Přejít na obsah

Zkušenosti ohledně velikost kol Octavia 18


mejweb

Doporučené příspěvky

Dobrý den, uvažuji koupit na svou octavii 1 facelift alučka.

 

Našel jsem na bazaru nyní 18 palcové (borec je má taky na octavií s tím, že na ní má vymezovací kroužky)  225,40, r18.

 

Jedná se o velmi dobrý kauf 5,5 tis za tyto kola Roland s pneumatikama zimníma 7-8 mm značky nankang.

 

Jaký máte názor na R18 na octavii? Nějaké zkušenosti ohledně toho, že v papírech mam max r16? 


Děkuji za slušné odpovědí a zkušenosti.

 

MM

Odkaz ke komentáři

Mě třeba přijdou 18 úplně akorát...

Ale na zimu nejsou široký gumy úplně ideální. Značka alu Roland? To ve mě moc důvěry nevzbuzuje, stejne jako zimní pneu Nankang, ale zkušenosti s těmihle značkami nemám. Každopádně co se týče rozměrů a zápisu do TP ohledně alu je tady toho hromady, tak tomu minutu nebo dvě povenuj a budeš hnedka vědět ;-) 

Odkaz ke komentáři

Sice jsem chvilku jezdil bez zápisu do TP (cca 3 měsíců) než jsem našel firmu která mi vystavila dodatečně typáč ale už bych se na to .... je to o hubu, copa policajti ale když se něco stane tak pojišťovna tě vysvleče i z ponožek  :laugh:  A s tou velikostí : 18 " jsou na tom autě hezký ale ten komfort není žádej . Osobně podle mě nejlépe 17" na léto s 225 gumou a na zimu 16" v mém případě kvůli RS brzdám . Když si jen spočítáš výšku bočnice je to údaj sám o sobě dost vypovídající  18" - 90 mm , 17" - 101,25 mm , 16" - 112,75 mm , 15" - 126,75 mm .

Odkaz ke komentáři

Citlivý člověk který cítí s autem pozná rozdíl mezi jakýmkoli přechodem 15"-16" nebo 16"-17". Je to jinak jasné, že na 15" je to pohodlí největší, spotřeba nejnižší ale žádné extra závodnické požitky v zatáčkách nemůžeš očekávat. Nejmarkantnější je to znát na váze kol. Mám 15" alu sadu na zimu která má okolo 16kg (pneu +disk) a pak mám 17" sadu na léto, která má 16,8Kg, takže i když je guma o 2cm širší, tak pružné zrychlení je stále stejné, spotřeba o pár deci větší, ale v zatáčkách je to úplně jiné auto ! Ale jak budeš mít kola , která budou mít 22-23 kg, tak to už je sakra poznat při zrychlení.....

Odkaz ke komentáři

Já bych řek že 16" je asi nejlepší kompromis pro tohle auto z hlediska pohodlí/ovladatelnost . S váhou disku to bohužel kapitola sama o sobě, osobně bohužel vlastním Dezent F v 18" které s gumou mají přes 21 kg takže  jak psal Martin žádná hitparáda a ještě k tomu jsem je zatím po každé sezóně musel nechat rovnat jsou jak žvejka . Jó když chce někdo šetřit tak ve výsledku zaplatí víc a je ještě k tomu nasranej :angry: .

Odkaz ke komentáři

Kurňa hoši, to jste mi moc neporadili. Chci nahnat nějaký vzhled na tak starém autě. Jak se říka, kola dělaj auto. 16 jsou podle mě malé, uvažuji ještě o spiderech 17 palcu. 
Popřípadě možna snesu i nějaké hezči 16, ale do originalu bych určitě nešel (krom RS).

Odkaz ke komentáři
před 5 hodinami, DjRaptor napsal:

Já bych řek že 16" je asi nejlepší kompromis pro tohle auto z hlediska pohodlí/ovladatelnost . S váhou disku to bohužel kapitola sama o sobě, osobně bohužel vlastním Dezent F v 18" které s gumou mají přes 21 kg takže  jak psal Martin žádná hitparáda a ještě k tomu jsem je zatím po každé sezóně musel nechat rovnat jsou jak žvejka . Jó když chce někdo šetřit tak ve výsledku zaplatí víc a je ještě k tomu nasranej :angry: .

Dezent F v 15" mam asi 8-9 let a jsou porad rovny!! Bud jsou min nachylny na deformaci, ze jsou mensi nebo mas asi smulu. Kazdopadne za me to jsou povedeny kola, ktery budou urcite i dost kvalitni ??

Odkaz ke komentáři
11 hours ago, mejweb said:

Kurňa hoši, to jste mi moc neporadili. Chci nahnat nějaký vzhled na tak starém autě. Jak se říka, kola dělaj auto. 16 jsou podle mě malé, uvažuji ještě o spiderech 17 palcu. 
Popřípadě možna snesu i nějaké hezči 16, ale do originalu bych určitě nešel (krom RS).

Na léto bych tam vrazil 17 " osobně ale našel si kvalitní kola s co nejmenší váhou , neudělej chybu co já a nešetři :) Osobně bych teď koupil OZ Ultraleggera .

10 hours ago, Konny said:

Dezent F v 15" mam asi 8-9 let a jsou porad rovny!! Bud jsou min nachylny na deformaci, ze jsou mensi nebo mas asi smulu. Kazdopadne za me to jsou povedeny kola, ktery budou urcite i dost kvalitni ??

To bude tech rozdíl 36 mm gumy . Každopádně disky sami o sobě jsou dost těžký což zrovna neukazuje zrovna na dobré parametry . 

Upraveno uživatelem DjRaptor
Odkaz ke komentáři

Dezent F 15" i s pneu vazi 15 kg a 17" Ultimate (nebo tak nejak se jmenuji) z Autokelly i s pneu vazi 18kg, takze si myslim ze tech 15kg neni nijak moc...

Ty Dezent mam ted tretim rokem na zimu a kdyz jsem ted daval novy gumy, tak se u kazdeho kola davalo zavazi 5-15g, coz na 8-9 let stary litaky je super vysledek a ze jsem s nema uz vymetl velkych vymolu... Je mozny, ze to teda u tebe dela ta nizsi guma nebo casem (nevim jak jsou kola u tebe stary) zacali pri vyrobe pouzivat mekci material.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...