

Doporučené příspěvky

Zdravím páni,

 

poprosím Vás o radu. Mám 2.0TDi 81kW a problém je ten, že vždy, keď sa rozbieham z miesta s vytočeným volantom, tak z prednej nápravy vychádza taký válivý zvuk. Válivý preto, lebo je jasne počuť, že sa jedná o problém pri rotácii nejakého dielu. Je pritom úplne jedno, či je volant vytočený doľava alebo doprava. Hluk vychádza iba ak je auto v ťahu, akonáhle vyradím rýchlosť, tak hluk zmizne. Hluk som zaregistroval iba na prvom prevodovom stupni a rozbiehaní sa z miesta do ľavej alebo pravej strany.

 

Auto bolo v servise a odpoveď bola, že vraj poloosi. Keďže som počul, že odpoveď bola nepresvedčivá a hlavne na jej konci bol dodatok "...ak je to teda to", tak som sa rozhodol, že zatiaľ to nedám robiť. Chcem Vás poprosiť o radu, čo si myslíte, že čo by mohlo spôsobovať ten hluk?

Odkaz ke komentáři

Tento problém mám tiež už od kúpy. Zatiaľ som urobil vyše 20 000km no začína ma to už otravovať. Hlavne ak veziem niekoho, tak spozornie, keď sa rozbieham napr. na parkovisku do strany. Tiež mi to pri vyšších rýchlostiach nerobí. Je to presne taký valivý/dunivý zvuk. Hľadám názor niekoho, kto už riešil podobný problém. Na fóre sa väčšinou  totiž rieši hluk pri vytočení iba do jednej zo strán.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Dobrý deň, mám Seat Leon 2.0TDI 103kw r.v. 2012 a mám presne taký istý problém, vymenil som kĺby, čapy, predné náboje s ložiskami, kotúče platničky a furt to robí neviem čím to môže byť spôsobené.. tak sa chcem spýtať či ste niekto na to prišiel alebo mi vie niekto poradiť?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...