Přejít na obsah

PÍSKÁNÍ OD MOTORU


Doporučené příspěvky

Zdrávím, chtěl bych se zeptat, zda už se někdo setkal u O3, 2.0 TDI 110 kW s popískáváním od motoru někde v prostoru od řemenu pohonu příslušenství viz. přiložené video. Děje se to pouze v chladném počasí při teplotách cca od 2°C níže a po zahřátí motoru tento jev vymizí. Děkuji mockrát za reakce. 

 

Odkaz ke komentáři

Nemoze to byt volny klinovy remen? Po startovani je mozno "vybita" bateria a preto sa alternator snazi bateriu dobijat velkym prudom. Ak je remen nedostatocne napnuty, alebo mastny, moze v niektorych castiach presmykovat na alternatore a preto piskat.

AK to nie je remen, tak nejake lozisko....

Odkaz ke komentáři
před 21 hodinami, Ehm napsal:

Nemoze to byt volny klinovy remen? Po startovani je mozno "vybita" bateria a preto sa alternator snazi bateriu dobijat velkym prudom. Ak je remen nedostatocne napnuty, alebo mastny, moze v niektorych castiach presmykovat na alternatore a preto piskat.

AK to nie je remen, tak nejake lozisko....

Domnívám se, že volným řemenem to nebude. Jednak se zdá po hmatu dostatečně napnutý a hlavně, dělalo by to i po zahřátí. Řemen nebo ložisko to bude, to máš pravdu, otázka je ale kde. Neměl někdo stejný problém, že by dokázal říct, co to bylo?

 

Odkaz ke komentáři

Zdravim všechny, které trápí různé pazvuky od motoru octavia 3 . Mám 2.0 Tdi 110 KW 120 000 km. Od motoru je slyšet zvuk, jak již psal kolega jako by cikáda. Ze shora dobré, myslim při pootevření víčka, dole při vytažené měrce na kontrolu oleje děsivý zvuk. Z olejové vany něco jako by rezonuje. Hlasitý kovový, nebo spíš plechový zvuk. Mohlo by to být olejové čerpadlo ? A nebo by se mohl ten zvuk přenašet od již zmíněnych kladek rozvodů nebo vodniho čerpadla ? V servisu mi poradili poslechnout si někde tu samou octavii. Kod motoru CKFC. Prosím o radu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...