Přejít na obsah

Červené L&Kčko


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak aktuálně natočeno už přes 50tkm... auto jsem postavil do servisu na garanční opravy... za jízdy vypadl přední radar ACC/Front Assist a už nenaběhl (hlásí chybu v podobě špatné pozice), při přejezdu nerovností vrže vzadu podvozek (zejména za mokrého nebo chladného počasí), občas se splaší klimatizace a za jízdy proti větru někde něco klepe v pravém spodním rohu čelního skla.

Jinak vládne spokojenost, i když jsem v říjnu doléval skoro 0,75l oleje. Uvidíme teď po měsíci, jak se to bude vyvíjet.

 

IMG_5085.JPG

 

A jinak něco málo pracovního... noční příprava kurzu bezpečné jízdy pro dobrovolné hasiče :cool:

IMG_4997.JPG

no5QJWAjSPSAXxlMqlhvAQ.jpg

4BSIt9vkTP2fyL1qQpjEZg.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Kromě toho, že rychle naskakují kilometry (aktuálně skoro 58tkm), ubývá nafta v nádrži i AdBlue (10-12tkm), tak se nic zvláštního neděje.

 

Ale když jsou jednou ročně ty Vánoce, tak se nezapomnělo ani na Superba... do interiéru se nastěhovaly gumové koberce, dorazil tzv. Comfort Paket (sada smart holderů s ramínky a dalšími výměnnými elementy), pedály a nakonec dorazila i jedna dlouhá krabice... tento díl v ní (na zadní část auta) se bude měnit někdy po novém roce při 60tkm servisu.

IMG_5362.JPG

IMG_5294.JPG

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Auto od pondělí v servisu na 60tkm prohlídce s výměnou oleje v převodovce, výměně brzd, montování příslušenství a v neposlední řadě i na odstranění zjištěných závad. Už se na něj těším; jako náhradní vůz jsem vyfasoval Rapida s 1,4 TSI a DSG, což je hodně zajímavá kombinace :palec:

Na co se netěším, tak bude faktura :biggrin:

Odkaz ke komentáři

Nevím jak s tím kdo jezdil přede mnou, ale je fakt, že jsem na dálnicích při přeletech musel několikrát fakt jít surově do brzd (200+ až do 80) a začaly pak pěkně drnčet, jak se kotouče krapet zkroutily. Ještě by daly asi 3-5tkm, ale když už to jednou bylo v servisu, tak se to udělalo při jednom. Věděl jsem, že tenhle servis bude za raketu [emoji41]

A navíc se na tom dost podepisuje i jízda s ACC, který umí jen brzda/plyn.
Podobně to bylo i u Octavie, když jsem jezdil hodně a jen s adaptivním tempomatem.

Odkaz ke komentáři

To mě u ACC dost štve, že vůbec neumí pracovat s brzděním motorem, přitom mnohdy by stačilo, jen podřadit o jeden stupeň.

Na SII jsem taky dělal brzdy v 60 tis. km, ale hlavně proto, že žadní byly orezlé a taky jsem nevěděl jak s tím jezdil ten předtím.

Teď drží 80 tis. km. bez problému.

Odkaz ke komentáři

Tempomat nemůže vědět, s jakou razancí kdo začne brzdit a proto prostě brzdí.

Jinak já jsem dělal haldex a DSG v 50k km a bylo mi důrazně doporučeno haldex měnit max po 60k km. Že je teď interval 3 roky bez najetí km a po dotazu do několika AS ty haldexy padají jak švestky, protože operáky najedou za 3 roky 100-150k km a to haldex nedá. Přitom výměna oleje i s materiálem komplet v AS vyšlo asi na 1400 :-)

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, Mich napsal:

Tempomat nemůže vědět, s jakou razancí kdo začne brzdit a proto prostě brzdí.

Jinak já jsem dělal haldex a DSG v 50k km a bylo mi důrazně doporučeno haldex měnit max po 60k km. Že je teď interval 3 roky bez najetí km a po dotazu do několika AS ty haldexy padají jak švestky, protože operáky najedou za 3 roky 100-150k km a to haldex nedá. Přitom výměna oleje i s materiálem komplet v AS vyšlo asi na 1400 :-)

Brzdí i z mírného kopce když předním nikdo není a jen koriguje rychlost, na což by v pohodě stačil brzdný účinek motoru.

Odkaz ke komentáři
před 9 hodinami, Ratlik napsal:

Kolega taky mění v rozmezí 50-60tis.km - Kodiaq. On zrovna Haldex kdovíjaká výhra, co se spolehlivosti týče, není.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nech ho, i palivák a vzduch bude dělat taky v 90k, protože je to napsaný v Elsa :-)

Odkaz ke komentáři

Dokud vzduch a nafta proudí, není třeba to řešit, ne? [emoji848][emoji23]

Jinak auto opět lítá po dálnicích, jezdí po horách a všude ok...

98782b1f2c6c5f06d1e16be85b8340d3.jpg389e88555b6476e502d58c2d154e9d5c.jpg

No a občas je potřeba někoho vytáhnout i z příkopu, kam je vytlačen protijedoucím Hyundaiem (řidič se držel hesla Hyundai nezastavíš... a jel uprostřed silnice [emoji1751]‍[emoji3603]) Já se bál, že mi vezme celou levou stranu [emoji19]
19a92f06980b7c219b9bc5326af69679.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...