Přejít na obsah

Stierače čelného skla


Doporučené příspěvky

  • o rok později...

Skřípání a zadrháváni předních stěračů- jak řešit.

Pro lepší výhled při dešti jsem si na přední okno aplikoval přípravek typu "Flash Off"- tekuté stěrače. Po čase jsem si při umývání auta i dokonale očistil gumičky ve stěračích. Bohužel nevědomky alkoholovým přípravkem, takže gumičky ztratily grafitovou vrstvu a klouzavost a začaly se při pohybu lepit na sklo. Myslel jsem napřed, že to udělal ten 10 let starý Flash Off a tak jsem ho dokonale umyl a odmastil i to okno. Vše bylo ale ještě horší-stěrače ze zasekávaly třeba uprostřed skla a motorek to neutáhl. Téměř nové stěrače tak letěly do popelnice, objednal jsem nové- zase originál Škoda. Situace se zlepšila, ale ke konečnému vyřešení problému pomohlo až nanesení přípravku z originálního příslušenství Škoda- GLASS POLISH- leštící přípravek na skla. (nechci dělat propagaci předraženým produktům z e-shopu Škody- ale nic vhodnějšího jsem prostě nenašel) Stěrače teď pracují hladce, lehce a bez jakýchkoliv pazvuků. Jen s tím rozlešťováním přípravku-taková bílá vodička je trochu práce. Tekuté stěrače Flash Off jsem už znovu neaplikoval, to staré balení už došlo a nové jsem nekupoval. I když nepopírám, že při deští fungují.

Závěrečné ponaučení zní: nikdy neutírat a neodmašťovat gumičky alkoholem! Stačí obyčejný mokrý hadřík. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...