Přejít na obsah

Fabia III Combi, 1.2 TSI, DSG, Monte Carlo, 2017


Doporučené příspěvky

Ahojte, tak este tyzden a mimo pracu si budem uzivat Fabku 1,2 TSI, 81 kW v prevedeni Monte Carlo s DSG. Nebudem ju porovnavat na Octaviu I 1,8 T, ale ako zabavka na jazdenie okolo komina staci. Vacsinovo na nej bude jazdit zena. Zarazilo ma, ze na nu nejde hodit tazne :/ bicykle tym padom pojdu na strechu. Nemate niekto skusenost s montazou? Ocakavam ked sa chce ide takmer vsetko...dakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Auta s tažným zařízením z výroby mají vzadu elektroinstalaci pro přívěs napojenou na CAN, mají větší chladič vody a tuším, že i větší saharu, pak myslím ještě nějaké výztuhy vzadu.  

Samozřejmě ho můžeš domontovat samo domo .... na kola to asi stačit bude.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Doteraz vsetko ok az na obcasne zavahanie DSG - vypada to, ze ma svoj oblubeny kopec. Kazde rano zjazd asi 2 km z kopca,  kde od jeho polovice je prudke klesanie. Kombinacia studeny motor, tento kopec a kedy je v 65 km/h zaradeny 4. stupen na Dcku z nevysvetlitelnych pricin podradi na 3, co sa prejavy rucanim motoru. Uz len brzdim motorom, ziadny pokyn k podradeniu a aj ked pridam chvilu trva kym da 4. spat.

Odkaz ke komentáři

No to jedine riesenie co pises. Pri tomto "hodinovom" stroceku ;) za naledi celkom sranda, ale predstavujem si podobny manever za naledi pri 2.0 tdi (brzdiaci ucinok motoru je inde) a nemelem si drzku len taky fukot.  Inak je jazda s autom zabava (vykon staci a ani Superba ma na krizovatke minuly tyzden nedal;) ) na chovanie DSG si pri beznej jazde zvykam...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Po roku a najazdeni 13.700 km pridam par info. Auto je vyuzite 60% mesto (jazdi hlavne zena) a 40% okresky a dialnice. spotreba je 6,83l/100 km. Pri kludnej jazde volne mesto, okresky rychlost 70-90 km/h sa mi podarila spotreba 4,8 l (150km usek). Ziadna brzdka prevadzky, ale viac sa mi to nepodarilo 🙂

DSG- zvykol som si. Jazda je pohodlna, auto je mrstne, spotreba prekvapiva. Podradovanie a trapenie auta na Dcku na 7 rychlost s 1300 ot. nebudem komentovat - emisie si pytaju dan. Pri tomto zatazeni motor vydava trapivy zvuk (trha mi to usi) a podradujem. Inak prevodovka ma moj obdiv - to ze obcas pri podradeni zaspi hlavne ked ocakava, ze budem zrychlovat uz je opisane. Zena si velmi rychlo zvykla a ja viem co od nej cakat 🙂

Tretiu vec, ktoru robim automaticky po priputani a nastartovani je vypnutie start/stop. Motor je vydareny, ako dlho pri svojej zlozitosti jednotlive komponenty vydrzia je otazka...verim, ze dlho. Citam o samozapaloch a destrukcii motorov, ale zatial sa to nestalo nikomu v mojom okoli. Stalo sa to tu niekomu?

Inak nie je problem spakovat celu rodinu (mam male deti) a vybrat sa do Nemecka. Auto jazdi krasne a na Nemeckych dialniciach ustalena jazda 130-140 spotreba 6,3l/100 km. Vie sa rozbehnut na 200 km/h, ale chvilku to trva. Vzhladom k velkosti a tvrdosti prednych sedadiel som po 4 hodinach jazdy drevenel 🙂 co je k velkosti auta normalne.

Musim povedat, ze po tyzdni v Tourane sa velmi rad preveziem cez vikend vo Fabke!

Odkaz ke komentáři

Nevím o žádném 1.2 TSI s řemenem které by takto dopadlo. Ani na fórech se nic neobjevuje, problémy spíše se zakarbonováním sacích ventilů u těch co jezdí kloubouka. Moje 66kW má sice jen 60 tis. km ale vypadá zdravě.

DSG podtáčí fest, zvykl jsem si jezdit na S, protože u TDI je ten zvukový projev velmi nepěkný.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...