Přejít na obsah

Co se stane při pokusu o start s vymontovaným starterem?


borlan

Doporučené příspěvky

Zdar, potřeboval bych rychlou odpověď na otázku v názvu vlákna.

Starter jsem vymontoval, protože jsem měl tyto projevy - klíček v první poloze vše ok na palubce (žhavení zhaslo), v druhé poloze (start) vše zhasne a ticho (možná nějaký cvak v motoru, ale nevím jistě). Po vrácení do první polohy vše znovu ožije (palubka rádio okna dveře...). Roztažením start a jízda ok.

Když zapojím baterku a nebude tam připojený starter jak to bude vypadat (palubka, světla, rádio...)? Pokud vše bude svítit ok a jen nenastartuju tak bych měl jistotu KO starteru.

Ještě se chystám dle youtube zatočit přes kabely baterkou, ale ten pokus bez starteru by mi taky asi řekl...

(1.9TDI ALH 66kw)

Odkaz ke komentáři

Tak přes kabely se ani nevysune pastorek, ani nezatočí motor. Rukou jde pastorek vysunout, pastorkem jde zatočit...ale jen jedním směrem (jen volnoběžka?). Takže asi kouslé...

Asi by se dalo do něj vlézt a nějak řešit, ale to bude na dlouho. Tak se rozhlížím po náhradním...

Nemá někdo z Pardubic/Chrudimi a okolí slušný starter na rychlý prodej?

Odkaz ke komentáři

Tak závěr příběhu a jsem za kreténa co zbytečně montoval a vyhodil peníze za jiný startér - KO baterka přestože pořád ukazuje 12.4V (jasně že bez zátěže moc neříká...) a utáhne vnitřní osvětlení, okna, radio... Ale nepřesvědčil jsem se dostatečně a spěchal se zprovoznením :-( Takhle total chcíplou baterku ze startu na start jsem nezažil.

Tak kladem je, že umím namontovat startér, dal jsem tam živější Bosch (původní Valeo) a mám jeden funkční na prodej... ;-)

Budiž můj příběh poučením ostatním...

Končím vlákno. 

Odkaz ke komentáři

S těma kabelama - už nevím kde jsem koupil před x letama (Lidl?), ale tehdy jsem vůbec jejich parametry neřešil, stačilo mi že na osobní auta. V minulosti jsem si nastartoval přes ně v poho motorku a taky cizí osobák. Ale asi jsem s nima tehdy jen oživoval povadlou baterku, ne totálně mrtvou kdy by musely kabely dát v podstatě celej startovací proud. Našel jsem teď od nich dokonce i papír a je uvedeno 100A (!!!). Takže máš v tomhle případě pravdu a je to zřejmě další poučení...

A ta zkušenost s ko baterkou - já se neodvážil si škrtnout kabelama o sebe abych nějak baterku neodrovnal...po konzultaci (není to moc košer, ale pro jednou by normální baterka měla být v poho) jsem to provedl (bohužel již pozdě, starter nakoupenej) a...nic...jen volty šly na 0.7. Po rozpojení se vrátilo na 12.4V. A má těch 12.4 furt i teď (samo bez zátěže)...nechápu, ale budu si dobře pamatovat...

Odkaz ke komentáři

100A u kabelu je fakt malo, to je tak na to nastartovani motorky popr. oziveni lehce podbite baterky. Ja mam nejaky asi 200A kabely a kdyz jsem pomahal nastartovat naftovyho passata, ktery mel totalne vybitou baterku, tak jsem je musel nechat pripojeny asi 10 minut, nez se povedlo nastartovat.

Budu si tedy taky kupovat nejaky 500A kabely nebo si vyrobim svoje ?

U te tve baterky, kdyz jsi zkousel startovat, tak se ti musely vzdy vynulovat budiky, kdyz ti tak padalo napeti, ze?

Odkaz ke komentáři

Psal jsem to hned v prvním příspěvku v neděli...ale třeba to zaniklo v té demontáži startéru...

Potřebuju jezdit denně do práce, tak jsem tlačil časově na pilu a koupil hned v pondělí ten startér. Kdybych dostal varování v neděli nebo v pondělí do cca 10h dopoledne, tak bych akci "zánovní starter" ještě zarazil...

Každopádně (jak jsem konstatoval již dříve) je toto již zbytečné řešit...nelze již vrátit...pouze vzít jako zkušenost a třeba můj příklad pomůže následovníkům... :-)

 

P.S.: Omlouvám za pozdní reakce - upozornění z OC mi sice chodí na e-mail, ale z nějakého důvodu se ten e-mail vyhodnocuje tak, že se nepostoupí na mobil (ostatní e-maily v poho). Takže pokud nekouknu přímo do e-mailu (jakože většinou koukám jen po upozornění na e-mail na mobil), tak se o odpovědí na OC nedovím...

Upraveno uživatelem borlan
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...