Přejít na obsah

Spínání zásuvky s klíčkem


Doporučené příspěvky

Zdravím, omlouvám se, jestli tohle téma zde někde je, nemohl jsem je najít, tak zakládám nové.

Chtěl bych, aby se mi zásuvka na O1 2001 zapínala zároveň s klíčkem, stejně jako rádio. Napadlo mě to připojit tedy přes rádio, je mi jasný že to jde udělat, jen si nejsem přesně jistý jak. Bude stačit napojit zásuvku na pojistku rádia nebo nejak jinak? děkuji

Odkaz ke komentáři

kup  si taketo nieco

https://www.aliexpress.com/item/Jtron-1M-1mm-core-Car-Cigarette-Lighter-socket-DC12-24v-Extension-M-S-Mini-Fuse-Tap/32844536118.html?spm=2114.10010108.1000014.4.67f83874Xgpgcv&pvid=890409ef-96da-4bed-9ed5-c9dd1735e4a1&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.112235.000000000000000,pvid:890409ef-96da-4bed-9ed5-c9dd1735e4a1&aff_platform=msite&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112235.000000000000000&scm-url=1007.13338.112235.000000000000000&scm_id=1007.13338.112235.000000000000000

 

instalacia je primitivna, pichni to do poistkovej skrinky namiesto poistky na okruh spinany klucom, cierny pripoj na kostru, das tam 2 poistky - povodnu pre povodny okruh, dalsiu pre tvoju zasuvku a si vybaveny, ziskas druhu zasuvku, mozes umiestnit kde chces 

dlzky kabla su rozne ja som volil kupil 1,5m

mozno budes mat stastie ako ja ze najdes v poistkovej skrinke neobsadene miesto s 12+ po kluci....idealny pripad

su rozne druhy, na konci nemusis mat len zasuvku ale napr. rovno 2 USB vystupy

 

 

Odkaz ke komentáři

Ja som to urobil trochu inak : Zo spínača vyhrievania zadného okna (poistka 25A) som si do priehradky spolujazdca stiahol spínané + a urobil klasickú zásuvku. Odtiaľ napájaná kamera a keďže je tam dvojča tak aj prípadné nabíjanie telefónu. Pôvodná 12 V zásuvka stále pod prúdom zostala neupravená.

Odkaz ke komentáři

Normalne se dvojlinkou od nove zasuvky opatrenou pojistkou (10A) napoj pod volantem na spinanou svorku (jeden z tlustych kabelu) a hotovo. Nic tezkyho to neni...

Dalsi moznost je zapojit origo zasuvku na spinaci relatko, ktere by klidne mohlo spinat jiz zminene spinane napeti na radiu, takze napeni vedene do origo zasuvky by bylo porad ze stejneho pripojeni a jen nepatrnym proudem by se spinalo prave to relatko ?

Odkaz ke komentáři
před 7 hodinami, Konny napsal:

Normalne se dvojlinkou od nove zasuvky opatrenou pojistkou (10A) napoj pod volantem na spinanou svorku (jeden z tlustych kabelu) a hotovo. Nic tezkyho to neni...

Dalsi moznost je zapojit origo zasuvku na spinaci relatko, ktere by klidne mohlo spinat jiz zminene spinane napeti na radiu, takze napeni vedene do origo zasuvky by bylo porad ze stejneho pripojeni a jen nepatrnym proudem by se spinalo prave to relatko ?

a jaký typ relé bych měl použít? chápu to správně, že by mělo 3 kontakty, 2 na zásuvku a jedno na spínání? popřípadě kde koupit? děkuji

Odkaz ke komentáři

děkuju všem za užitečné rady, jelikož jsem nerozhodný, tak jsem dlouho přemýšlel jakým způsobem to vyřeším :D nakonec jsem tedy objednal zásuvku kterou si dám do přihrádky. Ale má ještě jeden dotaz, lze někde vyčíst, které pojistky jsou spínané klíčem, nebo budu muset přeměřovat či vydedukovat, které komponenty fungují jen při zapnutém klíčí? děkuji :)

Odkaz ke komentáři

ja jsem to udelal jednoduse objedna jsem tyto dva kabliky spojil je a zapojil misto zasuvkove pojistky a druhy konec misto pojistky ktera je spinana klickem...  zde obrazek ktery je z netu. na obrazku jsou dva stejne pojistkove konce ale pojistka pro zasuvku je klasicka velka takze pri objednavani pozor..

post-79848-0-15499100-1467233280.jpg

Upraveno uživatelem mazliik
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...