Přejít na obsah

Coming/leaving home


Doporučené příspěvky

Doli: U FL je dažďový+svetelný senzor ako jedna položka vo výbave, a automaticky k nej ide aj vypínač s Auto polohou. Preto mi je divné, že Smado tam ten vypínač nemá...

 

Smado: V kódovaní by stálo za to skúsiť zrušiť dažďový+svetelný senzor, potom ak je zapnutý CH aj LH, mala by ísť manuálna aktivácia. Ako ti teraz funguje ten svetelný senzor s tým obyčajným prepínačom? Musíš svetlá zapínať ručne, nie?

 

Kolu: Tak informačný displej sa oficiálne volá Maxidot a dorobiť sa dá len tak, že vymeníš budíky za tie lepšie. CH a LH odskúšaj takto - vypni svetlá, vypni motor, vytiahni kľúčik zo zapaľovania a potiahni páčku svetiel aky si blikol diaľkovými. Ak sa svetlá nerozsvietia, tak skús po potiahnutí páčky otvoriť vodičove dvere. Ak sa ani teraz nerozsvietia, asi to bude nejak divne nakódované. Tiež mám Ambiente MR2010 a CH mi po nakódovaní funguje. Ak máš možnosť, tak napíš aktuálne kódovanie BCM, pozrieme sa na to.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Doli: U FL je dažďový+svetelný senzor ako jedna položka vo výbave, a automaticky k nej ide aj vypínač s Auto polohou. Preto mi je divné, že Smado tam ten vypínač nemá...

 

Smado: V kódovaní by stálo za to skúsiť zrušiť dažďový+svetelný senzor, potom ak je zapnutý CH aj LH, mala by ísť manuálna aktivácia. Ako ti teraz funguje ten svetelný senzor s tým obyčajným prepínačom? Musíš svetlá zapínať ručne, nie?

 

Kolu: Tak informačný displej sa oficiálne volá Maxidot a dorobiť sa dá len tak, že vymeníš budíky za tie lepšie. CH a LH odskúšaj takto - vypni svetlá, vypni motor, vytiahni kľúčik zo zapaľovania a potiahni páčku svetiel aky si blikol diaľkovými. Ak sa svetlá nerozsvietia, tak skús po potiahnutí páčky otvoriť vodičove dvere. Ak sa ani teraz nerozsvietia, asi to bude nejak divne nakódované. Tiež mám Ambiente MR2010 a CH mi po nakódovaní funguje. Ak máš možnosť, tak napíš aktuálne kódovanie BCM, pozrieme sa na to.

ahoj.mam fl s deštovim čidlem a take nemam vypinač s polohou auto.Na maxidotu mam nastaveni na coming ktery jsme nakodovali ale nefunguje.bude stačit vymenit vypinač a pak to bude fungovat?

Odkaz ke komentáři

160R musi se zapinat vse rucne, neni tam nakodovane automaticke sviceni, ale jen destak. Resil jsem to s Clintem a Motosmanem

jo a ne u vsech vozu je automaticke sviceni kdyz meli destak, na zacatku to bylo oddelene, pokud si to dobre pamatuju, jediny rozdil by v kodovani a vypinaci

 

Pindas: je potreba vymenit vypinac a poupravit kodavani, nic sloziteho, pak chodi i svetelny senzor

Upraveno uživatelem OziToretto
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
Guest David Skurla

Kolu - Corner ide bez problémov, Coming home tiež (aktivácia potiahnutím páčky pred vystúpením z auta), ale Leaving home sa bez svetelného senzora nedá. Čo myslíš tým "nahrát informační systém"?

Potiahnutim akej packy???ak mozem vediet :-)

Odkaz ke komentáři
Guest David Skurla

Kolu - Corner ide bez problémov, Coming home tiež (aktivácia potiahnutím páčky pred vystúpením z auta), ale Leaving home sa bez svetelného senzora nedá. Čo myslíš tým "nahrát informační systém"?

Dobry... Ak sa mozem spytatpotiahnutim akej packy???? Dakujem

Lavej

Ale tej co nou zapinam dialkove ci hmlovky alebo akej nechapem tak trochu prepacte:-) dakujem :-)

Lavej

Dobry... Ak sa mozem spytatpotiahnutim akej packy???? Dakujem

 

Ale tej co nou zapinam dialkove ci hmlovky alebo akej nechapem tak trochu prepacte:-) dakujem :-)

Dobry den. Ja som videl video na youtube ako chlapik ma nastaveny comibg home na octavii fl a sa mi zda ze nema ani svetelny ani dazdovy senzor takze da sa to lebo ja by som si to tiez chcel nastavit :-) dakujem za odpoved

Dobry... Ak sa mozem spytatpotiahnutim akej packy???? Dakujem

 

Ale tej co nou zapinam dialkove ci hmlovky alebo akej nechapem tak trochu prepacte:-) dakujem :-)

 

 

Dobry den. Ja som videl video na youtube ako chlapik ma nastaveny comibg home na octavii fl a sa mi zda ze nema ani svetelny ani dazdovy senzor takze da sa to lebo ja by som si to tiez chcel nastavit :-) dakujem za odpoved

http://m.youtube.com/watch?v=ivzYbcqj2YA. Tu je to video diky :-)

Odkaz ke komentáři
Guest David Skurla

Dobry... Ak sa mozem spytatpotiahnutim akej packy???? Dakujem

 

Ale tej co nou zapinam dialkove ci hmlovky alebo akej nechapem tak trochu prepacte:-) dakujem :-)

 

 

Dobry den. Ja som videl video na youtube ako chlapik ma nastaveny comibg home na octavii fl a sa mi zda ze nema ani svetelny ani dazdovy senzor takze da sa to lebo ja by som si to tiez chcel nastavit :-) dakujem za odpoved

 

. Tu je to video diky :-)

Coming home mi funguje ale living mi asi neposje do chlapy???

Opravujem sa. Nepojde co chlapy

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj.Už jsem to tu jednou řešil.Mam O2 fl.2013. Má senzor ale ne automaticka svetla.Na maxidotu ma položku leaving kterou mi tam dal nebo nakodoval pan ktery mi aktivoval mlhovky corner. corner frči v poho ale leaving ne.muže nekdo poradit co s tim.Mam koupit přepinač auto a co dal?Da se to nakodovat přes VAG?Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj.Už jsem to tu jednou řešil.Mam O2 fl.2013. Má senzor ale ne automaticka svetla.Na maxidotu ma položku leaving kterou mi tam dal nebo nakodoval pan ktery mi aktivoval mlhovky corner. corner frči v poho ale leaving ne.muže nekdo poradit co s tim.Mam koupit přepinač auto a co dal?Da se to nakodovat přes VAG?Děkuji za radu.

 

vypínač a nakodovat

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj kluci

Tak vidím že toto téma je skoro mŕtve :-) a tak sa ho pokúsim zase nakopnúť :-)

 

No mam taký problém :-) mam octavia 2 FL Elegance rok vyr 8/2009.

 

Výbava: xenóny s AFS, maxidot, cúvacie senzor vpredu vzadu (mimochodom zatiaľ nefunkčné), navigáciu Amundsen, DSG prevodovka, tempomat, multifunkčný volant, svetelný a daždový senzor. corner hmolvky atď.

 

A ceming a leaving nefunguje. Je to čudné ale keď som auto kúpil tak som nemal vypínač na svetlá s funkciou AUTO. Tak prvé čo som urobil tak som vymenil daný vypínač a pokúsil som sa to nejako nakódovať. CHCEL SOM PREPOIŤ VYPINAČ S BSG jednotkou ale v káblovom zväzku na vypínači SÚ VŠETKY PINY OBSADENÉ tak tam NEMÁM ČO DOPLNIŤ.

 

Tak neviem prečo to tak je ale je to asi prepojené od výroby.

Keď dám vypínač do polohy auto tak mi stále svietia xenóny. Na maxidote mám položku coming a leaving home ale nič nefunguje aj keď mám vypínač v polohe AUTO.

 

Vie mi niekto poradiť čo ako. Podľa informácií mám ževraj zlé kódovanie alebo potom neviem.

 

Nižšie prikladám log pri diagnostike kóli kódovaniu

 

Ďakujem za pomoc

Moja O2 výmena oleja.txt

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, chlapi.

 

mě bych rychlej dotaz.

 

Comming a Leaving home. Před servisem, než se mi hrabali v xenonech, tak jsem zaparkoval, vyndal klíč z auta, světla svítila. Ale jakmile jsem zamknul, tak se auto zhaslo včetně xenonů. Teď zamknu a auto pořád svítí. Je to tak správně??? Nebo je to v řiti ?? řeším, jestli se náhodou předtím někdo nehrabal jednotce a teď to nastavili tak, jak to má bejt

 

 

Děkuju moc za info, díky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Mám ten samy problém jako Spike67, nemam vypínač s polohou auto mam o2 fl.R. 09 elegance. Xenony naklápěcí , dešťový senzor ,coroner nastaveny jen ch , lh mi sviti jen predni mlhovky a zadní světla, xenony nesviti a nefunguje to ani na Do.co stim staci dat jen vypínač s polohou auto nebo este nejaka elektrika a na kódovat to? Dík za radu moc se vtom neorientuji

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...

Omlouvám se, pokud vložím něco již uvedeného, ale u mé O2 FL MR 2010 1,6TDi CR jsem to dělal přes VCDS v jednotce centrální elektrika. Tady v kalkulačce pro dlouhé kódování jsem zašktrl Comming home a Leaving home. Následně se to objevilo v MaxiDotu, kde jsem pak mohl nastavovat i čas svícení.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ahoj všichni

Poraďte

Mám světelný senzor, xenony, přepínač světel v poloze Auto a výbavu elegance Nefunguje mi ale funkce coming home(když odcházím z vozidla světla se nerozsvítí) Funkce leaving home funguje dobře (když odemču vozidlo). Byl jsem s tím už u Vaška v prostějově na kódování, ale nepodařilo se mu to nakodovat, povolené to vše je. samozřejmě na Maxidotu jsou obě funkce zapnuté. Má někdo nějaký nápad jak coming home zprovoznit?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj, prosím si o radu jakou BCM mít, aby mi jelo CH a LH. Mám OII FL, rv. 12/2009 a v ní dodělávaný podsvit nohou. Jinak se do BCM nesahalo. Vpředu mám halogeny a xenony mít nebudu, tím pádem nepotřebuji 087. Pokud mi to vyloženě nezprovozní ona... Myslím, že 086 musí stačit. Ohledně zapínání světel a deště jede vše OK. Vypínač mám dodělávaný s pozicí AUTO, je v něm obsazeno všech 10 PINů.

Toto teď mám:

Adresa 09: Centrální elektrika (J519)       Labely: SVO\1K0-937-08x-09.clb
   Řídící jednotka SW: 1K0 937 086 C    HW: 1K0 937 086 C
   Díl: BCM PQ35  M   103 0575  
   Revize: 00103 AG

...a CH a LH ani ťuk. Při vyzkoušení všech možností a kombinací přes VAG, taky nic. Kódování se příjme, ale nefunguje jakkoliv ani jedna z funkcí. Stejně tak zapnutí/vypnutí/nastavení času přes maxidot.

 

Velice děkuji za indexy ŘJ, které s mým autem budou komunikovat a provozní CH a LH.

Odkaz ke komentáři

OK, beru tě za slovo. Když to rozjedeme, pošlu ti 1000,- na účet. Je to zajimavé za pokus?

 

původní (standardní) kódování:
40180A3AF0251AC040080080010001E443F51588536D8D60648000200000
včera zkoušené kódování:
40180A3AF0251AC040000080210081E443611588536D8D60648000200000
40180A3AF0251AC040000080250081E443611588536D8D60648000200000
U obou kódování mi píše jednotka chybu, která nejde jednoduše smazat. U obou vyzkoušených kódů stejnou.
--------------------------------------------------------------------------------


                Addresa 09: Centrální elektrika       Labely: SVO\1K0-937-08x-09.clb
Objednací číslo řídící jednoky: 1K0 937 086 C    HW: 1K0 937 086 C
           Systém a/nebo verze: BCM PQ35  M   103 0575
                      Kódování: 40180A3AF0251AC040000080250081E443611588536D8D60648000200000
                   Číslo dílny: WSC 12345 123 12345
                      VCID: 306B241F63C5EB9E2B7-8065
1 nalezena chyba:

01800 - spinac svetel (E1) 
            008 - neverohodny signal
             info o závadě:
                    Stav závad: 01101000
                    Priorita závad: 3
                    Frekvence závad: 2
                    Počítadlo resetů: 138
                    Kilometry: 183073 km
                    Indikace času: 0
                    Datum: 2000.14.28
                    Čas: 10:38:39

             info o závadě:
                        svorka 15 ZAP
                    Napětí: 12.15 V
                        ZAP
                        ZAP
                        svorka 50 VYP
                        VYP
                        VYP
V maxidotu mi zmizí položka "Komfort" a "Světla a vidění". Obě tam nejsou. Pouze s mým původním kódováním je vidím a ona chyba se neukazuje.
Dnes jsem zkusil:
40180A3AF0251AC040080080310001E443F11588536D8D60648000200000
Vypsala se na jednotce č.9 stejná chyba. Šla ale jednoduše smazat. Po CH a LH před chybou a ni po jejím smazání, ani památky...
Zkoušel jsem asi 4 jiné kódy kdysi. Nikdy ani náznak jakéhokoliv posunu k lepšímu.
S kódem:
40180A3AF0251AC040080080350001E443911588534D8D60648000200000
Funguje Coming home na světelnou houkačku. Leaving home ne.
Při tomto kódu nefunguje vypínač světel na pozici AUTO, což je asi jasné.
Položku CH a LH mám v Maxidotu nastavenou na 20sec.
Když změním na 10sec. Nic se nestane.
BCM se zdá být OK. Je na ní nápis Hella KGaA a Made in Romania.
Chci mít CH a LH automaticky, né přes světelnou houkačku. Vypínač mám vždy v poloze AUTO, zkoušeno vždy po nastartování a vypnutí motoru. Mám dodělávaný podsvit nohou, zadní LED SPZ a zmíněný dešťový/světelný senzor. Vše na autě funguje bezvadně. Pouze CH a LH nic. Myslel jsem si, že by mohla pomoct výměna BCM 086 za tu s jiným indexem. 087 nepotřebuji právě kvůli těm předním svělometům.
Od vypínače světel je vše originálně omotané páskou (černou textilní) a zjevně nebylo nic přidávané za dráty od vypínače do BCM. Asi 10 cm od vypínače je na svazku i papírová orig. etiketa s technickými informacemi z fabriky. PIN č.2 z vypínače je fialový drát a (asi, protože rukama svazek nerozmotám bez sundání palubky) zřejmě vede do BCM A20. PIN č.3 z vypínače světel vede do BCM A19 a drát je žluto-šedý.
Odkaz ke komentáři

Prosím ještě jednou dotaz ode mne, již jsem ho zde jednou psal

 

Mám světelný senzor, xenony, přepínač světel v poloze Auto a výbavu elegance Nefunguje mi ale funkce coming home(když odcházím z vozidla světla se nerozsvítí) Funkce leaving home funguje dobře (když odemču vozidlo). Byl jsem s tím už u Vaška v prostějově na kódování, ale nepodařilo se mu to nakodovat, povolené to vše je. samozřejmě na Maxidotu jsou obě funkce zapnuté. Má někdo nějaký nápad jak coming home zprovoznit?

 

pro Rolbaře: - Myslíš si že je to opravdu špatné kódování- Ten elektronik Vašek z Prostějova si s tím neporadil.

Jinak vše je tam originál, nic není dodělávané.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...