Přejít na obsah

cidlo otacek motoru (G28)


Doporučené příspěvky

Dobrý deň, včera večer som chcel naštartovať octaviu 1.6 74kw, no naštartovala extrémne dlhým štartom a hneď zdochla. To sa opakovalo asi 4-krát po sebe, potom sa už udržiala pri otáčkach. Zohrial som motor, vypol ho a zlé štartovanie sa zasa zopakovalo. Nechal som motor vypnutý možno hodinku-dve, potom som sadol opať do auta a už naštartovalo na brnk. Dnes som ho opať skúšal a naštartovalo tiež na brnk. Hodil som ho na diagnostiku a vyhodilo mi 

00513 - cidlo otacek motoru (G28) 
        27-10 - neverohodny signal - Sporadická
Ako sa prejavuje chyba tohto čidla ? Kde sa približne nachádza v aute ? Prípadne ak by mi niekto zaslal link na kúpu toho čidla. Vopred Vám ďakujem :) 

Odkaz ke komentáři

Ahoj, na motoru jsou 2 snímače. Jeden je na vačkovém hřídeli (Hallův snímač) a druhý je na bloku motoru a snímá otáčení klikovky. Ty budeš mít pravděpodobně špatný ten na klice a najdeš ho v místě, jak je olejová měrka, tak někde tam je přimontovaný na stěně motoru.

Odkaz ke komentáři

Hallov snímač mi nedávno mechanik menil. A ten snímač kľukového hriadeľa je ešte len rok starý, tiež ho údajne mechanik menil. Ja som myslel že to čidlo otáčok (g28) je niečo iné, no ako pozerám tak to je zrejme to na kľukovke. A ako sa to čidlo prejavuje keď je chybné? Lebo čo mi vtedy odušiel snímač kľukového hriadeľa tak auto trhalo,strieľalo,neštartovalo a proste nešlo vôbec. Teraz iba občas nechce naštartovať, ako som spomínal v príspevku.

Odkaz ke komentáři
před 3 minutami, Patronel napsal:

Hallov snímač mi nedávno mechanik menil. A ten snímač kľukového hriadeľa je ešte len rok starý, tiež ho údajne mechanik menil. Ja som myslel že to čidlo otáčok (g28) je niečo iné, no ako pozerám tak to je zrejme to na kľukovke. A ako sa to čidlo prejavuje keď je chybné? Lebo čo mi vtedy odušiel snímač kľukového hriadeľa tak auto trhalo,strieľalo,neštartovalo a proste nešlo vôbec. Teraz iba občas nechce naštartovať, ako som spomínal v príspevku.

Úplně to stejný mi ted dělala moje Octavia ale motor 2.0i, vyměnil sem snímač otáček na Klikovce a vpohode,než jsem ho měnil tak sem ho zkusil jen očistit, byly na něm kovový piliny, chvíli to bylo vpohode ale pak to začalo znovu, teď je vyměnen a vpohode

Odkaz ke komentáři
Právě teď, Patronel napsal:

Ano prístup tam je na dve veci no už som ho raz vonku mal. Uvidím ako mi naštartuje auto zajtra a keď tak ho vymenim. Možno len nečistoty z oleja, no neviem. 

Jestli ti to pomůže, tak u mě, i když byl motor teplý a vymazal sem závady diagnostikou tak jsem nastartoval a dojel sem cca 60km, jen sem pro jistotu nenechal spadnout otáčky na volnoběh. Vždycky mi to chcíplo totiž při volnoběžných otáčkách. Jinak jezdit se dalo, akorát občas motor cukl při zrychlování

Odkaz ke komentáři

Ja keď som mal vtedy vadný ten snímač kľukového hriadeľa tak auto nešlo doslova vôbec, 1-ka žiaden ťah, cukalo, trhalo, neštartovalo a strieľalo do sania, po pridaní sa dusilo no proste otras.. Teraz som mal iba tie štarty problém ale po konečnom naštartovaní som nejavil žiadne problémy. Možno trošku cuklo ale to si niesom istý. No uvidím ešte zajtra. Keď tak to zatial iba prečistím a nový snímač budem voziť v aute :D 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...