Přejít na obsah

AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

V 17. 9. 2011 at 1:42, 160R napsal:

Tak dopĺňam ďalšie info k dostupnej aktualizácii firmware pre Amundsen:

 

Typ 3T0 035 191 sa aktualizuje z pôvodných firmware 0042/0210/0212/0227 na 0235, a opravuje chyby:

 

  • zaseknutie na úvodnej obrazovke pri zapnutí
  • nastavenie hlasitosti nie je možné
  • nefunkčné zadávanie cieľov z pamäti posledných cieľov
  • reštart po zadaní cieľa bez popisného čísla
  • nie je možné naladiť žiadnu rozhlasovú stanicu
  • pri použití máp Východná Európa nie je dispozícii Slovinsko

 

Typ 3T0 035 191 A sa aktualizuje z pôvodného firmware 0351 na 0357, opravuje pritom chyby:

 

  • v nočnom režime sa v hornej časti nesprávne zobrazujú pixely
  • nastavenie hlasitosti nereaguje

 

Samotný proces aktualizácie trvá cca 45 minút, počas neho sa flashovacie cd vysunie a po chvíli si ho navi znova vtiahne - nechytať a čakať, kým celý proces skončí! Počas update sa navi niekoľkokrát reštartne a displej zostane dlhšiu dobu čierny. Treba trpezlivo čakať, kým sa to neskončí! Keď všetko úspešne dobehne, po poslednom reštarte sa zobrazí informácia o aktuálnej verzii firmware v navigácii. Až vtedy je možné vybrať flashovacie cd! Priložené foto nie je kvalitné, bolo fotené už za tmy, no vidieť na ňom výsledok.

WP_000418.jpg

Dobrý deň,

mám Amundsena 3T0 035 191s FW 0227a chcel by som ho aktualizovať na FW0235, nikde ale neviem stiahnuť ISO, vie mi niekto poradiť? Mapy nepotrebujem, to rádio má strašné zlý príjem rádia, tak verím, že to aktualizácia FW upraví.

Ďakujem za pomoc.

 

Odkaz ke komentáři
V 1. 1. 2019 at 18:03, pablox napsal:

Dobrý deň,

mám Amundsena 3T0 035 191s FW 0227a chcel by som ho aktualizovať na FW0235, nikde ale neviem stiahnuť ISO, vie mi niekto poradiť? Mapy nepotrebujem, to rádio má strašné zlý príjem rádia, tak verím, že to aktualizácia FW upraví.

Ďakujem za pomoc.

 

Firmware pro toto číslo jednotky asi neseženeš... a co vyndat jednotku a připojit do ní nějakou jinou anténu? Třeb je to antenou a ne firmwarem.

před 10 minutami, Tomekkk napsal:

Dobrý den,

chtěl by se zeptat, zda lze Amunsen plus s logem škoda a zeleným podsvitem předělat na červené podsvícení a logo Seat? SW by šel asi přehrát, ale podsvícení by se muselo asi přepájet? Nemáte někdo zkušenost s takovou úpravou?

No tak jde to, ale je to dost složíté... a co zkusit inzerát, jestli by někdo nevyměnil jednotku Seat za jednotku VW ?

Jsou lidi, kteří chtějí přesně opačnou konverzi než ty :-)

Odkaz ke komentáři
On 8. 1. 2019 at 9:51 AM, holinama said:

Firmware pro toto číslo jednotky asi neseženeš... a co vyndat jednotku a připojit do ní nějakou jinou anténu? Třeb je to antenou a ne firmwarem.

No tak jde to, ale je to dost složíté... a co zkusit inzerát, jestli by někdo nevyměnil jednotku Seat za jednotku VW ?

Jsou lidi, kteří chtějí přesně opačnou konverzi než ty :-)

Nakoniec sa mi to podarilo. Úspešne som aktualizoval jednotku 3T0 035 191 z FW 0227 na FW 0357. Pridávam link s FW na stiahntuie a návodom, treba na to tri CD a aktualizovať postupne, jedna aktualizácia cca 30-45min. http://www.mk5golfgti.co.uk/forum/index.php?topic=75229.0

Čo sa týka signálu, to momentálne ešte testujem, vyzerá to ale, že je to o kus lepšie, vyskúšam v priebehu ďalších dní. Ak nepomôže, na jar budem riešiť HW Časť.

IMG_20190109_155616138.jpg

Upraveno uživatelem pablox
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím....mám Octavia 2 2008 měl jsem tam Stream ,pak NexusAmundsen 310 vše fungovalo jak zobrazení maxidot,tak multifunkční volant,baterie držela,teď jsem koupil Amundsen+ 315 a maxidot nezobrazuje nic a ani multifunkční volant nejde.Na rádiu Amundsen+ 315,ale funguje vše i spárování s telefonem.......teda kromě dotykového lcd,které mám ruplé,ale jde ovládat přes tlačítka.Zatím nevím jaké mám označení gateway v autě aby se mi nevybíjela baterka,tak se chci optat které jednotky gateway jsou bez problému a proč nejde zobrazení na maxidotu + volant ? Bude se muset kodovat rádio i gateway ? Pokud ano jak a kde ? Nový Amundsen+ 315 byl původně v Škoda Yeti z roku 2012.

Děkuji všem co poradí i ptákovinu co mi pomůže jak dál postupovat.Přikládám foto z rádia a ještě jednou děkuji tomuto foru a jejím členům za praktické rady

20190222_133948.jpg

20190222_133938.jpg

20190222_133926.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám prosbu stáhl jsem verzi map V10 pro RNS 310 jedná se o soubor cryptnav s velikostí 4,42GB a na netu jsem dohledal návod jak instalovat na SD kartu - taky je ten link https://gpsmap.us/vw-rns310-2018-western-europe-maps/ , ale moc tomu nerozumím, je tu někdo, byste to dali společně dohromady? je tam návod jak přepisovat CID apod. a SD karty EVO mám možnost koupit u nás v Planeo, koupil jsem právě amundsena bez map a nechci platit za něco co bych mohl zvládnout vyřešit sám, díky za konstruktivní návrhy, Jirka

Odkaz ke komentáři
před 2 minutami, milhausek napsal:

Jednou se ještě potkáme věř tomu

klidně ty lemplíku, věnuj se svým kšeftům a nestarej se o dotaz, který jsem napsal, mimochodem u se mi ozvali 2 kluci co by si s tím mohli poradit

mám sem hodit vlákno z x let předtím z dieselpower fóra jaký jsi profík, co jsi mi všechno prováděl s tou mou modrou 2 octávii za cca 30000 - 40000Kč co jsem ti všechno bez problémů zaplatil za úpravy a chip a co se mi po tom tvém super nalitém chipu v autě rozbilo co ti nešlo a cos sváděl na špatné díly apod.? možná by to tvé zákazníky zajímalo a klidně ti to šoupnu do všech tvých fór kde inzeruješ, jestli se mi nepřestaneš srát do mých příspěvků do kterých ti nic není, čau

Odkaz ke komentáři
před 1 minutou, milhausek napsal:

Píšeš same lži, tvoji pověst už zná komplet celá Vlasim jaký jsi tupý idiot... stačí se tam zeptat.. ještě chvíli provokuj a do toho Naceradce si opravdu zajedu a promluvime si.. tvoje iq má moje 5-ti léta dcera!! Tak raději drz hubu!!!!

to říká tlustoprd, který bydlí ve špinavý bytovce, já jsem ti kámo dal tolik peněz za úpravy, který po tobě muselo x lidí lidí opravovat a stálo mě to další peníze, který na rozdíl od tebe vydělat umím jinak, než že okrádám lidi, ale to je fuk, poradit nechceš tak to snad pořeším s jinými lidmi, klidně do Načeradce přijet, problém s tím nemám, ted jen pohledám screeny z toho DP fora kde jsi mi sám před lety psal at to smažu, ještě přidám poslední zkušenost s tebou ze Senožet kde bydlíš a kde jsem byl za tebou kvůli montáži tempomatu, který jsi nerozchodil ač číslo dílu bylo správný a jinde mi to zprovoznili v pořádku a kde jsi po mě chtěl místo dohodnuté ceny 1000 za fungující úpravu celkem 2000 za něco co nefungovalo a když jsem ti řekl, že ne že ti dám max tu 1000 co jsme si domluvili tak jsi v rychlosti z auta vzal klíče a utekl s nima do svého bytu a skoval jsi se až jsem musel na tebe zavolat policii abych mohl odjet, takovýhle jsi ty špinavec

Odkaz ke komentáři

Packy které jsi přivezl byly z Ostravy kde byly opravovány a špatne zapojeny... prodejce který ti packy prodal znám velmi dobre.. v žádné bytovce nebydlim, opet píšeš lži na které jednou doplatis... umíš se jenom schovávat za klávesnici a nic víc.. spoustu lidi ve Vlašimi jsi už nasral, nikdo ti nechce auto opravit to už taky vím.. proste same lži......

 

Odkaz ke komentáři
před 1 minutou, milhausek napsal:

Packy které jsi přivezl byly z Ostravy kde byly opravovány a špatne zapojeny... prodejce který ti packy prodal znám velmi dobre.. v žádné bytovce nebydlim, opet píšeš lži na které jednou doplatis... umíš se jenom schovávat za klávesnici a nic víc.. spoustu lidi ve Vlašimi jsi už nastal, nikdo ti nechce auto opravit to už taky vím.. proste same lži......

co to lžeš, chtěl jsi foto výrobního štítku z těch páček a řekl jsi, že to číslo souhlasí a hlavně mi je z fóra další kluk zapojil a rozchodil, už nevím detaily, ale mě nezajímají nějaké tvé výmluvy, prostě jsem chtěl za peníze službu notabene když autům a úpravám nerozumím, cože? nebydlíš vždyt jsi mi ty úpravy prováděl za bytovkou kam jsem zajížděl, myslím žes bydlel v levé horní půlce té bytovky ty pitomečku, hraješ si na machra a hlavně se neustále sereš do příspěvků jiných lidí a rejpeš do nich, protože jediné co umíš je znalost aut a využíváš toho, já ti to neberu, ale řekni mi proč jsi zase reagoval na mů dotaz kvůli mapám se kterým jsi neměl nic společného a zase se tu budeme půl dne hádat :-) prosim tě o té Vlašimi pracüju tam a auto normálně servisuju a opraví mi ho kde chci nemám s ním nějaké problémy sem tam občas jen údržba takže lžeš, za vše zaplatím takže v tomhle není žádný problém, nevím s kým jsi mluvil o mě ale je mi to i jedno, mě do očí nikdy nic neřekl, takže asi tak, za tebou jsem v těch Senožatech byl snad 10x už dříve a peněz jsi vždy dostal až až, ale ty máš tendenci furt do něčeho nebo někoho se navážet a otravovat, tak se za mnou stav, víš kde bydlím, já za tebou naftu plácat nebudu, ale narazit na tebe někde tak tě srovnám, že se budeš divit :-) to musíš uznat sám, že vypadám a jsem někde jinde než ty

Odkaz ke komentáři

K mému dotazu,teda pokud někdo poradí :

Adresa 19: CAN Gateway        Labely:. SVO\1K0-907-530-V3.clb
   Řídící jednotka SW: 1K0 907 530 L    HW: 1K0 907 951
   Díl: J533  Gateway   H07 0052  
   Revize:   H07 01    Seriové číslo: 270907F2002235
   Kódování: E9807F0E4002021302
   Dílna #: WSC 27308 001 104857
   VCID: 30696BB0A3D914CA65-8065

1 nalezena chyba:
01044 - ridici jednotka chybne kodovana
 

Adresa 37: Navigace (J794)       Labely:| SVO\1K0-035-27x-37.clb
   Řídící jednotka SW: 3T0 035 192 J    HW: 3T0 035 192 J
   Díl: RNS315-EU   H52 0319  
   Seriové číslo: SKZAZ2M9284469
   Kódování: 000004110403000000000001
   Dílna #: WSC 33361 790 00101
   ASAM Dataset: EV_RNS315EUV2UDS 001705
   ROD: EV_RNS315EUV2UDS.rod
   VCID: 35675AA494BB31E236-8061

   Datový nosič:
   Subsystém 1 - Řídící jednotka: 3AA 919 866
   Díl: EUR_W_0038  0038

Adresa 76: Park. pomocník        Labely: 1Z0-919-283.lbl
   Řídící jednotka SW: 1Z0 919 283 B    HW: 1Z0 919 283 B
   Díl: Parkhilfe 4-Kan H04 0020  
   Kódování: 0000001
   Dílna #: WSC 73430 790 08192
   VCID: 3D774284648BE9A2FE-8069

Adresa 16: Elektronika volantu        Labely: 1K0-953-549-MY8.lbl
   Řídící jednotka SW: 1K0 953 549 AQ    HW: 1K0 953 549 AQ
   Díl: J0527           036 0070  
   Kódování: 0002042
   Dílna #: WSC 73430 790 00000
   VCID: 010FFE7458F34D42DA-8055

   Subsystém 1 - Řídící jednotka: XXXXXXXXXXX
   Díl: E0221           002 0010

 

S jednotkou rádia se nelze spojit .

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj, 

potřeboval bych poradit ohledně zprovoznění Amundsena v Octavii 2, facelift, r.v. 2012.

Minulý týden mi auto vykradli a kromě světel vzali i navigaci. V servise mi dali navigaci novou, ale aby navigace fungovala, tak se prý musí vložit nějaké CD/SD karta, která se dostává k autu. A protože nejsem první majitel, tak CD bohužel nemám. Nové original CD od Škodovky stojí prý 5-6k.

Poradíte co s tím?

Odkaz ke komentáři

Ahoj qpdbcz ja mám podobný problém.... Auto kupovane v Nemecku a je len nemecká mapa na CD.... 3tudujem ako študujem a jediná možnosť je kupovanie sd karty s novými mapami cez net od niekoho za cca 35 - 40€. Iná cesta asi nevedie.... 

Práve inštalujem software do amundsena 310 podľa vyššie uvedeného návodu ale mám len 2 CD .... Asi prvé a tretie .... Druhé stačí preskočiť ?

Mám ešte otázočku moja octavia 2 facelift 2010 mi nejde prepojiť s mobilom - iPhone 6 .... Nájde mi mobil ale píše že mobil nie je podporovaný... Neviete mi poradiť že či sa to dá nejako upraviť aby som prepojil cez bluetooth mobil s autom resp. s rádiom ?  

Odkaz ke komentáři

1. mapy od škodovky se už na CD nedělají, nevešly by se na něj.

2. pro Amundseny ( RNS310) jsou mapy na Sd kartě která se vloží do navigace a mapy jedou z ní - navigace nemá vnitřní paměť. Karta není zamčená, je možné na ni nahrát hudbu. Karta u koncernu stojí několi tisíc, u alternativních pordejců kolem litru.

3. pro Amundseny+ ( RNS315) jsou mapy taky na kartě, ale u většiny navigací ( záleží na firmwaru) je možné si vybrat, zda mapy pojedou z karty, nebo zda budou nainstalovány( nahrány) do navigace ( vnitřní paměti). tak je možné mít nainstalovánu třeba oblast West a oblast East si spustit z vložené karty bez zdlouhavé instalace.

Karta je zamčená a dá se použít pouze pro jednu navigaci.

Cena podobná jako pro Amundsen.

Pokud vše funguje jak má, tak aktualizaci firmwaru nedoporučuji..je to riziková operace, hrozí umrtvení jednotky.

Pokud někdo potřebuje, tak mám k dispozici nejnovější vydané mapy pro obě navigace a i některé firmwary..

Kdyžtak do SZ

Nejnovější navigace od škodovky jsou dodávány s SD kartou na kterou si uživatel stahuje nové mapy sám z webu škodovky. Je to zadarmo, ale jen pro nové vozy v záruce - dle VIN kódu.

 

 

Odkaz ke komentáři
V 19. 3. 2019 at 13:09, qpdbcz napsal:

Ahoj, 

potřeboval bych poradit ohledně zprovoznění Amundsena v Octavii 2, facelift, r.v. 2012.

Minulý týden mi auto vykradli a kromě světel vzali i navigaci. V servise mi dali navigaci novou, ale aby navigace fungovala, tak se prý musí vložit nějaké CD/SD karta, která se dostává k autu. A protože nejsem první majitel, tak CD bohužel nemám. Nové original CD od Škodovky stojí prý 5-6k.

Poradíte co s tím?

Jak pise holinama   karta je soucasti navi,tak to chtej dodat komplet  s navigaci,pokud to mas pres pojistku.

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, maros napsal:

Jak pise holinama   karta je soucasti navi,tak to chtej dodat komplet  s navigaci,pokud to mas pres pojistku.

Bohužel jsem toto začal řešit pozdě, když už byla pojistka vyřízená, takže to teď musím vyřešit sám a budu teda muset koupit tu SD kartu s mapami. 

Takže díky za rady a holinamovi psal zprávu.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...