Přejít na obsah

Zatékání do auta


Doporučené příspěvky

Vždy když prší tak mam malou loužičku pod honama v kobercích. Dělá to i u řidiče, spolujezdce i za oběma sedadly.

Když pršelo, všiml sem si že stéká voda po skle a dojde až na vnější gumu těsněni a pod tu vleze a pod ní se začaly dělat kapky.

Myslím že je to tím a bude potřeba: tesnení okna stírací (předni 220kč)

 

post-183-1246134442_thumb.png

 

nechápu ovšem jak se to od toho těsnění dostane až na podlahu. Vždy když otevřu dveře tak taperec je zespod mokry. Musí to tam asi nějak stéct. Ale jak se to dostane přez igelit který je pod celou plochou taperce, to fakt netuším.

 

typnul bych to na zaneseny odtokovy kanaly, casto se ucpou a pak to takhle tece do auta

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Zdravím tak jsem to o víkendu řešil.

Ty odtokové díry v dveřích tam jsou už z originálu!! :angry:

 

Zjistil jsem že se mi voda dostane dodveři a steče po igelitu ktery je mezi dveřmi a tapercem, a zteče až dolů na reprák, teče po repráku a podložce pod reprakem a až do kabiny.

 

Zaboha jsem ale nepřišel kudy dovnitř teče.

Zalepil jsem silikonem mezeru mezi stíracím těsněním okna a zrcatkem a taky pod celým zrcátkam jsem nalepil silikon a přidam tomut ěsnění ještě dvě vrstvy mirelonu ať se to řádně přitlačí a nepustí vodu.

 

Ale i tak tam teče, takže jediné co jsem udělal je aby ta voda prostě tekla dolu do odtokoveho kanalu a zakryl jsem igelitem reprak at mi to na něj neteče. Samozřejmě že akustická vlastnost reproduktoru se zhoršila.

 

Ještě dodám, fotky z prací.

 

PS: je to v prdeli!!!! :-/ mrcha jedna koktavska moje :(

Odkaz ke komentáři

TAK MĚ NAPADLO, KOMU ZATÍKÁ PŘEZ DVEŘE JAKO MĚ ? NENÍ TO NÁHODOU JEN U TĚCH KDO MĚNILI STAHOVAČKY ? ŽE BY JSME ŠPATNĚ POZVEDLIA PŘITLAČILI OKNO VÍTE JAK, JAK SE UPEVNUJE V TĚCH PACKÁCH TAK TAM SE S OKNEM DÁ DOST POHNOUT. DNESKA JSEM TO MĚL ZASE DOLE A PŘITLAČIL JSEM HO TROCHU VÍC NAHORU A DOPRAVA ABY SEDĚLO CELE. TAKY JSEM SI VŠIML ŽE STAHOVAČKY MAJI PŘI KONCI DOJEZDU I NĚJAKÝ ZÁHYB ŽE NAKONEC SE PŘILEPÍ NA TĚSNĚNÍ.

Odkaz ke komentáři

Mi pripomelo, ze bych asi mel oboje predni dvere poradne zatesnit, ale necim lepsim nez igelitem, protoze jsem menil spolujezdcovu stahovacku a ted mi odesla i ridicova, a jednou jsem mel na prazich trochu vody (nechci videt ten neporadek za tapecem). Kazdopadne me tece i pres 3ti brzdove svetlo, ale to bude spatnym tesnenim nejspis, protoze jsem kdysi menil vsechny zarovky v nem a od te doby pekne tece na roletku.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

POINTFROST.....DO TĚCH DVEŘÍ TI ZATÉKAT NEMUSÍ. V TAKOVÉM TO POČASÍ JE VENKU ZIMA A V AUTĚ KDYŽ JEZDÍŠ JE TEPLO A VE DVEŘÍCH PAK TA VLHKOST KONDENZUJE, MĚNÍ SE NA KAPIČKY VODY A STÉKÁ PO TOM IGELITU VE DVEŘÍCH.

PROTO MÁŠ NA TĚCH FOTKÁCH IGELIT VE DVEŘÍCH OROSENÝ.ALE DO DVEŘÍ SE TROCHA VODY VŽDYCKY DOSTANE. POKUT SI TO ALE VŠUDE UTĚSNIL, TAK PAK UŽ MĚ JINÁ MOŽNOST NENAPADÁ.TAK JAK PSAL SETH....POKUT MÁŠ KANÁLKY VE DVEŘÍCH PRŮCHOZÍ A TEN IGELIT DOBŘE PŘILEPENÝ, TAK VODA VYTEČE PŘES TY KANÁLKY A DO INTERIÉRU BY SE NEMĚLA DOSTAT.

Upraveno uživatelem RAZTY
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Pánové, jestli dovolíte, přispěl bych svýmy zkušenostmi.

ZATÝKÁNÍ VZADU HATCHBACK: problém s těsnící gumou 1U4839431B /432B - 783kč kousek. Špatně nalepená, chybějící, neoriginální, po různu opravovaná ochranná fólie 1U4868399 / 400 - 98kč kousek. Vymačkaná, protržená těsnící guma dveří 1U4867367E / 368 E - 658kč kousek.

ZATÝKÁNÍ VPŘEDU: Špatně nalepená, chybějící, neoriginální, po různu opravovaná ochranná fólie 1U4868395F / 396F - 286kč kus. Vymačkaná, protržená těsnící guma dveří 1U4867365E / 766E - 658kč kus.

Taky je někdy potřeba přihlédnout, jestli nebyli měněny ( pasovány ) dveře. To by pak těsnící guma dveří mohla mít mezery, díky paměťovému efektu gumy a vymáčknutí z původního tvaru by se nemuselo vrátit. Tohle jsou nejčastější případy, co řešíme. jinak jak píše zkušený SETH, nejlepší je sundat tapec, polévat vodou a druhý ať kouká - osvědčená metoda z praxe.

Každopádně u Tebe myslím, že je problém s fólii.

Odkaz ke komentáři
Pánové, jestli dovolíte, přispěl bych svýmy zkušenostmi.

ZATÝKÁNÍ VZADU HATCHBACK: problém s těsnící gumou 1U4839431B /432B - 783kč kousek. Špatně nalepená, chybějící, neoriginální, po různu opravovaná ochranná fólie 1U4868399 / 400 - 98kč kousek. Vymačkaná, protržená těsnící guma dveří 1U4867367E / 368 E - 658kč kousek.

Z.....

 

kde se dá koupit ta folie?? mám tam nějaké jiné repro vpředu, tak mi přijde že to ztéká po kabelech za ním a pak pod ním dovnitřku.......

viz obrázek.Také tam mám takto ustřihnutý kus plechu a myslím tu kabeláž jak je vidět

 

Pointfrost: omlouvám se za zneužití obrázku ale nemám to zrovna rozebrané a máš to podobné jako já

post-105-1259410347_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mash
Odkaz ke komentáři

kde se dá koupit ta folie?? mám tam nějaké jiné repro vpředu, tak mi přijde že to ztéká po kabelech za ním a pak pod ním dovnitřku.......

viz obrázek.Také tam mám takto ustřihnutý kus plechu a myslím tu kabeláž jak je vidět

 

Pointfrost: omlouvám se za zneužití obrázku ale nemám to zrovna rozebrané a máš to podobné jako já

Koupíš v autorizovaném servisu Škoda. Třeba. Kabely naveď a nasvazkuj ke stávající kabeláži.

Odkaz ke komentáři
Koupíš v autorizovaném servisu Škoda. Třeba. Kabely naveď a nasvazkuj ke stávající kabeláži.

 

 

zkapává mi to po těch origo kabelech tom svazku

Když tam dáš tu orígo fólii, tak to nebude téct. Průstupy fólií jsou řešeny šikovně, že kabel vede dírkou ve fólii směrem ze spodu vzhůru, pak projde fólií a pokračuje. Jak koupíš fólii, tak uvidíš, že to mají vychytaný. Není tam jen obyčejná dírka, nýbž takový horizontální poklopec. Pak si dej práci, aby jsi jí perfektně nalepil a budeš mít klid. Snad nějaký bastlýř před Tebou špatně nenavedl kabely - nezměnil jejich dráhu, jinak toby Ti pak mohlo akci zhatit.

Odkaz ke komentáři
Když tam dáš tu orígo fólii, tak to nebude téct. Průstupy fólií jsou řešeny šikovně, že kabel vede dírkou ve fólii směrem ze spodu vzhůru, pak projde fólií a pokračuje. Jak koupíš fólii, tak uvidíš, že to mají vychytaný. Není tam jen obyčejná dírka, nýbž takový horizontální poklopec. Pak si dej práci, aby jsi jí perfektně nalepil a budeš mít klid. Snad nějaký bastlýř před Tebou špatně nenavedl kabely - nezměnil jejich dráhu, jinak toby Ti pak mohlo akci zhatit.

 

aha aha.no ja tam mám totiž jěště nejakou krabičku.No zítra to vyfotím a dám sem.Kouknul bych na druhé dveře ale nechci riskovat že tam pak bude také zatýkat

Odkaz ke komentáři
aha aha.no ja tam mám totiž jěště nejakou krabičku.No zítra to vyfotím a dám sem.Kouknul bych na druhé dveře ale nechci riskovat že tam pak bude také zatýkat

 

 

noo tak to by mohla být tajná černá skříňka ... ;) a nebo třeba vyhybka na repro ...

 

A co naší práci shatí ... jenom vepři boubelatí ..... :palec::smich: ... alias černí baroni ... ;)

Odkaz ke komentáři
noo tak to by mohla být tajná černá skříňka ... :) a nebo třeba vyhybka na repro ...

 

A co naší práci shatí ... jenom vepři boubelatí ..... :( ;) ... alias černí baroni ... :D

nejspíš to bude vyhýbka,nevyznám se v tom..........

si z toho děláš srandu ale já už z toho mám nervy v pr...

 

dnes jsem objednal novou folii do dveří.Tak o víkendu snad stihnu udělat. Jsem na to zvědavej :(

Upraveno uživatelem Mash
Odkaz ke komentáři
nejspíš to bude vyhýbka,nevyznám se v tom..........

si z toho děláš srandu ale já už z toho mám nervy v pr...

 

dnes jsem objednal novou folii do dveří.Tak o víkendu snad stihnu udělat. Jsem na to zvědavej :huh:

 

tak jak to dopadlo ... uvidíš ,že ta folie zabere .. hlavně musí být dobře nalepena... a dráty dobře protaženy...

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ahoj! Zatékalo někomu na levé straně (mám mokrý kobereček ze spodu u nohou, jsou dvě vrstvy a obě nasáklé vodou) přesto, že odtokové kanálky byly čisté. Pokud ano, kde může být problém, doufal jsem, že tam mají být okapničky u torpeda (na levé straně, ale bohužel prý ne), které vodu odvedou ke kanálkům. Zjistil jsem částečně vodu pod torpédem v té bílé krabičce, co jsou relátka, pokud to říkám dobře a trochu se lekám. Domnívám se, že je to stejný způsob zatékání jak do filtru na pravé straně, ze shora, víc nevím. Díky za pomoc!

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest DarkMan30
Zdar mám trošku jiný problém teče mi do kufru vždy po prudším dešti mám mokro jako by na vnitřní hraně kufru (pravá str. jak je ten gumový doraz a když šáhnu hlouběji směrem ke střeše tak taky kde může být chyba ?

A ako sa to nakoniec podarilo opravit? Mne robi to iste, najmokrejsi je za zadnou sedackou na lavej strane. Dik

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Mě zatékalo hodně u řidiče (jen při velkém lijáku). Vyzkoušel jsem všechny rady a nakonec odstrojil pomale celé auto. Pravěpodobně voda tekla po stropnici pak po gumě až na zem. Zatéká mě skrz šíbr - viz foto. Auto stojí, je nepatrně nakloněno na levou stranu.

 

Setkal se s tím někdo? Ten silikon asi nebude originál nebo ano? Při demontáži to vypadalo že se v tom nikdo nevrtal.

 

Nemá někdo foto rozdělaného okna? Díky za rady.

 

post-2744-1311331556_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...