Přejít na obsah

Martinův modrý Supík 2,0TDi L&K DSG 7 4x4


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, po 11- ti letech v sekci O1 se přesouvám do této sekce S3. Před 14-ti dny jsem si toho krasavce s motorem 140kW dovezl z Boleslavi. Jedná se o roční vůz r.v.1/2018, najeto 14500 Km. Prostě voňavka ve skoro plné výbavě. Jízda parádní, jsem z toho pohodlí a ticha nadšený. Doufám, že bude stejně dobře sloužit jako Octávka. Hned jsem ještě dokoupil zimní bačkory 18" Modusy s pneu Nokian, zimní gumové koberce + zástěrky na zimu + trošku autokosmetiky.  Do zimy to snad stihnu trošku vydrbat za ušima a navoskovat. 

Výbava převyšuje moje požadavky, 4x4 na zimu bude super hlavně na horách, vyhřívané a ventilované sedačky taky, o nezávislém topení nemluvě, střešní okno, Columbus s  9,2" obrazovkou a výklopné tažné už jsou třešničkou na dortu. 

Jinak letní origo černé alu kola Trinity v 19" nejsou vzhledově můj šálek kávy, takže přes zimu je zkusím vyměnit za stříbrné kola nebo nejlépe leštěné 19". Kdyby někdo měl zájem, tak se ozvěte.  Jinak žádné zásadní změny neplánuji, snad jen ledky do auta + nějaké to kódování u Cosbyho.

20181006_153122_HDR.jpg

20181006_153811_HDR.jpg

20181006_154551_HDR.jpg

dbcc52f75d2029f98e482e10e3970a80.jpg

20181006_153108_HDR.jpg

20181004_192231_HDR.jpg

20181004_192222_HDR.jpg

20181004_164010_HDR.jpg

20181004_162308_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak auto dostalo jen nový olej Castrol 5W30 spolu s filtrem - výměna samo domo. Příští výměna bude ve 30-ti tisících v autorizáku .

Jinak jen jezdíme a užíváme si to. Žena se mnou pomalu začíná mluvit. Je na mě naštvaná, že jsem koupil tak velký kočár, ale když někde jedeme tak si lebedí ...

Děcka jsou happy, užívají si dostupné nabíjení, regulují si vzadu teplotu, vyhřívání sedadel a hlavně WIFI. Ještě nechám u Cosbyho nakódovat pár drobností včetně odblokování obrazu za jízdy a budou úplně spokojení.  

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Začínám si na to auto pomalu zvykat co se týče všech možných asistentů a pomocníků. Lane assistent mi ale na okreskách pije krev jak mi neustále cuká s volantem, takže ho nechávám aktivní jen na dálnici. Ostatní pomocníci jsou fajn, adaptivní tempomat je moc příjemný. Po měsíci ježdění najeto 2,5 tisíce Km s průměrnou spotřebou 5,9 l/100Km, což je moc fajn na 4x4 a DSG a pomalu to jde ještě dolů (ještě to není ani zajeté :biggrin:). Do práce se mi dneska podařilo přijet za  4,7 l / 100 Km z práce většinou za 6,2 l / 100 Km. Regenerace DPF-ka jsem zaznamenal 2x po cca 800Km a pokaždé když jsem přijel domů. Zatím vládne spokojenost, jenom jezdíme a lijeme naftu.

20181106_055621.jpg

Odkaz ke komentáři

Spotřeba se dá. Až bude čas a chuť založím téma mému Supíkovi. Mám teda jen předokolku a manuál, ale např. v neděli jsme jeli přes "hory přes doly" ve dvou ca 70 km a tam spotřeba 4,2, zpět 4,7 ( jel jsem trochu rychleji). No ale pokud jezdím jen do práce a zpět (6+6km), pak je spotřeba bohužel 6-7L. Honza 

Odkaz ke komentáři

Michale, nic se neboj, toto není můj styl. Ale když jedu ráno do práce celou dobu v koloně, která se šine 80-85Km/hod tak to takto dopadne. Nemá smysl zběsile předjíždět.

Jinak vyfoukávám pavouky celkem pravidelně, přesně jak píšeš když je motor dostatečně zahřátý. Na mojí O1 ALH66kW, která má přiloženo na skoro 150koní a má nakrouceno skoro 300 tisíc je stále původní turbo a EGR je čistý.:biggrin: Eko jízdou to nebude .

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Díky Kubo, jo jsem spokojený. Zatím nic zásadního nemusím řešit. K Funovi se zatím nechystám, protože u těchto nových motorů už podle mě nejsou takové rezervy jako byly kdysi u rotačky. Jo, já už mám močovinu, ale dotankovat AdBlue jednou za čas mi nevadí.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak kromě výměny hučících zadních destiček na záruku jenom jezdíme a hltáme kilometry. Všechno ostatní funguje ke spokojenosti. :palec: Dlouhodobá spotřeba je na solidních 6-ti litrech a to jezdím denně 1/2 trasy po dálnici.  Auto dostalo k Vánocům sněhové řetězy Pewag servo sport RS76 (jenom pro klid v duši na dovolenou v Alpách). Jinak díky letošnímu počasí jsem už slušně vyzkoušel a ocenil nejen na horách pohon 4x4. Je to super pomocník !:palec: 

Letní černé kola už jsou skoro prodané, takže už pomalu hledám nástupce. Ze srandy jsem si zvážil origo letní kola Trinity 19" a mají úctyhodných 25Kg. Kde se hrabou na moje 16Kg OZ Ultraleggery  v 17"  :biggrin:.  Zkusím najít nějaké trošku lehčí ale zase v 19". Našel jsem tyto origo Audi. Slušely by?

 

13898229-19-26quot-3B-alu-kola--3D-5x112--3D-audi-q2-original-top-sada--2.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...