Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

18 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Omlouvám se, jestli tady na to je nějaké téma, ale nic jsem nenašel...

Rozbila se nám doma pračka (KO ložiska), naštěstí ještě v prodloužené záruce, takže přijel technik, zjistil stav a nahlásil to pojišťovně. Dnes přišla odpověď, že je oprava nerentabilní (máme pračku AEG), tak poslali 3 návrhy na novou pračku, máte s nějakou zkušenosti?

1- Whirlpool (doplatek 98 Kč) https://www.mall.cz/pracky-predni-plneni-hloubka-nad-45-cm/whirlpool-fwg71284w-eu

2- Candy (bez doplatku) https://www.mall.cz/pracky-predni-plneni-hloubka-nad-45-cm/candy-cs-1272d31-s

3- Bosch (doplatek 1097 Kč) https://www.mall.cz/pracky-predni-plneni-hloubka-nad-45-cm/bosch-wan24060by

Osobně mi nesedí značka Candy, takže vybírám spíš z těch dvou praček + by samozřejmě byla zase prodloužená záruka na 5 let, poradí někdo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Koukam AEG uz neni co byvalo, podle toho, co ctu posledni dobou.

Z tech tri bych i bez rozkliknuti zvazoval jedine tu Božku, Candy v zadnym pripade ;) whirlpool je trochu sazka do loterie

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdyby nebylo těch ložisek, tak ta pračka AEG funguje perfektně (ani nikde nerezne). Servis opravu řeší výměnou celého agregátu (nevím jestli jdou vyměnit jen samotná ložiska) a to je nerentabilní. Nevím ani, jestli bych si jako novou mohl vybrat i jinou pračku než co nabízí pojišťovna, ale pokud se budu muset držet těch co nám nabízí, tak mě taky nejvíc láká ta Božka :palec:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

I u mě vede Bosch, takže je nejspíš rozhodnuto. I když je to "základní" model, tak s předchozí AEG https://www.mall.cz/pracky-predni-plneni/aeg-l70270vfl-cs  funkce zůstávají +- stejné. Napsal jsem ale na pojišťovnu, jestli si můžu vybrat i jiný model, než co oni nabízejí a chtěl bych zase prodlouženou záruku na 5 let, tak jsem zvědavej, co mi odpoví...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak dnes přišla ta nová pračka Bosch a super. Zvolili jsme o chlup lepší model než nám nabízela pojišťovna (museli jsme se s pojišťovnou dohodnout) https://www.mall.cz/pracky-predni-plneni/bosch-wan24160by?src=sug&s=bosch wan , zatím proběhlo jen první čistící praní, ale je krásně tichá a ovládání jednoduchý, tak si myslím, že budeme spokojeni :palec:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já koupil před půl rokem také Bosch, trochu jiný model, zatím 99% spokojenost. To jedno procento ubírám za občasnou zbytečnou citlivost na pěnu. Je citelně tišší, než předchozí Whirlpoolky, které jsme měli a které mi už do baráku nesmí. V práci jsem nedávno kupoval něco od LG, zatím také OK, ale když sleduji prací cyklus, tak je oproti jiným pračkám podivně odlišný. Minimálně prvních cca 15 minut. :rolleyes:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Super :palec: .

Je pravda, že to první praní (na vyčištění pračky) bylo s trochou prášku a udělalo to hodně pěny, tak pračka při odstřeďování několikrát napouštěla vodu, aby se zbavila té pěny, ale poradila si s tím dobře, všechna pěna z pračky zmizela. I při odstřeďování byla tišší než předchozí AEG, tak myslím že budeme spokojeni :smile:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky máme Bosch, v obou domech, jedna osmiletá a druhá čtyřletá a obě stejný typ, zatím bez problémů, tehdy jsem vybíral typ podle místa výroby, resp. nejlevnější model vyrobený v Německu, tehdy se to lišilo koncovým indexem v typu pračky, ME bylo tuším Německo a ostatní pak EU nebo BY apod.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bohuzel uz ani Nemecko neni zaruka (dily snad ano). Dodavali jsme jako firma lidske zdroje do Electroluxu, nekolik let. Vylozene vyzadovali uplny trotly za co nejnizsi penize, a montovali prave pracky. Kvalifikovanejsi sily vylozene nechteli, aby mohli platit tem lidem almuznu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

První Indesit,ta umřela stářím,další Bosch a AEG,u obou čerpadla KO.Nyní Whirlpool,třetím rokem bez jediného problému.Jede každý den,to ty předchozí zdeleka ne tak vytížené.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nestras!!! 😮 Snad ta Bosch vydrzi (prodlouzenou zaruku jsem tentokrat nemohl priplatit) nejakej rok, ale zase si rikam, ze kdyz odejde po par letech, tak za 1600 Kc, ktery jsme doplaceli to nebude tak hrozny 😉

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nestraším :cool: , postraším tě až teď :biggrin: ,když jsem řešil jestli tu Bosch opravovat,nebo ne,tak mně servisák provedl po dílně a ukazoval mi komponenty současných a starších modelů.Ty starší,konkrétně čerpadla,poctivá práce,současná samý plast a pokud možno monolit,aby to šlo co nejhůřeji,pokud vůbec opravit.Ale zase abych tě uklidnil říkal,že situace je obdobná celým spektrem výrobců,tak asi záleží jenom na tom,zda na Tebe vyjde pondělní kus.Proto jsem se na opravu vykašlal,manželka si vybrala podle designu,jenom se zkouklo v jaké je energetické třídě a hotovka.Asi jsem měl štěstí,protože nejede tři,ale čtyři roky v kuse.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je mi to jasný, že teď je všechno dělaný jako spottřební zboží a už dávno se nehledí na kvalitu. Před tou AEG jsme měli nějakou obyč. automatku (tuším Eurotech) a ta vydržela 15 let. Měnily se u ni jednou ložiska, jinak fungovala bez problémů, až jak se rozbil programátor, tak jsme koupili tu AEG a ta po necelých 5 letech má taky KO ložiska.

Tu AEG máme pořád doma a teď přemýšlím, jestli ty ložiska nechat vyměnit (kolik může stát oprava u normálního opraváře, 1000 Kč?) a že bych ji pak prodal, protože je jinak v dobrém stavu (nemá na sobě ani žádnou rez) a ještě by mohla někomu dobře posloužit...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.