Přejít na obsah

Moja nova Octavia 2 1.6 mpi


Doporučené příspěvky

Ahojte,kupil som octaviu 2 1.6 mpi 2010.Ma najazdene asi 142tkm.Pred chvilou mi vymenili olej a poradili ako ho kontrolovat a kedy vymienat,dolievat.Ked bolo auto na zdvihaku zistili ze je vo velmi dobrom stave.Bohuzial mam prasknutu jednu manzetu pri vodicovej strane v predu  a moja otazka znie : Vydrzi mi to po dialnici cca 800 km do nemecka?Samozrejme hned ked pridem do nemecka tu manzetu dam vymenit v autorizovanom servise.Kamarat mechanik povedal ze to mam hned po prichode vymenit co aj spravim ale teraz je vykend a ja idem v nedelu do nemecka a nemam to teraz kde vymenit.

Dakujem za odpovede.

20181130_123922.jpg

Odkaz ke komentáři

Osobně bych jel vlakem nežli platit ranec za homo.

Polož si otázku: Jede mi to pouze na tři hrnky?Prokluzuje mi spojka?auto pada do nouzáku?svítí kontrolka na palubáku.

 

Pokud máš auto rád tak konej dle uvážení

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Ahojte,tak som v DE.Mechanik mi povedal ze to vydrzi do nemecka.Hned rano sobotu som sa objednal na servis do nemeckeho servisu.Pondelok auto z prace idem zaviest do servisu a v utorok z prace idem pre auto.Cena 121 EUR.V cene je praca samotna manzeta,vazelina a podobne.V utorok pridam fotky aj samotnu fakturu len tak pre zaujmavost.Nemecky mechanik to zdvihol a pozrel ako to vyzera a nie je to roztecene vyzera to rovnako ako pred tym ako som siel do nemecka.On nieco povedal ale nerozumel som mu dobre ale asi povedal ze je to tam len zle nasadene.Rozhodol som sa vsak ze to vymenim.Ked som siel po prahu nieco pipalo a blikalo 30 km/h.Nakoniec som zistil ze to upozornenie na prekrocenie rychlosti pretoze som spekuloval s ostrekovaci(boli zamrznute).Po par hodinach v nemecku ostrekovace isli normalne pretoze tu je teplo.V prahe a za prahou uplna zima a dialnice zasnezene.Samozrejme vam dakujem aj ked neni zaco.Pekny den prajem.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte,pri rannom studenom starte par sekund pocut cvakanie z motoru.Prejdem par metrov a cvakanie zmizne.Pri zohriatom motore to nerobi.Vypada to na hydrostely ale neviem kolko kusov ich mam dat vymenit.Na kazdy ventil jeden?Takze dva kusy dokopy?Netusim.Taktiez davam vymenit predne brzdy a zadne vycistit.Nemec povedal ze tie aktualne su nekvalitne.Predosli majitel objednal z autokelly za par eur a doma to spravil.Asi chcel usetrit.Piskaju pri brzdeni aj po tom ako dam nohu z brzdy.Potom noha na plyn,prejdem par metrov a piskanie zmizne.Robi to nepravidelne.V servise hovorili ze to bude nekvalitnymi brzdami + mozno treba vycistit.Mam teraz dovolenku tak to dam spravit.Co to cvakanie?Chcete nahravku?Dakujem.

 

PS: takto to vyzera ked objednavate brzdy komplet sadu (obidve strany)za uzasnu ultramega cen len za 50 eur

Odkaz ke komentáři

Zdvihátek ventilů (hydroštelů) je tam stejně jako ventilů tedy 8 ks, samozřejmě když už tak vyměnit všechny, ale nejlepší je zdvihátka vyměnit zároveň s rozvody jelikož ty musí dolů i s vačkovou hřídelí, tudíž pokud to cvaká pár vteřin a nemáš teď někdy dělat rozvody tak bych to zatím neřešil... 

 

Odkaz ke komentáři

Dnes bolo v noci +4 cca.Rano svietilo slniecko na auto tak startujem a nic.Hydrostely sa ozvali asi na 2 sekundy potom plyn a isiel som na 2000 otacok asi na 3 sekundy a zmizlo to.Rozvody boli menene pri 115 000 km.Tam s tymi hydrostelmi pockam.Ale brzdy idu nove do predu pretoze v predu piskaju a niekedy piskaju aj po pusteni brzdoveho pedalu.Zadne sa vycistia.Vsetko v servise v nemecku.Ten pristup k zakaznikovi je na vysokej urovni.Zajtra v sobotu to spravia.Brzdy budu nemecke a cena ma milo prekvapila.Paradicka.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...