Přejít na obsah

Střední + zadní díl výfuku


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám děravý tlumič výfuku na středním díle. Mám Octavii po FL, 1.8T AUM.

Sériový výfuk, nicméně - střední a zadní díl vypadá jako jeden kus. Nikde ani stopy po zavaření či nějaké sponě. Jediná viditelná spona/spojovací truba je na začátku středního dílu, kde se napojuje na díl první.

Chci se zeptat, zda je to možné a jak potom řešíte výměnu pouze jedné části výfuku ?

Napadlo mě jedině koupit střední díl, na jedné straně sundat tu spojovací trubku a na druhé straně to uřezat v místě, kde by končil nový středový díl výfuku a pak to stáhnout spojovací trubkou ? Otázka ale je, jestli ten nový středový díl nebude na konci rozšířený - připravený na zasunutí apod.

Mohl by někdo předat zkušenosti ?

Připadně zvažuji tam hodit holou trubku místo středového tlumiče.. Akorát jaký průměr ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři

Takže zadní část středního výfuku bude mít stejný průměr jako trubka, která vede dál do zadního dílu ?

Pořád zvažuji nad tou čistou trubkou, jen nevím, jakou si udělat délku, abych případně trubku nahradil klasickým středním dílem s tlumičem, tedy, aby ten řez seděl na obojí.

Nejlépe asi sehnat byť i prožraný středový díl, který je už samostatný od výroby a cca ho připasovat a označit si řez. Pokud by ale nekdo věděl, kde udělat ten řez, ulehčilo by mi to dost práce :)

Každopádně už teď jsi mi to objasnil :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj,

tak jsem koupil z layitingu středový díl bez tlumiče. Akorát jsem narazil na problém - nemohl jsem ani za boha ten zadní díl vyndat, kroutil jsem s ním, tahal, ale prostě přes tu pojebanou nápravu to nešlo. Jinak jsem to rozřízl na autě a řekl bych. Jak jsem to hodinu nemohl vyndat tak jsem po kouskách řezal, až se mi ho podařilo vytáhnout, podle mě jsem to řízl víc o cca 7cm, než jsem měl - přišel jsem jinak na zajímavý poznatek, jak je ten díl v jednom kuse, je na výfuku vyraženo 6 důlčíků - 3 a 3. mezi nimi by se to mělo říznout.. A já to uřízl více.

 

Napadá mě, že bych koupil nový zadní díl - viděl jsem někde na 1.8T zadní díl, kde není takový obrovský tlumič jako jsem měl já, ale menší - v čem se to liší ? Myslím, že by se to lépe na auto nasazovalo. Druhá možnost - hodit tam dvě spojky - tzn., větší kus, který jsem odřezal od zadního dílu, tak jej tam takto připevnit zpět - je to rozumné, nebo ne ?

Přikládám foto toho výfuku.

IMG-64e16310921ab7d1165177ec00dc6fab-V.jpg.3e709d18785a07fe70ad432000d3396c.jpg

Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...