Přejít na obsah

mizí voda z expanzky


Doporučené příspěvky

ahoj. auto mam od února. od té doby najeto 11tkm. voda poprvé zmizla cca před dvěma měsíci, dolil jsem tak litr do expanzky. pak přes měsíc nic, hladina se ani nehla a poté opět kontrolka na budíkách a zase expanzka prázdná. na spodku byla mokrá, myslel sem že je prasklá tak sem ji vyměnil. pak zas týden nic a teď do třetice voda nikde. na spodu zas mokrá, pod ní v mot.prostoru mokré, tlačí to přepadem ven. co s tím? je to těsnění? zajímavé že to ubývá nárazově a pouze někdy..

edit. jednou se kontrolka rozsvítila za jízdy (trasa beroun-praha a to za jízdy po dojetí do prahy, naposled sem jel beroun-vyškov a kontrolka se rozsvítila až druhý den po dojezdu když jsem chtěl jet dále)

Odkaz ke komentáři

Měli jsme v práci taky Octu, která baštila vodu. Motor X x rozdělán ve značkovém servisu a nic se nezjistilo. Při tlakování okruhu se mizení vody  nikdy neprojevilo. Problémy začali někde po nájezdu 100tis a nikdy se nepřišlo. 

Pokud to tlačí přes přepad, myslel bych si, že problém bude s těsněním/hlavou. Honza

Odkaz ke komentáři

Auto má momentálně 91tkm, na motoru vše původní, vč.čerpadla. Od posledního úniku najeto vyškov-Beroun a Beroun-české Budějovice a hladina stejná.

co mě zaráží že to neutíká stále. A bude to přes ten přepad, když už musim dolívat je tam voda naspodu a po zahejbání s násobku se objeví další. Ještě mě napadlo víčko expanzky zkusit vyměnit..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím, mám škodu octavii iii 2.0 tdi combi. Při koupi tohoto auta jsem jel domů cca 100 km a 5 km před dojezdem se mi zobrazil červený vykřičník a že v expanzní nádobce není chladící kapalina. Tlaky jsme vyzkoušeli, na diagnostice nám to píše problém s topením. Olej nepřibývá. víčko nepropouští. Vodní pumpa neteče.  Po čem jít? 

 

Předem děkuji KARLOS

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
V 8. 10. 2019 at 19:34, KARLOS napsal:

Zdravím, mám škodu octavii iii 2.0 tdi combi. Při koupi tohoto auta jsem jel domů cca 100 km a 5 km před dojezdem se mi zobrazil červený vykřičník a že v expanzní nádobce není chladící kapalina. Tlaky jsme vyzkoušeli, na diagnostice nám to píše problém s topením. Olej nepřibývá. víčko nepropouští. Vodní pumpa neteče.  Po čem jít? 

 

Předem děkuji KARLOS

Ten istý problém som mal aj ja, nakoniec bol chybný intercooler. Po jeho výmene problém odstránený. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...