Přejít na obsah

Pískání u motoru za studena


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, nevím jestli se to tu už řešilo nebo ne, ale mám problém s pískáním někde u motoru nebo v motoru na straně spolujezdce někde u řemene. Pískání se projevuje občas cca 3 sekundy po nastartování naprosto studeného motoru, například ráno a trvá cca 2 minuty, než se začně motor zahřívat. Neví někdo co by to mohlo způsobovat? Myslel jsem si, že bych mohl mít volný řemen, ale ten by měl být automaticky napínaný. Najeto 132tis., r.v. 1/2014. Díky za reakci.

Odkaz ke komentáři

U mě je to cca podobný zvuk jak na videu ale o dost menší, ale projevuje se jen někdy, pokud je motor naprosto studený. Měl jsem to v servise přes noc a dnes ráno mi volali, že si to můžu odvíst, že nic nepískalo. Poslední 3 dny to nepískalo a ted jsem nastartoval a dělalo to zase.

Stejný dotaz jako majkl, značí to to, že ta pumpa může odejít a například pak i týct?

Odkaz ke komentáři

U mě to dělalo taky za studena, zavolal jsem souseda, ať se mí na to podívá (soused automechanik.....obrovská výhoda :biggrin:), Nejdřív polil vodou rozvody a klínový řemen a přestalo to pískat. Druhý den ale znova pískot, ale to už jsem viděl i já zbarvený řemen fridexem, navíc voda v nádržce pod riskou minima (to jsem den před tím ujel cca  10km)

opět soused naběhl - a bylo mu to jasný, vodní pumpa. Vyměnil mi vodní pumpu + rovnou komplet rozvody  a je klid. Do výměny najeto cca 96.000,- km

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...