Přejít na obsah

Demontáž vonkajších klučiek


Doporučené příspěvky

Keď otvoríš dvere, na ráme dverí na úrovni kľučky uvidíš zboku dve čierne okrúhle záslepky. Treba obe vybrať, pod nimi uvidíš vnútri hlavy torx šróbov. Musíš povytiahnuť kľučku, ako keby si dvere práve otváral a musíš ju držať v tejto polohe! Postupne torx kľúčom uvoľňuj raz jeden, raz druhý šrób a popritom skús vyťahovať záslepku, alebo zámok vo dverách. Keď sa záslepka resp zámok začne hýbať, buď veľmi opatrný a uvoľňuj šróby po švrť prípadne pol otáčkach - nesmú sa uvoľniť úplne, lebo vpadnú dovnútra dverí!!! Keď vyberieš záslepku/zámok, šróby už viac neuvoľňuj. Na samotnej kľučke potom uvidíš zboku také zárezy, do ktorých je nacvaknuté lanko ukončené plastovým valčekom so zárezmi. Spočítaj, na koľkých zárezoch je to lanko zacvaknuté a poznač si to pre každé dvere! Je to dôležité pri spätnej montáži, ak to lanko zacvakneš naspäť v zlej pozícii, potiahnutím za kľučku dvere buď nepôjdu otvoriť, alebo naopak nepôjdu zavrieť. Takže keď vycvakneš z kľučky to lanko, kľučku potiahni smerom dozadu a smerom od auta, až sa ti ju podarí z dverí úplne vybrať. A je to :-) Naspäť to dáš presne takto isto, len v opačnom poradí.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

jj, hlavně bacha na polohy v těch zoubkách, přesně jak píše Igor, existuje i třetí možnost, kterou jsem si já vůl vyzkoušel, dveře "na sucho" šli a v reálu jsem zavřel a už neotevřel :o , já blb jsem po zkoušce "na sucho" nasadil zpět tu krytku,

takže opravdu po demontáži zpět vyzkoušet několikrát, pak teprve krytku zpět :palec:

Odkaz ke komentáři
Moc pěkně popsaný :palec: Minulej tejden sem na to koukal do DP a chci se zeptat, u před FL je to úplně stejný jako u FL? V zadních dveřích je jen jedna záslepka. Chystám se na to v úterý nebo ve středu.

 

myslim , ze je to vse stejny. u spojujezdce, kdyz tam neni zamek, tak jsou tam dve zaslepky, ale jedna je slepa. prvni kliku jsem delal asi 15 min, nez jsem si to osahal, ty dalsi po 2-3 minutachl. jen dej pozor na ten sroubek, aby nespadl

Odkaz ke komentáři

nevim jak ostatni, ale ja nic nepotreboval...pri povolovani sroubku drzet kliku v

"otevrene poloze". vyndat zaslepku, oznacit zarezy a kliku v zavrene poloze zatahnout smerem k zadku auta - ucitis prekonany odpor, kliku jakoby otevrit, ale pujde otevric cela, v tomto pohybu pokracovat dokud nepujde vyndat z druheho ulozeni

Odkaz ke komentáři

Jeden sroubek je jenom aretacni , ten staci jenom povolit a druhy otaci kulisou co drzi zamek ve dverich. Otacej kulisou az na doraz a zamek pomalu vytahuj. Jak ho vytahnes uz na to nehrabej, protoze jak zacnes zasroubovavat kulisu zpet spadne ti ta kulisa do dveri a mas utrum... Mne se to povedlo. Nesmis tu kulisu vrace bez zamku zpet :lool: :D. ..Jestli ti spadne neni to az takovy problem.. sundej tapec a odvrtej repro a ve dverich najdi kulisu a nasad kulisu na zpet... toto moje rada...

Odkaz ke komentáři
Jeden sroubek je jenom aretacni , ten staci jenom povolit a druhy otaci kulisou co drzi zamek ve dverich. Otacej kulisou az na doraz a zamek pomalu vytahuj. Jak ho vytahnes uz na to nehrabej, protoze jak zacnes zasroubovavat kulisu zpet spadne ti ta kulisa do dveri a mas utrum... Mne se to povedlo. Nesmis tu kulisu vrace bez zamku zpet :lool: :D. ..Jestli ti spadne neni to az takovy problem.. sundej tapec a odvrtej repro a ve dverich najdi kulisu a nasad kulisu na zpet... toto moje rada...

tak nevim, jestli jsem mel stesti, ale ja vzdy po vyndani zamku,ci zaslepky pootocil sroubek o ctvrt otacky zpet, abych si pojistil, ze to nevypadne. ani kulisa, ani sroubek nevypadly.

Odkaz ke komentáři
12/2010

Já 7/2005 a bylo to zarostlý či co, ty kliky šly až po promazání a všelijakým verglováním ale žádná křeč. U toho aretačního šroubku zámku sem otočil o 5 otáček a pak už ten spodní dokud ta kulisa nepustila zámek. To šlo všechno i s lankem podle návodu super :o

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...