Přejít na obsah

Autonabíječka


Venysek1

Doporučené příspěvky

Zdravím,

chtěl bych požádat zkušenější o radu. Hodlám si koupit novou autonabíječku autobaterií, nejspíše od firmy Bosch, ale hledám takovou, která umí nabíjet, resp. dobíjet baterii v autě abych ji nemusel odpojovat. Prostě v garáži si zvednu kapotu, přicvaknu kontakty, zapnu a nabíječka dobíjí. Poradí někdo jakou autonabíječku zvolit?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Kluci, když už je toto téma založený tak ho použiju. 

Vzhledem k tomu, že mi Lidlovská nabíječka neslouží podle představ, tak se poohlížím o něčem lepším. 

Chtěl bych Cteka, vím, že je tady někdo z Vás má, myslím že Jarda o ní někde psal a makreczek taky. 

Potřebuju hlavně aby uměla, co neumí ta Lidlovská udržovat baterii přes zimu, respektive to ta z Lidlu umí, ale stačí když třeba vypadne proud v zimě nebo tak a nabíječka se vypne a je po každý nutný nabíječku přepnout do určitého režimu jinak nenabíjí a ani nic nedělá. Takže potřebuji aby nabíječka sama po opětovném zapnutí proudu naskočila do správného režimu a pokračovala v cyklu. Další věc co ta z Lidlu neumí, je nabíjení hodně vybitých baterií. Proto se poohlížím po něčem lepším. 

Zvažuji buď 

https://www.battery-import.cz/nabijecky-3/nabijecka-ctek-mxs-5-0-new-12v-0-8a-5a-s-teplotnim-cidlem/

nebo tu samou s funkcí kontroly alternátoru 

https://www.battery-import.cz/nabijecky-3/nabijecka-ctek-mxs-5-0-test-charge--12v--5a--1-2-110ah-160-ah-/

 

Ještě mi jde o jednu věc, mám u skůtra pod sedlem zásuvku, ctek prodává k nabíječkám konektor do zapalovače, za předpokladu, že zásuvka je pod proudem i bez zapalování bych mohl baterku udržovat pomocí konektoru pro zapalovač? V návodu k nabíječce píšou, že maximální dodávaný proud je 0,8A na zásuvce je napsáno max 1A což by mělo být v pohodě. Ono zrovna u toho skůtra se dostává k baterce dost idiotsky, ještě vzhledem k keyless. Navíc jsem zjistil, že sherlog něco prostě žere a ta malá baterka u skůtra je teď po třech týdnech vybitá. 

 

Můžete mi někdo poradit ? Netrvám ani tak na značce jenom bych potřeboval aby mi nabíječka splnila to o čem píšu. 

 

Díky Petr 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...