Přejít na obsah

Cvakání hydroštel O1 1.8t


Doporučené příspěvky

Ahoj, začalo mě trápit cvakání hydroštel. Kdysi mi to dělalo jen v létě za vedra na volnoběh při jízdou zahřatým motorem. Po čase jsem si začal olej měnit sám a dávám Castrol Magnatec 5w40 a začalo to dělat i v zimě po jízdě zhřátým motorem.. Koupil jsem tehda aditivum na zlepšení vlastností oleje a opět to začlo dělat až v létě. Když jsem měnil olej po druhé, tak jsem rovnou nalil aditivum pro hydroštely na ventily a opět to dělalo jen v létě.. a teď jsem měnil olej, nalil aditivum pro ty hydroštely a klepe to na volnoběh u zahřatého motoru i v tomto zimnim počasí. Když přidam na 1000ot, tak klepani ihned prestane.. Chci se zeptat? Je to na vymenu hydrostel nebo by pomohla zmena oleje? Jestli jo? Ktery bych mel volit? jeste podotknu, ze jezdim uz tak 130000km na lpg.. Diky za rady

Odkaz ke komentáři

A seš si jistý, že je to hydroštel? Není to třeba řetízek mezi vačkama? Co tlak oleje? Kdy jsi naposledy čistil sací koš? Za mě nejdříve změřit tlak oleje, vyčistit sací koš. A ty hydra (pokud to jsou opravdu oni) tak výměň. Tím aditivem problém jen oddálíš, ale nevyřešíš. Možná by teoreticky pomohl hustší olej 10w40, ale za to ruku do ohně nedám

Odkaz ke komentáři

Sací koš je čistý jak slovo boží, ten jsem kontroloval minuly rok.. Jinak vule mezi vackama nevim, ale ted jsem s vymenou oleje nechal delat rozvody pred cca 500km.. Ja ten problem radši budu oddalovat, protože to nemá cenu do toho vrážet a bůh ví kolik za hydra bude stat oprava.. jinak je to uplne ten samej zvuk, jako kdyz vypustite olej, nalejete novy a chvili trva nez se olej dostane uplne vsude.. Tak to taky cvaka.. Premyslel jsem jeste nad 10w60

Odkaz ke komentáři

Tak je jich tam 20, takže to něco stát bude. Mně třeba při startu po výměně oleje občas zarachtá řetěz vaček. Zdvihátka věršinou cvakají za studena a za tepla přestanou, ale tím nechci říct, že to nemohou dělat zdvihátka. Olejem 10W60 motoru moc neprospěješ. Možná tím utišíš zdvihátka, ale pro 1.8T byl předepsaný olej 5W40 a 5W30 z nějakého důvodu. Ten 10W60 má vyšší pracovní teplotu, na kterou se nedostaneš.

Odkaz ke komentáři

Taky to není olej primárně určený pro 1.8T. Olej se v 1.8T pohybuje 90-105°C podle ročního období. Můžeš zkusit laborovat s oleji, ale bude to podle mě opět jen na chvilku. Nechci Tě od 5W50 a 10W60 odrazovat, jsou tu lidi, co na tyto oleje jezdí a budou tvrdit, že to motoru nic neudělá a najeli na to xx tisíc km. Jen jsem poukázal na to, že pro motor je předepsaný 5W40 a 5W30, protože tyto oleje mají v provozních teplotách požadovaný tlak. Ta 50 a 60 bude mít tlak vyšší a nebude pořádně ohřátý. Motor na to několik desítek tisíc km nejspíš najede.

Odkaz ke komentáři

Ještě teda mě něco podobného dělalo těsnění u napínáku řetězu, protože začalo propouštět. A tak když se ohřál olej, tak začal rachtat řetěz, proto jsem se tě ptal jestli seš si jistej, že to jsou hydra. Každopádně tlak ti změří každý garážový mechanik za 2 stovky

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Já bych to taky viděl spíš na ten řetěz vaček/napínák/tesnění pod ním. Při zahřátým oleji klesá jeho tlak a proto by ho potom nedostatečně napínal. Rachot řetězu se právě může objevit i po výměně oleje nebo když auto déle stojí. Odpovídalo by tomu i zvýšení otáček, kdy se zvedne tlak oleje. Akorát bych teda ten zvuk nepopsal jako cvakání. Zkus natočit video.

 

Edit: Samozřejmě pokud máš nízký tlak oleje, napínák se nemusí plně napnout. Nech to někde změřit.

Upraveno uživatelem LadikRS
Odkaz ke komentáři

Díky. Bohuzel muj dvorni mechanik opravuje auta jen jako bokovku, tak je tezke se domluvit. Neznate nahodou nekoho v Olomouci? Je fakt ze pri rozvodech mi menil nejaky napinak, jenze uz nevim kterej. Tehda to delalo jen v lete pri zahratem motoru a v oleji byly aditiva, ale ted to dela i v zime, takze mozna v souvislost v tom bude ?. Nejhorsi ze nemam moc cas davat auto servisovat, protoze musim s nim denne jezdit do prace ?. Jak moc velka je to zavada, at to fakt nezku****

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...