Přejít na obsah

Záměna řadící páky...


Guest Dejvid

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím,chci se zeptat,měnil jsem palubní desku za tu novější,horní černá a spodek ten novější ale šedivej,jak je to s tim rámečkem co je na manžetě? Dá se nekde koupit? PAsuje tam ten z te staré palubní desky? Ja ho tam neměl:( tak nevím a nemuzu ho nikde najit ten co tam bhude pasovat. Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

mam 1.6 75kw pasuje na to len z L K co je urcena na 1.6 a nic ineho?

 

Ja osobne som si zohnal radiacu hlavicu tusim z BMW (síce tam mam naznačeny aj 6 stupen :) ale to je detail ), mala malu dieru, tak som chytil dosť velky vrták a jasne som jej vytvetlil že pasuje presne na ten klacek :)... a manžetu som si ušil z kúsku koženky čo som našiel doma za 15 minut :)...

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdravim mám takovej dotaz na navod vymeny řadičky za chrom lak jsme koukal koupil jsme si tuto http://www.autodilyjimo.cz/radici-paka-vcmanzety-skoda-fabia-octavia-vw-koncern-p1439 a na obrazku je řadička co mám v octavce 1,6 74kw rok 2000 jde mi to to že by se měla použit jen horní čas bez manžety co jsem si koupil protože manžeta na nové páce nepasuje do spodního ramečku a píšou že se musí použít jen hlavice a menžetu s ramečke musim zachovat ninejší takže se ptám jestli by jste mi nekdo neporadil jak odělit novou hlavici od nové manžety a jak napasovat na starou????

post-20507-0-66364600-1353943227_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mám tu stejnou hlavici. Když to obrátíš naruby, tak uvidíš jak je hlavice k té hadře přichycena, je tam taková zacvakávací objímka. Odcvakneš a máš hlavici zvlášť. To stejné uděláš i na stávající, převlečeš jakoby naruby,.......... Hlavice drží takovou sponkou, kterou šroubováčkem opatrně rozděláš. Pokud ji neponičíš, použiješ na novou hlavici. Pokud poničíš, koupíš novou někde v motorovce, nebo použiješ rska pásku. Montáž je stejná jako demontáž.

Zde máš kdyžtak návod:

http://www.skodaoctavia.cz/clanek/vymena-radicky-za-chromovanou-lak

 

Ten plastový rámeček a hadra ti z nové řadičky pasovat nebude, rámeček je menší - je na starý typ palubovky - interiéru. Mám ale pocit, že v hlavici je "malá" díra, tudíž na nafťáky. Benzíňáky mají ten "klacek" širší. Pokud nebude hlavice pasovat, dá se ten klacek nějakým způsobem ztenčit.

 

Ať se zadaří.

Odkaz ke komentáři

To je jasný, že ti nebude pasovat, protože 1.6 má tlustej klacek (máš to napsáno i v tom odkazu co jsi dal červeným písmem, že na 1.6 nepasuje). Musíš si buď koupit jinou řadičku na tlustej klacek nebo se dá tato upravit, ale jak to nevím, tuším se tato nová musí nějak vyvrtat na větší průměr, ale jistě to nevím, zkus pohledat tady na foru, myslím že se to tu řešilo ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 let později...

Měl bych na vás dotaz. Chci si pořídit novou řadičku, protože ta má už má ošoupanej a v jednom místě i děravej pytel a tak jsem sháněl koženou na 1.6, bohužel bez úspěchu nebo za ranec peněz. Zaujala mě ale tato řadička https://www.obautodily.cz/skoda-octavia-01-radici-paka-kulata-hlavice-vw-golf-5ti-dovoz-9033cz317/ , kterou jsem i osobně viděl a celkem se mi zamlouvá, jen bude problém se spodním rámečkem...

Půjde tedy rámeček přehodit za můj z předface octy?

Odkaz ke komentáři

Urcite je to stejny od roku 2000 az do 2010. Do roku 2000 byly predface palubky a ty maji jiny ramecek. Verze SLX sice mela uz kapicku, ale nejsem si jistej jestli uz mela radicka stejny ramecek jako tomu bylo u face palubky...? Ja mam rok 98, tj. predface palubka a sehnat jinou nez tu gumovou radicku, ktera by pasovala bez uprav a jeste k tomu na tlustej klacek, je nadlidskej ukol. Proto chci jit touto cestou, ze bych dal kozenou z golfa a jen prehodil ten spodni ramecek. Doufam teda, ze ten ramecek z nove radicky pujde oddelat bez poskozeni toho pytle. To budu muset proste asi risknout... :cool:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...