Přejít na obsah

AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

Tak dopĺňam ďalšie info k dostupnej aktualizácii firmware pre Amundsen:

 

Typ 3T0 035 191 sa aktualizuje z pôvodných firmware 0042/0210/0212/0227 na 0235, a opravuje chyby:

  • zaseknutie na úvodnej obrazovke pri zapnutí
  • nastavenie hlasitosti nie je možné
  • nefunkčné zadávanie cieľov z pamäti posledných cieľov
  • reštart po zadaní cieľa bez popisného čísla
  • nie je možné naladiť žiadnu rozhlasovú stanicu
  • pri použití máp Východná Európa nie je dispozícii Slovinsko

Typ 3T0 035 191 A sa aktualizuje z pôvodného firmware 0351 na 0357, opravuje pritom chyby:

  • v nočnom režime sa v hornej časti nesprávne zobrazujú pixely
  • nastavenie hlasitosti nereaguje

Samotný proces aktualizácie trvá cca 45 minút, počas neho sa flashovacie cd vysunie a po chvíli si ho navi znova vtiahne - nechytať a čakať, kým celý proces skončí! Počas update sa navi niekoľkokrát reštartne a displej zostane dlhšiu dobu čierny. Treba trpezlivo čakať, kým sa to neskončí! Keď všetko úspešne dobehne, po poslednom reštarte sa zobrazí informácia o aktuálnej verzii firmware v navigácii. Až vtedy je možné vybrať flashovacie cd! Priložené foto nie je kvalitné, bolo fotené už za tmy, no vidieť na ňom výsledok.

WP_000418.jpg

Odkaz ke komentáři

Zdravím všetkých.

 

Tak som si dal aktualizovať FW na mojom Amundsene SW 212,Hw H11 na verziu 235 všetko v pohode ale stále mám jednu

otázku.Ako dostať na obrazovku náhlad mapy,2D.3D - ponuku Extra vid.priložené obrázky.Je to tou HW H11 verziou ,

alebo dá sa to vôbec nejako aktualizovať?

post-4014-0-52224900-1316420584_thumb.jpg

post-4014-0-75547700-1316420924_thumb.jpg

post-4014-0-23093900-1316421241_thumb.jpg

post-4014-0-40896800-1316421320_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zdravím všetkých.

 

Tak som si dal aktualizovať FW na mojom Amundsene SW 212,Hw H11 na verziu 235 všetko v pohode ale stále mám jednu

otázku.Ako dostať na obrazovku náhlad mapy,2D.3D - ponuku Extra vid.priložené obrázky.Je to tou HW H11 verziou ,

alebo dá sa to vôbec nejako aktualizovať?

 

Chlapy ... neviete mi prosím s tým poradiť??

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Vymenil jsem si na MF volantu prave tlacitka z ovladani telefonu na prepinani zdroje zvuku. Ale zjistil jsem, ze toto tlacitko funguje pouze kdyz poustim hudbu z MDI (USB) - po stisknuti se prepne na radio. Jenze kdyz hraje radio a chci prepnout na MDI, tak se po stisku tlacitka (symbol kolecka) na MF volantu nic nedeje :(

Je to normalni jev nebo je neco spatne ?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Nedoporučuji používat servisní CD. Pokud již nemáte aktivované funkce telefonu tak je tím neaktivujete a naopak to znemožní nahrát firmware s tímto vylepšením. Naopak v případě použíti na navi, která sice má již aktualizaci na nový software a umožňuje telefon(atd.) se při nahráti tzv. servisního CD navi vyresetuje a nahraje se jen software s nižším číslem v tzv nouzovém fleši a vy o všechny tyto funkce přijdete.

Odkaz ke komentáři

Zdravim, mam dotaz na zkusene uzivatele. Mam par dni v novem aute Amundsen plus. Tento vikend jsem zkousel navigaci do Noveho Mesta pod Smrkem. Kdyz jsem dal "adresa" a zacal psat nazev mesta, nic to nenaslo. Jen Nove Dvory. Ani Nove Mesto na Morave, ani nic jineho. Kdyz jsem ale zadal PSC, ihned to naslo presne.

 

Nevite nekdo prosim, zdali je v navi neco spatne nastavene? Mapy jsou original, ale bez PSC jsem v pytli :-(

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Chlapi, pomozte.

 

Prosmejdil som rozne fora a neviem najst stopercentnu odpoved na moj problem. Som hrdym vlastnikom Octavky 1,2 TSI z februara tohto roku ( predpokladam rv 2011). Od vyroby nemam GSM, Maxidot ani multifunkcny volant ( vybava Ambient s origo radiom Blues) . Chcel som poriesit telefonovanie v aute a tak vo svojej naivite som si na bazosi kupil navigaciu RNS 310, netusiac ako hlboko neznali su nasi tzv. sevisni pracovnici v Skoda servise. Po tyzdnoch snorenia na forach som presvedceny, ze je mozne vyuzivat bluetooth a handsfree na mojej octavke cez RNS 310 ( nie Amundsen), ale bol som v jednej firme u nas , kde vyskusali par bluetooth sad a ani jedna sa nechytila ( resp. RNS 310 sa nechytil na bluetooth sadu). Tak sme to u neho odpiskali. No ja som stale presvedceny , ze by to malo fungovat. Mohli by ste mi to niekto potvrdit ( alebo vyvratit) . Byvam v Povazskej Bystrici a pracujem v Trencine a kvoli tomuto problemu som ochotny aj vycestovat na Moravu ( aj do Prostejova j0ska). Este detaily na posudenie veci

 

Vypis setupu z RNS 310

Typ : 3C0035270

VW SW Verze: 0227

System HW Verze: H15

 

Telefon HTC One V , system Android 4.03

 

P.S. Okrem vyuzivania HF by som este rad spojazdnil aj navigaciu, kedze stale nemam GPS antenu k RNS 310

post-22731-0-63818600-1346152985_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

No moc jsem nepochopil to jak zkouseli Amundsena s jinou HF sadou. RNS 310 (Amundsen) sam o sobe bluetooth nema a je potreba ve skodovce koupit bluetooth handsfree sadu (jednotku a mikrofon). Pak se telefon spoji s touto jednotkou a udaje i ovladani (podle verze SW v RNS 310) se zobrazuje na displeji RNS 310.

GPS antenu muzes bud dat original na strechu coz znamena natahnout ve stropnici novy kabel pro antenu a nebo koupit malou nalepovaci a strcit ji pod pristrojovou desku

 

PS: RNS 310 = AMUNDSEN

RNS 310 tomu rikaji ve VW a AMUNDSEN ve Skodovce

Odkaz ke komentáři

Podľa mňa si to pomýlili s Amundsenom+, ten sa montuje teraz niekedy od jari a tam je možnosť, aby HF bola jeho súčasťou.

Keď už máš ten starší Amundsen, tak by som to riešil dorábkou originál GSMII/III sady a bez ohľadu na to, aké tam budeš mať rádio či navi, ti HF pôjde vždy :pivo:

Odkaz ke komentáři

Diky moc za odpoved.

Vysoko ocenujem tuto napovedu, ale bohuzial Nachod je pre mna predsa len 4 hodiny cesty. Ak by to teda moc nevadilo, poprosil by som najprv niekoho blizsieho o pomoc.

 

btw: je mozne niekde na nete zohnat najnovsi fw pre RNS310? Po takom hrubom prieskume mi vychadza , ze ani nie.

 

Ci treba nacriet hlbsie ?

Odkaz ke komentáři

Posledný SW pre Amundsen dostupný v servisnej sieti cez originál flashovacie CD je 0235 resp 357 - záleží ale podľa HW. Ty máš podľa všetkého 0227, takže max tam môžeš dať 0235.

Samotný update ti ale nepomôže dovtedy, kým tam nedomontuješ originál HF sadu Škoda, buď GSM II alebo III (ale odporúčam III, tiež mám One, ale X a všetko funguje bez problémov). Neoriginálnu HF použiť nemôžeš žiadnu, lebo ti s Amundsenom nebude fungovať - teda okrem zvuku. Nepôjde len zoznam a ovládanie cez Amundsen :blink:

Odkaz ke komentáři

Posledný SW pre Amundsen dostupný v servisnej sieti cez originál flashovacie CD je 0235 resp 357 - záleží ale podľa HW. Ty máš podľa všetkého 0227, takže max tam môžeš dať 0235.

Samotný update ti ale nepomôže dovtedy, kým tam nedomontuješ originál HF sadu Škoda, buď GSM II alebo III (ale odporúčam III, tiež mám One, ale X a všetko funguje bez problémov). Neoriginálnu HF použiť nemôžeš žiadnu, lebo ti s Amundsenom nebude fungovať - teda okrem zvuku. Nepôjde len zoznam a ovládanie cez Amundsen :blink:

Dik ,

A odkial viem , ktora je origo HF . Co som pozeral na internete nasiel som 3 cisla , ktore sa vydavaju za original HF sadu do Octavii.

 

1Z0035729 x

7P6035730 x

5N0035730 x

 

predpokladam , ze vsetky su original, alebo sa mylim?

Odkaz ke komentáři

Nemýliš sa, všetky sú originál. Rozdiel je jedine v tom, že niektoré sú do OII pred FL a niektoré do OII FL a potom ešte je rozdiel GSM II a GSM III (tá podporuje okrem iného aj rSAP). Odporúčam kúpiť GSM III, cenový rozdiel voči II je zanedbateľný resp žiadny. A vždy je dobré kúpiť najnovšiu jednotku - takže hľadaj 3C8 035 730 B alebo C; prípadne z GSM II hľadaj 5K0 035 730 E alebo 7P6 035 730 K. Pozor, záleži aj na písmenku na konci!

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak chlapi jest dokonano

:palec:

 

vcera som po 3-och mesiacoch snorenia na forach , roznych nakupov atd dokoncil projekt, RNS310(SW0227,HW15)+funkcna navigacia+handsfree pre Octavku IIFL bez gsm pripravy.

 

Aj vdaka tomuto foru , som sa vobec pustil do toho, takze pre dalsich dobrodruhov zanechavam odkaz - ano ide to.

 

Co sa tyka navigacie , tam bola v podstate jednoducha cesta, na ebay-i som nasiel ponuku Origo CD v4 pre CZ,SK, HU za 20 euro + gps antena za 9 euro a postovne a bolo vymalovane.

 

Horsie to bolo s handsfree. Ale nakoniec to skoncilo takto.

 

j0ska (este raz dik) upgradol firmware RNS310 z 0227 na 0357, za 150 euro som kupil riadiacu jednotku 7P6035730J a nechal to namontovat. Vsekto funguje tak ako ma.

 

Diky vsetkym za pomoc.

post-22731-0-45119500-1348138972_thumb.jpg

post-22731-0-41049800-1348139062_thumb.jpg

post-22731-0-25196500-1348139076_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...