Přejít na obsah

odborník na motory TDI


Doporučené příspěvky

Ahoj. Mám problém s nepravidelným chodem motoru na volnoběh. Už se to táhne od zimy. Při studeném motoru a venkovní teplotě kolem nuly, po startu,  tarokování motoru a v tahu mírné poškubávání. Částečně pomohla výměna snímače vysokotlakého čerpadla. Poškubávání se ztratilo úplně, ale pořád přetrvává lehké cukání motoru na volnoběh. Také se mi zdá, že se zvyšující okolní teplotou je stav lepší. Také je někdy úplný klid, ale někdy se prostě chvějě. Diagnostika píše "chyba plnícího tlaku paliva" nebo tak nějak. Palivový systém vyčištěn, výměna paliv. filtru, demontáž a vyčištění podávacího čerpadla v nádrži. Vše  čisté. Vstřikovače měněny před 37000km.

Odkaz ke komentáři

To mi připomíná můj problém,když jsem si v zimním období předehříval auto webastem.

Po ručním vypnutí webasta mi po nastartování motor cukal(tarokoval) na cca 5 s.

Možná to bude mít souvislost s nějakým čidlem teploty.

Tento problém mám dodnes v zimním období při 15 minutovém zapnutí předehřevu.

Mrkni se na trubku k EGR jestli není zanesená.Již jsem to zde na fóru zmiňoval.

 

Snad Ti to pomůže

Odkaz ke komentáři

Trubku od egru jsem měl sundanou a vyčistli jsem ji. Taky jsem měl sundaný celý sací potrubí (celkem humus) tak jsem ho taky vyčistil.  Je pravda že mám pořád pocit že se mi málo zahřívá olej. Teplotu oleje mám pořád tak kolem těch 90 - 95 stupňů. Na 100 dosáhnu málokdy . Jen pro zajímavost přikládám foto....

received_868660876820055.jpeg

received_279933122891900.jpeg

received_2484248654953105.jpeg

received_330771697515752.jpeg

received_434855177084490.jpeg

received_568052386931697.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak můj problém s tarokováním motoru při volnoběhu je vyřešen. Díky Vašovi jsem dostal kontakt na lidi a ti mi pomohli. Problém byl nakonec v railové liště, buď ve ventilu, nebo v senzoru. Vyměnil se celý rail a je po problému. Motor běží jako za "mlada"😁

To15degren, po dálnici jezdím tak 40%, DG SW nemám , demontáž sacího potrubí není žádná hrůza. Cca 30min. dem. a 30min. mon. Nejvíc času zabere samotné čištění.  S tím motorem jsem laboroval už od ledna, tak jsem zkoušel všechno možný, ale nakonec to byl rail. Teď už je klid.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...