Přejít na obsah

Zhavici lista 1.9 TDI 66 kW


Laky

Doporučené příspěvky

Prosim Vas, kam vede kabelaz od zhavici listy? Mam ji prasklou a rad bych ji vymenil i se zhavickama. Ale kdyz jsem se dival kam vede, tak z listy vedl husi krk do dalsiho, vetsiho, husiho krku nekde pod baterku. A pak jsem se ztratil. Nevi nekdo? Musim vyndat baterku a pod tim je nejaka svorkovnice? Diky :)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Lakymu v 2018 nikdo neporadil, teď to zkusím já - usmyslel jsem si vyměnit žhavičky (mimochodem po 130tkm - je to přiměřený nájezd nebo blbnu?) na mé  Octavia 1 1.9tdi 66kw ALH rv04 a přitom jsem zjistil, že se rozpadá kontaktní můstek. Takže se nabízí výměna a přitom jsem narazil na stejný problém jako Laky. Kam ty kabely/husí krky vedou?

Jinak v e-shopu mi nabízí originální díl Škoda (1700!!!) a ten má takové dva krátké kabely s nějakými konektory (každý má dokola takový gumový těsnící kroužek). Ty evidentně nemám do čeho napojit. Odkaz:

https://www.amd-autodily.cz/elektricka-vybava/mustek-sada-kabelu-na-zhavici-svicky.html

Jaké napětí/proud tudy teče? Napadá mne řešení - mohu nějakou svorkou na tyto původní vodiče připojit ten nový můstek? 

Děkuju předem za reakce a názory.

Nové zjištění:

Tak jsem ještě vydoloval jinde, že to Laky pořešil tím nastavením jak navrhuju výše. Ale nikdo nekomentoval jestli je to košer a ani není zmínka jestli časem nevznikl problém. Co vy na to?

Laky zmiňuje smršťovací spojku (ne izolaci, tu znám) - co to je? Může někdo popsat/odkázat?

Díky.

 

 

Upraveno uživatelem borlan
Gramatika, doplnění nových poznatků
Odkaz ke komentáři

Cus, starou listu jsem cvaknul. Na nove liste jsem ty konektory taky ucvakl a spojil je s kabelazi od auta, ale uz nevim cim. Mozna fastonama (samec/samice) nebo buzirkama. U auta budu zitra tak bych se podival. Nemusis se bat ze bys prohodil kable. Pokud je das obracene tak by nejdriv zhavila zhavicka c. 3 a c.4. To mi nejak zjistoval elektrikar. Ale uz taky nevim jak xD. Kazdopadne ja jsem hnidopich, tak to mam zapojene at to zhavi spravne a ne na preskacku

Upraveno uživatelem Laky
Odkaz ke komentáři

Tak jsem to spáchal - ustřihal, spájel, "zasmršťoval" a hotovo. S potěšením jsem objevil, že na konci husího krku je rozepínací zakončovací objímka a samotný krk je podélně rozříznut a tak jdou dráty vytáhnout a po spájení zase schovat do krku.

Největší trauma jsem měl při nevratném ustřihnutí/ztrátě  záruky koncovek nové součásti za 1600kč... :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...